Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Prva slika prototipa Playstation 4?


Priporočene objave

Glede na to, da so nardili špil, ki kronično freeza niso pokazali nobenih rogov drugim razvijalcem. Kvečemu playerjem, ki so pripravljeni požreti freeze kot sestavni del igralne izkušnje.

Se strinjam.

Kako lahko igra s povprečno oceno 96% na metacritics, do zdaj dobitnik 2 gotyjev in z zaenkrat tehnično najbolšo grafiko na konzolah, sploh komu pokaže roge :roll:

Letos ps3 res zmaga(uncharted 2)in tudi drugo leto(god of war 3),ampak ko pride Gears of war 3 bosta tale 2 špila pozabljena.vsaj zamene pa še za marsikoga drugega. ne olimar? ;):beer:

Oh yea :beer:

Link to comment

Samo je res zanimivo. S skorajšnjo gotovostjo lahko trdim, da sem v tej temi človek ki je preigral največ iger na PS3.

Travar pravi da jih ima 7, Raptor90 vklopi PS3 enkrat na pol leta, jaz pa imam za PS3 30 iger, od katerih sem jih 20 preigral.

In kljub 20 preigranih iger, mi je konzola malokrat friznila. Spomnim se da mi je 2x friznila z Warhawkom, R&C: Tools of Destruction mi je parkrat friznil, pa še ena igra katere se ne spomnim več.

V tem letu mi ni niti enkrat friznila, še celo z zloglasnim Unchartedom 2 ne.

Res se mi zdi zanimivo, da so mi od 20 iger le tri friznile (pa še te so bolj ali manj ene prvih iger za PS3), folk ki pa ima par špilov za PS3 pa jim vsaka freeza.

No, saj vem kako je...

na xboxu 360 mi je freezal Fable 2 do patcha, danes pa mi je med stikanjem po inventarju freeznil Dragon Age (k sreči mi je auto-savealo malo prej...).

Ker sem na x360 preigral 10 iger, lahko mirno trdim, da 20% x360 iger freeza. Kako patetična konzola, bistveno dražja od PS3 (izdatek za xbox LIVE gold pač prištevam k ceni konzole) pa še freeza na veliko. Jao, jao kak fail je ta x360...

:D

Link to comment

Je že kdo videl halo:reach trailer?

Osebno mi zgleda bedno in generično, že samo pri gledanju trailerja dobim občutek da sem to igro igral že stokrat.

Me prav spomni na muke ko smo z makgom igrali halo 3 campaign xD

Zgleda da so haloboyi zadovoljni z vsem kar jim bungie da.

Rajši bi imel nove gearse ne pa to :bleh:

Nov mass effect 2 trailer zgleda fenomenalno :drool: zagotovo ena bolših iger v 2010 :)

In kul je da se prince of persia spet vrača na stara pota :bringiton:

Link to comment

Ja zgleda da je halo fanboyem vseeno kaj igrajo, glavno da je master chief noter. za mass effect 2 bi rekel isto kot ti.

Za pop trailer:

http://www.gametrailers.com/video/princ ... e-tv/59824

Lepo je videt starega princa iz warrior withina( ta del mi je bil najboljši), vendar mi malce smrdi po liceničnem apnu in kot reklami za film.

Za now medal of honor trailer(omg zgleda nadmočno, očitno ima EA dva asa v rokavu BF BC2 in MOH):

http://www.gametrailers.com/video/medal ... e-tv/59827

Očitno se EA popravlja, sploh zakon je da bomo vozili apachi helikopter pa ostal vozila , kar si v MW2 lahko samo sanjal. MP dela dice kar pomeni da zna bit kr dober špil, samo malo preveč je BF BC2 podobno.

Link to comment

Zgleda da so haloboyi zadovoljni z vsem kar jim bungie da.

Za razliko od nehvaležnih PS3 fanboyev, ki samo hvalijo na koncu pa nič ne kupijo. :petting:

KZ2 in Uncharted 2... tipična primerka "velike igre" z zelo povprečno prodajo (za AAA title se razume) v najboljšem primeru.

