Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Prva slika prototipa Playstation 4?


Priporočene objave

Mogl bi v podpis teme napisat, da je vstop v topic dovoljen samo flejmerjem tako, bi se izgonal debilnim izjavam banalnih posameznikov "admin plix close dis topic i wanna ball you"

Kaj hočeš povedat, da ima ta tema nek smisel? Razumel bi vas, če bi zraven vsake trditve dodali svoj razlog, zakaj tako mislite, tako pa kar nekaj nabijate :crazy:

pscopymz9.jpg

ps2cv4.jpg

Link to comment

Kaj si slep al kaj, imaš vsaj 20 strani argumentacij. Zdle je zadeva pač malenkost v zatonu, kaj vem, božič je bil, novo leto bo, dežurnih debilčkov ala Djrider ni več pa še PS3 še vedno ni pokazal nič dobrega. Zdej vsak dan pisat kako PS3 sux se pa res nobenmu ne da.

BTW Mattra, ne rabim ne HD DVD ne Bluray predvajala pa lahko vseeno gledam HD filme, ki jih potegnem z lajva, s tem, da mi ni treba naročat iz anglije in čakat cel teden. Komu še ni jasno da so tile next gen mediji samo nepotrebna kulisa, ki nam jo industrija forsira. Zmagovalec ne bo ne en ne drug ampak streaming in internet. Pa še freakin črnih robov nimajo HD filmi na lajvu like pofokan bluray za katerga sem odštel 50 evrov pred meseci.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Itak je Xbox 360, kar se iger tiče, zaenkrat mnogo boljši kot PS3, res mi ni jasno, kako lahko kdo trdi nasprotno. Samo koga to briga, ko pa se že neki random Super Mario Galaxy poserje na vse, kar X360 in PS3 ponujata. S tem, da sploh ni najboljša Wii igra.

Leti, leti, leti Čebelica Mariooooo. Juhuhu!!!

Potegaman.jpg
Link to comment
jurc-back cudno ... a ni 40GB verzija cenejsa od Elite pa se HD predvajalnika nima? Ne bomo spet o ceni ...

Pa podpira igranje PS1 in PS2 spilov?

Ne... lahko pa gledas blu-ray filme!

Zakon! Kupis konzolo za gledanje filmov :rock:

Hja ... mas pa PS3 in PS1 spile ... vsaj mislim da so za PS1 se pustili ...

Kaj si slep al kaj, imaš vsaj 20 strani argumentacij. Zdle je zadeva pač malenkost v zatonu, kaj vem, božič je bil, novo leto bo, dežurnih debilčkov ala Djrider ni več pa še PS3 še vedno ni pokazal nič dobrega. Zdej vsak dan pisat kako PS3 sux se pa res nobenmu ne da.

BTW Mattra, ne rabim ne HD DVD ne Bluray predvajala pa lahko vseeno gledam HD filme, ki jih potegnem z lajva, s tem, da mi ni treba naročat iz anglije in čakat cel teden. Komu še ni jasno da so tile next gen mediji samo nepotrebna kulisa, ki nam jo industrija forsira. Zmagovalec ne bo ne en ne drug ampak streaming in internet. Pa še freakin črnih robov nimajo HD filmi na lajvu like pofokan bluray za katerga sem odštel 50 evrov pred meseci.

Oh, the irony ... :roll:

In kolk GB je tist film? Smo pac v SLO kjer ne vem ce sploh kdo prodaja HD-DVD ali pa Blu-Ray filme ... ne vem in me ne briga, trenutno ...

Live ... no ja. Preprosto je ze in vse samo meni so se vedno stvari v fizicni obliki veliko bolj pri srcu ... in tudi vecini ljudi ...

Velika vecina folka ma se pa tut zmeri take mal slabse povezave in se jim bol splaca ce grejo v trgovino (seveda jih v UK in US vidis na vsakem drugem vogalu ...), kupijo in pogledajo ... ali pa sposodijo ...

Hell is where the police are German, the chefs British, mechanics French, lovers Swiss and it's all organized by Italians.

Link to comment

Well vsakomur svoje. Kar se mene tiče je Mario bedarija in en sam vele nateg, but then again to je samo moje mnenje.

HD filmi na lajvu so od 5-8 GB in ravno to je v posmeh pompoznemu BluRayu ki naj bi razturaval z kapacitetami. Kvaliteta slike je namreč enaka kot ona na BluRayih, nisem ravno hawkeye ampak dam 5€ tistemu, ki opazi razliko. Pravtako HD filmi na PCju ne zaostajajo za HDDVDji in BRji.

