Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Prva slika prototipa Playstation 4?


Priporočene objave

]Glede na včerajšnji mali polom v delovanju Xbox Live in dejstvu, da Travar trosi že mesece, kako za to plačljivo storitev vsaj dobiš to, za kar si plačal (kvazi 24/7 kvaliteto), čakam na kak (verjetno ne preveč pameten) komentar. Namreč, pri vseh možnih (pa tudi velikokrat težko pričakovanih) PS3 posodobitvah, tega na brezplačnem PSNju nikoli nisem doživel (beri: da sem moral sam update konzole 3x ponovno zagnati zaradi timeoutov in da pol NXE sploh ni delovalo, zaradi komunikacijskih težav z Live strežnikom).

Ajde neumorni xbox fanbojček, razloži kje je zdaj trik v tem nesoglasju s tvojim bogom. Če ne odčrtam tole hvaljenje brezhibnosti Liva kot še en izmed mnogih bullshitov. :beer:

Tudi Mercedez se kdaj pokvari, pa zato še ni nezanesljiv. To, da se občasno v izjemnih okoliščinah zgodi problem ni nič takega. Prepričan sem, da ogromnoljudi neumorno dela, da problem odpravijo. In ko ga bodo bo vse po starem. In to pomeni odlično.

Na drugi strani je PSN, kjer je skoraj pravilo, da multiplayer v igrah ne dela kot bi mogel. In glede na to, da Little big planet (ta velika "zvezda" PS3) se danes nima porihtanih serverjev.. To je PSN. Vsakič ko pride nova igra je vse po starem. Nevem zakaj ne naredijo kdaj česa drugače... ker si jim jebe najbrž... šenkanemu konju ne gledaš v zobe pa te fore.

Maš srečo, da si konzolo lahko zagnal 3x... veliko ljudi po firmware updatu na PS3 ni več zagnalo svoje konzole nekaj tednov... :)

Sicer pa osebne izkušnje varajo... jaz sem na drugem PS3 (en je crknu prvi dan) in prvi 360-tki... Potem bi lahko sklepal, da se 50% PS3jev pokvari... no sej se razumemo.

V glavnem upam, da si dojel že v prvem stavku. Tudi Mercedezi se kvarijo. Samo bolj redko. :beer:

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Skratka, če povzamem: ko gre za Xbox, je občasno nedelovanje seveda sprejemljivo in ti je čisto razumljivo. Pri PS3 se obešaš na vsako malenkost in poveličuješ najmanjšo napako v katastrofo epskega kova. Če ne gre drugače, potencialne lastne težave z internetno povezavo zvališ na PS3.

Številk seveda nimaš, ampak napake pri PS3 občuti pol zemlje, pri Xboxu pa itak napake niso omembe vredne.

Right. :lol: Zdaj si že tako predvidljiv, da še zanimivo ni več. :petting:

Link to comment
]Skratka, če povzamem: ko gre za Xbox, je občasno nedelovanje seveda sprejemljivo in ti je čisto razumno. Pri PS3 se obešaš na vsako malenkost in poveličuješ najmanjšo napako v katastrofo epskega kova.

Številk seveda nimaš, ampak napake pri PS3 občuti pol zemlje, pri Xboxu pa itak napake niso omembe vredne.

Right. :lol:

Torej primejaš težave, ki jih ima zdej xbox z dejstvom, da na PS3 veliko iger izide in jim online tako ali drugače ne dela normalno? Al je zjeban matchmaking, ali se sesuvajo serverji al je zalaggano. Neki je. Pa reči da tega ni veliko?

Dva primera; Civilization revoltion kjer se online igre crashajo 90% in patch ni popravil nič in Little big planet veliki "paradni konj" (lol), kjer je online tok zalaggan, da nemore igrat. Oboje je uradno priznano s strani developerja.

Če ti je PSN sprejemljiv... ne razumem kaj te tolko moti na livu. To da ma par dni probleme se ti zdi primerljivo s tem, da recimo izjemno hude igre, "najhujše ekskluzive za PS3 to jesen" Little big planeta ne morem igrat online, ker laga ko svinja. Že to dvoje ni primerljivo, da ne omenjamo še vseh ostalih primeroov nedelujočega MP na PS3.

Dej, povej mi... zakaj po 20 dneh od uradnega releasa online LBP še vedno laga ko svinja?

Ker je PSN v kurcu.

Live ma začasne probleme, ki se bodo odpravile. Kmalu. PS3 ima konstantne probleme z vsem (PSN included), ki se bodo mogoče odpravile. Samo kdaj - konzola ima dve leti... To je ta razlika.

Sicer pa kaj naj rečem... PSN je itak čista zmaga. Vsekakor sveetlobna leta pred Livom... pa še live je plačljiv... pa sej gre, sem zračunal, da če celo pol leta ne jem večerje prišparam glih za letno naročnino... pa še 2 evra 58 centov mi ostane.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Mene nič ne moti in na obeh sistemih jemljem to kot nekaj sprejemljivega in normalnega. Moti me tvoja dvoličnost in se je pač pokazala super priložnost za še en vnovični dokaz, kako poln si jo. Mnogokrat se pač zadržim, tokrat je vse kričalo po tem.

In ja, sem vesel, da mi update ni ubil Xboxa, ker baje ga mnogim je. Katastrofa epske proporcije.

http://www.engadget.com/2008/11/20/nxe- ... -avatar-i/

Kdaj se boto te RROD težave nehale? Konzola je že precej stara, počasi bi lahko zadeve urihtali kot se spodobi. :crybaby: Kaka razlika že? :lol:

:lol:

Link to comment
]Mene nič ne moti in na obeh sistemih jemljem to kot nekaj sprejemljivega in normalnega. Moti me tvoja dvoličnost in se je pač pokazala super priložnost za še en vnovični dokaz, kako poln si jo. Mnogokrat se pač zadržim, tokrat je vse kričalo po tem.

In ja, sem vesel, da mi update ni ubil Xboxa, ker baje ga mnogim je. Katastrofa epske proporcije.

http://www.engadget.com/2008/11/20/nxe- ... -avatar-i/

Kdaj se boto te RROD težave nehale? Konzola je že precej stara, počasi bi lahko zadeve urihtali kot se spodobi. :crybaby: Kaka razlika že? :lol:

:lol:

Dvoličnost... Ti boš jutri že veselo igral na Livu in bo delalo... Kdaj bom jaz igral svoj effing LBP online?! Ne vidiš razlike? Call me dvoličnež sam jaz jo vidim. Očitno tudi ne ločiš kaj so kratkoročne in kaj dolgoročne težave. Kratkoročne težave sprejemljive. Dolgoročne težave nesprejemljive. Tebi je vse isto... Itak me pa sam drkaš v glavo, ker tako nizkih standardov, da sprejemaš napake PSN kot normalne nimaš.... :?:eviltongue:

Mah... RROD težave... vprašaj ljudi ki so menjali bannane, moddane in non-hdmi delujoče konzole v Mullerju... kakšna težava je to RROD... Lahko si mi PS3 fanboyi govorimo zgodbe o RRODju, sam realnost RRODja v Sloveniji je vsakemu jasna. Kakšne težave si mislu? Smešni so mi ljudje v sloveniji, ki mislijo, da je RROD problem. Ponavadi so to ljudje, ki xboxa nimajo. Kako ironično, kajne?

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

RROD je problem - no, razen zate, v zanikanju. Meni je tečno karkoli nositi v trgovine in na servise. Že tako je premalo časa za vse, kar bi rad počel. Stavim da nobenemu ni luštno, ko dobi RROD. Verjetno ga ne dobi takrat, ko Xboxa noče uporabljati, ampak takrat ko si je zanj vzel čas. In potem crkne, čemur sledi še rezervacija časa za odhod v trgovino, ki verjetno ni čez cesto, pa tudi če bi bila, še vedno traja cela pot najmanj 1h živcev (beri: osebna ocena, ker ima Muller 15 minut peš poti stran).