Drug problem je, da na teh novih medijih ponujajo samo neko ameriško pop sranje od Transformersov do Spider Manov, ki so milo rečeno crap.

Heart Candy in Taksidermijo nikakor ne dobiš next gen medijih, ostale klasike ala Bourne Ulimatum ali pa FMJ, ki so na HD DVDju sem pa itak že pogledu.

Ko bodo v sloveniji sposojal vse te BRje in HD Dvdje (če sploh), ko bodo stal 20€ max v BBju, ko bo kolekcija filmov presegala samo ameriško sranje za debilne, kjer samo poka in strela ali pa so zgodbe tako cliche in ko bom imel Full HD Tv takrat se mi bo mogoče smiselno zdelo nabavt en tak predvajalnik. Za tisto eno grafično poslatico v HDju ala 300, ki je hkrati kvaliteten film mi pa Live ponuja čisto dovolj (skupaj z Zodiakom, ki je moj letošnji naj). Za ostlo pa mam PC povezan na LCD.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Mario ni ravno zanic ... definitivno pa je ze malo dolgocasno vse skupi s temu vodovodarju :roll:

Glede kapacitete ne vem za filme vem pa za spile da je Uncharted zasedo cez 20gb ...

Spider man in Transformerji so pa res kr neki ... edino 12 letniki se gledajo to in orgazmirajo zraven ... :roll:

Mah. Srecen bos ce bodo filmi samo 20€... mogoce nabavne cene, v redni prodaji pa verjetno malo vec ;)

Sam da bom pa 20€ dal za film ... hm ... ne hvala ... mogoce si ga sposodim kdaj ker za 1080p za Bournov Ultimat je ... 24gb ... al neki takiga :S

Hell is where the police are German, the chefs British, mechanics French, lovers Swiss and it's all organized by Italians.

Link to comment

HD filmi na lajvu so od 5-8 GB in ravno to je v posmeh pompoznemu BluRayu ki naj bi razturaval z kapacitetami. Kvaliteta slike je namreč enaka kot ona na BluRayih, nisem ravno hawkeye ampak dam 5€ tistemu, ki opazi razliko. Pravtako HD filmi na PCju ne zaostajajo za HDDVDji in BRji.

Sedaj ne vem ali misliš HD ripe, tako imenovane mkv datoteke 5-8G ?

Če je to to, potem verjami, da je razlika in to kar velika !

Lahko prideš do mene in zvišava stavo na ene 100 EUR. :beer: Samo vedi, da je ta razlika še toliko bolj opazna na TV-jih višjega ranga. Na LCD za 700 EUR bo ta razlika nepazna.

Že ti trailer-ji na PS3 so nekateri takšne kvalitete, da ker glava boli. Najlepša slika je še vedno na predstavitvenem filmu PS3 Advert Grenade HD in najnovejšemu Blu Ray HD 1080 kratkemu spotu, kjer je pa večji del ekrana črn. Slednji je nekakšna referenca, preizkus iz kakšnega testa je določen zaslon. Ker tukaj, je toliko črnine in kontra živih barv, da res ne moreš verjeti. Zadevo treba videti v živo, seveda so tu zelo pomembn kvaliteten HDMI kabl, ki pripomore k večji razliki.

Tako da nekaj posploševat je brez veze, če ne testiraš zadev na TV-jih različnih razredov.

Je pa res, da kavliteta na BluRay varira od založnika do založnika. Vsaj te prvi filmi, kar sem jih imel priložnost gledat. To pa je pač kriva produkcija ne format ali medij.

Link to comment

Nevem no, imam par prijateljev, ki si nabavljajo hude LCDje, audio sisteme itd, da lahko potem sploh filme gledajo, gledajo pa itak samo to kar se rola v kinematografih, kjer se res redko najde kakšen biser. Jz da uživam v filmu ne rabim nekih audio sistemov in crisp slike, rabim samo dobre filme in pri vsakemu kritičnemu filmarju je vprašanje filma samega, ne pa tehnike, ki te obdaja ko ga gledaš.

Kar se tiče bluraya sem govoril iz osebnih izkušenj saj sem recimo gledal Deja Vu in potem primerjal z nekaterimi mkv in če sem iskren rzlike ni bilo nobene (v 720p) moj Samsung pa tako slab tudi ni. Se pa zavedam dejstva, da bi BRji MORALI BITI precej boljši od mkvjev.

Sicer pa kot sem že omenil paleta filmov na BR in HDVD je zame nikakva, z veseljem bi pogledal kak film ki sem ga zamudil na letošnjem liffu ampak lahko samo sanjam zato se na žalost obračam na dvdje.