Razen če cele dneve sediš na riti in ti je odhod v trgovino s par kil težko škatlo pravzaprav super priložnost, da stopiš malo med ljudi. Nevem.

;)

Seveda, ne svemo pozabiti na realnost: ne menjajo jih tako hitro in veselo povsod, ko to počnejo v Mullerju. In prodajne številke Muller verige so zgolj plunek v morje.

Link to comment
]RROD je problem - no, razen zate, v zanikanju. Meni je tečno karkoli nositi v trgovine in na servise. Že tako je premalo časa za vse, kar bi rad počel. Stavim da nobenemu ni luštno, ko dobi RROD. Verjetno ga ne dobi takrat, ko Xboxa noče uporabljati, ampak takrat ko si je zanj vzel čas. In potem crkne, čemur sledi še rezervacija časa za odhod v trgovino, ki verjetno ni čez cesto, pa tudi če bi bila, še vedno traja cela pot najmanj 1h živcev (beri: osebna ocena, ker ima Muller 15 minut peš poti stran).

Razen če cele dneve sediš na riti in ti je odhod v trgovino s par kil težko škatlo pravzaprav super priložnost, da stopiš malo med ljudi. Nevem.

;)

Seveda, ne svemo pozabiti na realnost: ne menjajo jih tako hitro in veselo povsod, ko to počnejo v Mullerju. In prodajne številke Muller verige so zgolj plunek v morje.

Očitno imaš raje, da vsaj 3 tedne čakaš na popravilo kot, da ti isti dan zamenjajo konzolo za novo. Nest jo moreš na servis al pa v Mullerja... Ni glih bajne razlike tukaj... v vsakem primeru moraš "stopit malo med ljudi"... In ne mi o tem, da se PS3 redko pokvari... imam enega kolega, ki ima PS3 in oba sva na drugem PS3... Jaz sem ga zamenjal prvi dan direkt (reklamacija), njemu se je pokvaru po enem letu in je pač čakal 3 tedne.

Takšna je naša... slovenska realnost. In ta je edina pomembna za nas. Misliš da se sekiram za Amerikanota? Se... glih tolko kot se Amerikano sekira zame :D

@reever: Vprašaj svojih "vsaj 10 ljudi", če je Muller sploh imel nove konzole za menjat njihove... Bomo vidli drug teden, ko dobi nove, kaj bo poreklo "vsaj 10 ljudi" glede Mullerja in menjave in gat. Sam, da je zgodbica da se tolažimo.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
]Mater si brez konsistence. Saj si že sam ugotovil, da se tudi Mercedezi kvarijo. Je pa vseeno razlika, če ima nekaj failure rate v mejah normale, drugega si bo pa IMHO igračkarska skupina najprej zapomnila po pokvarljivosti, potem pa po vsem drugem. :P

Mercedes je bil prispodoba za Live in ne samo konzolo. Le ta nima lastnosti mercedeza...

PS3 je Mercedez... tak brez opreme.... za "vzhodne trge". :tepen:

Je bilo leto 2008 res leto, ko je PS3 pokazal zobe? :headscratch:

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Sam ta da je okvara xboxa pozitivna stvar, ker ti ga menjajo v mullerju je res fanboyevska. Npr. zame, ki imam najbljižji muller oddaljen 180km v obe smeri. Če preračunam s ceno, ki jo dobim za potne stroške v službi (18 centov), vsakikrat ko se mi xbox pokvari avtomatično zgubim dobrih 32€, kar je cena enega starejšega špila.

Res komaj čakam da se mi xbox pokvari, saj bom vendar dobil novega. :tepen:

Link to comment

Zakaj se vele opevana špila Resistance 2 in LBP prodajata za en drek... a vi PS3 fanboyi poveličujete nek špil, potem ko izide ga pa ne kupite? Pa še piratov nimate, ki bi vam pokvarli "perfect score".

LBP: http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=12390

Resistance 2: http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=15255

Kakšna žalost... sploh za neke kao AAA naslove... samooklicane, da se razume.

Sam za primerjavo, kako se more prodajati AAA naslov (itak da na sistemu ki je "preplavljen" s pirati): http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=16548

Pa ne mi o tem, da prodajne številke ne pomenijo nič o kvaliteti špila... Če ne drugega povejo kaj si ljudje mislijo o igri - in za Resistance 2 lahko rečemo, da si ljudje ne mislijo nič kaj prida. Little Big Planet pa tudi ni ogrel hladnih src ljudi... Pa tako prisrčna igra (dokler se ti ne zgodi tako kot meni "wheel of doom" bug), zaradi katerega moreš save zbrisat. Hvala lepa, kdaj drugič. :puppy:

Kot pravim jaz; ni bolj merodajnih volitev, kot take, kjer tvoj glas ni pravica, pač pa privilegij za katerega odšteješ 60€. Redko kakšna "glasovnica" je neveljavna...

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
]My my, si končno zgruntal, zakaj je vsak drug nov špil FPS? :puppy: Sam tale prodaja GOW2 je pa dost v pizdi, glede na tvoje standarde. Se spomnim, kako si nas nekaj mesecev nazaj futral, da je ~2 mil pravzaprav malo, ko je MGS izšel. :no_no:

Da se razumemo - 2 milijona je lepa številka, vendar vsaka stvar ima svoj okvir.

MGS4 velika zvezda je prodal skupno 3,5 miljonov. Lepa številka, ampak če je to najboljše kar lahko "najboljša igra" na PS3 proda ni glih bajno. Kaj ti misliš? GoW1 je na manjšem install base-u prodal 5 miljonov kot popolnoma sveža franšiza brez imena. Kar za MGS4 težko trdimo (da je bil sveža franšiza brez imena).

Poleg tega je velika razlika ali igra proda 2 miljona v prvih dveh dneh ali 2 miljona po 2 tednih.

In če se že delaš pametnega... Kakšna je prodaja Resistanca 2 in LBP po standardih nekih hudih AAA naslovov, kar naj bi obe igri bili? Al tega raje ne komentiraš, ker nimaš kej za povedat?

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Travar kot vedno nabija. Tisti, ki vemo kaj so kvalitetne igre pa se zraven veselo smejimo...

Please keep going... :]

Glede na to, da developerji iger in nenazadnje izdelovalci konzol (vsaj MS in Sony, ki od prodaje konzol nimata nekih bajnih profitov kot Nintendo) živijo od prodanih iger, ta vsekakor ni zanemarljiv faktor...

Manj prodanih iger pomeni manj denarja za developerje in izdelovalce konzol. Manj zasluženega denarja pomeni manj denarja, ki se vrne v produkcijo (investicije) in posledično nižjo kvaliteto iger (in konzol).

Meni se zdi to zelo logično iz finančnega aspekta. Verjetno se motim, ker denar in kvaliteta nista povezana, ane... Vse kar rabiš je talent, denar ne igra volge. Kvalitetne igre itak ne stanejo nič, drag je samo ta modern 3d šundr, ki pa itak ni kvaliteta. Nekako tako?

Če govorimo o dobri knjigi ali artistični sliki... tukaj za kvaliteto rabiš samo talent. Papir ali platno in pero ali čopič niso nepremostljivi stroški. Gre za talent.

Za kakšen film ali igro pa rabiš še kej več kot talent. Predvsem infrastrukturo, ki je malce bolj kompleksna od papirja in peres. Še vedno rabiš talent, a ta še zdaleč ni dovolj.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Samo, tebi se zdi veliko stvari logičnih - hvala bogu, da ti je lastni tok razmišljanja logičen. Kar sicer še ne pomeni, da je tvoja logika sveta resnica. Zdaj, ko že ravno odpiraš ta vrata in si tako in tako sam na tem forumu že večkrat javno priznal, da si piratek na xboxu, bi te vprašal - kaj ni tako, da piratki na xboxu vseeno kupujejo originale tistih iger, ki jih nažigajo online? Nekaj v vzezi z "don't go online with a pirated game" itd.?