Še enkrat poudarjam, verjetno nisem edini, ki se mu tale vojna br vs hddvd zdi napihovanje. Razočaralo me je že to, da ti mediji ne ponujajo nobenih revolucionarnih funkcij in vse deluje po istem principu kot dvd samo v višji ločljivosti. Ajde pohvale HD DVDju ki ima bojda tehnologijo da v povezavi z mrežo lahko posodablja vsebino ploščka ampak da bi kdo to v praksi videl še nisem slišal.

Ampak kdor pa rad gleda filme, ki so avaiable na br ter hddvd in da ima en pošten HD ter audio ala tommyboy (ki mene odvrača, ker sem pač kadilec in v taki sobi neb mogu nikol čika pržgat ;) ) bo pa itak neizmerno užival.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Ne vem, ampak jz lahk krepko uzivam tud pri DivXu na katodniku. :D Vse zivo od HDjev sm sprobal, pa mi resnic povedan ni nek boom, to bi pa MOGU met. Pac zdej so cajti taki, da vse gre hitr naprej in ljudje temu sledijo. Sej ne recm, v enih primerih je to ql, v dostih pa cisto preseravanje.

Razlike v HDMI kablih pa ni, naj bi bla samo, ce je dolzina zelo dolga, pa še ta je dokaj bosa. Sem sprobaval te zloglasne cca. 80€ zlate philips kable v BB in navadnga za cca 20€ in nism opazu razlike pri BR filmih na Bravia FullHD, pri spilih prav tako ne. Pac prodal sm te kable, ker so pac vec stal in je blo ql, ker si to prodal. BB works in the highest price way mo'fucka. :D

Dobr, sej pravm, jz ocitno nism picajzlast dovol. Pa še ql je tko, ker ce bi bil, bi zmetu na to tehniko prevec denarja. Kot da rabiš vso to hi-tech sranje anyway.

DejchSLO.png
Link to comment
Ok kako lahko kvaliteta HDMI kabla vplive na ceno če se podatki preko njega prenašajo digitalno? Kaj so nule pa enke bolj kontrastne al kaj?

The purpose of this article is NOT to justify or reject the concept of spending a dollar more for "claimed" cable quality while other people rather want to save that dollar any time the term cable is mentioned.

People take all kinds of corners on this matter, and many confrontations still happen with or without blind tests, with or without factual data.

Many take the matter with common-sense, and say: if I am connecting a $39 DVD player it would not be wise to spend $200 on the claimed higher quality of "that premium" HDMI cable, but would probably consider investing on a better cable if the equipment I am connecting is an HDTV system that cost thousands of hard earned dollars.

Why? To avoid running the risk of compromising the overall system quality, and for many, without even "noticing" a difference. Cables are one more piece of the system, and in order to strike a balance on the overall system quality, all pieces should be carefully selected.

The problem is: "How could one determine the true value of the so called "better" cable?

As with many other products, there are better-constructed cables with better materials and better plugs, but this industry that offers a cable for $20 while other company sells a similar application cable for $300, has certainly created a lot of uncertainty among consumers, and when quality in a cable performance is not easy to detect those consumers become skeptical.

Consumers need to know which is a good return for their investment when buying a cable relative to their system. Paying more for claimed cable quality might become a waste of money passing certain point. How could you determine that point on your system?

Would your system have sufficient quality to easily help you determine which cable is better? Hi-end systems could show cable quality differences better. Low-end systems might never have the capability to show what a better cable can do; so why pay more for those cables if you cannot see the difference?

However, even when many systems out there are actually capable to show differences without being hi-end, most people are unable to determine audio or video differences in comparisons unless they are coached on what to look for, that makes the cable issue more difficult to understand for regular consumers.

Some people buy several cables, test, and choose one (or none). Some people rather trust their research and analysis, and hear and view how good is their cable choice mainly justified by their imagination. Some people rather trust only companies from which they have bought before, and assume they could not go wrong with those.

Many people buy the cheapest cable they could find in the Internet and their eyes glow when they saved $5 on free shipment and no tax, then they use that cable to connect their $5000 HDTV, and convince themselves that is perfect, you see?" No difference! Every one else is wrong!

Some people use the cable that came with the equipment, which generally is provided for convenience but historically could be easily improved.

So, you might say "thanks for letting me know about all the circus, but now just tell me what to buy, and I hope I would not have to pay more than the zip cord on my desk lamp; my cousin has done all his hi-end cables with Home Depot zip cord and he sees no difference, he is now thinking about doing an HDMI cable that way."