MGS je po tisti tvoji strani prodal 1.6 mil kopij v prvem tednu, GOW2 pa 2 mil. Seveda namerno ne upoštevaš dejstva, da ima xbox navsezadnje večje število prodanih konzol. Kako da le ne, ko je konzola izšla skoraj leto dni pred PS3 (ravno včeraj je bilo polno štorij o tem, kako je Xbox sedaj star tri leta). Ampak to, da je Microsoftu slednje uspelo, plačuje(mo) vsi lastniki xboxa, anede (hint: RROD težave).

No, če ne drugega lahko rečemo, da si vsaj iz omare prilezel v zadnjem mesecu. Prej si še nekako vztrajno poizkušal skrival svoja nagnjenja pri konzolah, češ da se ti gre bolj za bolj proti fanboyismu. :lol:

Link to comment
]Samo, tebi se zdi veliko stvari logičnih - hvala bogu, da ti je lastni tok razmišljanja logičen. Kar sicer še ne pomeni, da je tvoja logika sveta resnica. Zdaj, ko že ravno odpiraš ta vrata in si tako in tako sam na tem forumu že večkrat javno priznal, da si piratek na xboxu, bi te vprašal - kaj ni tako, da piratki na xboxu vseeno kupujejo originale tistih iger, ki jih nažigajo online? Nekaj v vzezi z "don't go online with a pirated game" itd.?

Nevem kako je s tem... nimam izkušenj v zvezi z "don't go online with a pirated game", ker za to ne vidim nobene realne potrebe.

Jaz sem bolj ta neumne sorte in si kupim igro na release date za PS3, kljub temu, da imam xbox različico že pred releasom doma. To pa zato, da lahko uživam v nižji resoluciji (GTA4) ali pa prednostih ki jih nudi PSN (Civilization Revolution).

Sicer pa kakšno vezo ima to s čemerkoli? Zaradi mene lahko rečeš, da na xboxu vsak kupi igro in je nihče ne piratira, če bo zaradi tega tvoje stališče bolj stalo...

Ampak jaz ti lahko povem, da so pirati na xboxu krivi za vsaj eno kopijo gears of Wara 2, ki ne bo prodana. In ta verjetno ni edina.

Če bo sedaj kaj lažje, ko vemo, da na xboxu odžrejo natanko eno kopijo pirati, lahko razložiš prodajo resistance 2 in LBP?

Glede terminologije fanboya... prav sem fanboy... Ampak ne tak, z rutko čez oči, ker si lahko privošči zgolj eno konzolo in se potem slepo prepričuje v smotrnost svoje odločitve. Tu je ta razlika med fanboyem in fanboyem.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Sicer pa kakšno vezo ima to s čemerkoli? Zaradi mene lahko rečeš, da na xboxu vsak kupi igro in je nihče ne piratira, če bo zaradi tega tvoje stališče bolj stalo...

Vprašam, ker sam nimam modanega Xboxa niti ga nimam namena modati. Bral pa sem, da je to splošno priporočilo, če želiš biti ziheraški. Prav tako sem že na tem forumu velikokrat bral, kako je perfektna kombinacija imeti 2 Xboxa - enega za online nažiganje originalov in drugega za offline piratske igre.

Seveda se mi ob vsem tem potem poraja vprašanje, koliko tvojega pametovanja o prodajnih uspehih GOW2 navkljub visoki stopnji piratstva na Xboxu, je dejansko realnega. GOW2 je tudi na tem forumu veliko ljudi igralo piratskega offline, dokler ga ni dobilo originalnega. Correct me if I'm wrong ampak, GOW2 ima bojda precej močen multiplayer mode? Tvoji poizkusi prirejanja dobljene statistike so torej en velik fail, ampak saj si že navajen na to, kajne? :P

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.