Frankly. Your call. Your pocket. Your HD system.

This is just a simple brainstorming of points of view to motivate fair thinking without taking positions and impose those positions to everyone else that did not follow that path. Regardless what your preferences are, consumers should respect each other's cable choices; that is what is missing on most exchanges dealing with cables, there is a lack of respect for each other's decisions, specially respect for those that can actually hear or see differences in quality and chose a quality cable due to that.

I would agree that for most common HD content (720p/1080i video resolution), the vast majority of cables 4m or less should function and yield a perfect image, especially when using well designed source & sink devices.

We find that although the cable does contribute to the robustness of the HDMI digital signal, the quality of the electronics in the sink device (specifically, the HDMI receiver chip in the TV) has a much greater influence on robustness.

Higher quality HDMI receiver chips on the market incorporate an equalizer which can tolerate and successfully recover a signal that has been heavily attenuated.

For 1080p content, which is twice the bandwidth of 720p/1080i, the signal integrity is significantly more sensitive and cable lengths over 4-5m will begin to show differentiation in performance.

Tudi za optiko bi recimo lahko uporabil kabl za 5 EUR, vendar bi se zaradi tega, na mojem sistemu lahko kdo samo križal.

Tako raje prakticiram takšno zadevo, da potem lažje zaspim. :)

http://www.futureshop.co.uk/van-den-hul ... p-636.html

Link to comment

Best HDMI Cable Chord HDMI 1.3 Silver PLUS AWARD 2007

http://www.futureshop.co.uk/the-chord-c ... -1015.html

Tukaj nekaj "natolcujejo" o high frequency shielding, Colours are noticeably more vibrant, contrast is improved and images are sharper with lower noise giving a greater sense of perspective or depth of field......

Pa še ena velika razlika med HDMI kabli, pretočnost podatkov, nekaj čtiva....

monstertable.jpg

How fast is your HDMI cable?

Monster Cable is attempting to cut through all the confusion about what various types and models of HDMI interconnect can and can't do, introducing a range of speed-rated cables showing the data throughput they can achieve.

In addition, the new cables will carry a series of information logos on their packaging, showing what they are guaranteed to deliver in terms of picture and sound, such as their ability to handle 1080p, 50/100Hz, 'deep colour' and lossless audio formats. And the range-topping model will be guaranteed against obsolescence caused by advancing high-definition video and audio standards.

He also hit out at HDMI cables sold under some other brands which in fact carry no official accreditation from the HDMI licensing organisation, and the misinformation he says proliferates on the internet, from the suggestion that all HDMI cables look the same to the simplistic 'digits are digits, so the cable can't make a difference' view.

Lee pointed out that at the time of the launch of the original HDMI standard, the best picture quality available was 576p, requiring a throughput of about 0.74Gb/s. Step up to today's 1080p 100Hz displays, and you need about ten times as much data capacity.

Future developments in colour definition, such as the arrival of true 12-bit colour rendition on PS3 games expected next year - it's within the unit's capability, but as yet all software available uses 8-bit colour depth - will require even greater data capacity.

That last point is one reason why Monster's range-topping Ultra-High Speed cable, capable of 10.2Gb/s will be joined next year by an Ultimate High Speed model, with an even greater data capacity of 14.93Gb/s.

Link to comment

Zarad mene lahk napisejo 500 strani takozvanega dokaznega gradiva, ampak dokler v PRAKSI tega sam ne opazis, je to vse skp ena prazna slama. Kokr sm reku, pr vecina stvareh se opazi razlika, ce je izdelek drazji in s tem seveda bolj kvalitetno narejen. Pri HDMI tega zal nism opazu, zato je v mojem mislenju pac skoda denarja za drazjo stvar. Pac subjektivna zadeva, drugemu pa je vredno dat več.

DejchSLO.png
Link to comment

Fak le zakaj je vsak UTP kabel dober da prenese enako kvalitetno jpg sliko z neta? :) Ko sem tole bral sem videl samo to kako hočjo nekateri še vedno mastno služiti v dobi digitalnega prenosa podatkov. Dejmo kupit mastno drage cdrje za audio de za vu je tole :) Seveda folk k si prvosc tehniko za 10k+ res neb smeu met problema nabavt en monster kabl sam zato da se bo bols pocutu, sam zalostn pa je kako laike nategujejo v raznih BBjih in Harveyih k kupjo LCD tv za do 1k eur in pol dajo za 1m kabla 100€ :doh:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.