What's the point?

kljub relativno slabi prodaji ima ps3 še vedno močan first party support, v tem letu definitivno močnejšega od xboxa tak da nevem zakaj bi to bilo pomembno nekomu ki ni sonyjev uslužbenec.

Da se obremenjuješ s prodajami že moraš biti fanboy visoke stopnje tako da ti rajši igraj igre kot ti je namenjeno ,finance in delnice pa pusti tistim ki jim je to pravzaprav pomembno. :petting:

čeprav se mi vedno bolj dozdeva da si ti microsoft employee under disguise

killzone 2 in halo 3 sta oboje povprečni igri, razlika pa je da je samo killzone dobil prodajo kot si jo zasluži-povprečno

Link to comment

Spet vsiljuješ neka tvoja "dejstva", ki si jih pobral iz x360 fanboy priročnika.

Activisionov predstavnik je pred časom dejal, da v novi generaciji zaradi stroškov razvoja iger mora igra prodat vsaj 1mio kopij da se jo smatra za količkaj uspešno (novica je že kar stara pa se mi je ne ljubi iskat).

Tako da Uncharted 2 se ni zelo povprečno prodajal. To bi lahko trdili edino za KZ2 v katerega je Sony vložil 60mio, tako da tvoja "dejstva" spet baziraš na enem osamljenem primeru (kot freezanje PS3).

...Microsoft’s exclusive racing series continues to impress announcing that Forza Motorsport 3 sales have surpassed one million units worldwide in its first month at retail.

Mmmm, kako so pri MSju zadovoljni z zelo povprečno prodajo iger.

Sicer če odštejemo oba GoW ter Halo 3 se tudi MSjeve igre zelo povprečno prodajajo. Čudno, pa tako dobra konzola.

Link to comment

Zgleda da so haloboyi zadovoljni z vsem kar jim bungie da.

Za razliko od nehvaležnih PS3 fanboyev, ki samo hvalijo na koncu pa nič ne kupijo. :petting:

KZ2 in Uncharted 2... tipična primerka "velike igre" z zelo povprečno prodajo (za AAA title se razume) v najboljšem primeru.

What's the point?

kljub relativno slabi prodaji ima ps3 še vedno močan first party support, v tem letu definitivno močnejšega od xboxa tak da nevem zakaj bi to bilo pomembno nekomu ki ni sonyjev uslužbenec.

Da se obremenjuješ s prodajami že moraš biti fanboy visoke stopnje tako da ti rajši igraj igre kot ti je namenjeno ,finance in delnice pa pusti tistim ki jim je to pravzaprav pomembno. :petting:

čeprav se mi vedno bolj dozdeva da si ti microsoft employee under disguise

killzone 2 in halo 3 sta oboje povprečni igri, razlika pa je da je samo killzone dobil prodajo kot si jo zasluži-povprečno

Ma te analize prodaje je sploh brezvezno delati, ker sploh ne poznamo nič o trgu.

Mogoče ima x360 več HC gamerjev, ki kupijo več iger, na PS3 pa je mogoče manj HC gamerjev, a več folka ki kupuje blu-ray filme.

Ker je PS3 že od začetka oglaševan kot entertainment sistem se mi to niti ne bi zdelo čudno.

V bistvu bi edino x360 lahko smatrali za fail, če bi prodal manj špilov kot PS3.

Ampak kdo smo mi da bomo dajali kakršnekoli ocene o uspešnosti konzol, ko ne razpolagamo z nobenim relevantnim statističnim podatkom (vgchartz to ni)?

Link to comment
Eh, zdaj te bodo flameal, ker prodaja itak nič ne pomeni, ker pol bi bil Wii, najboljši.

Prej ko je vodil XBOX je seveda bilo drugače.

Kakorkoli, dokler Uncharted 2 ni "pokazal zobe", je bilo vse razen Wii-ja, ki je meni dober samo za zajce (Rabbids :D ), tako, tako, beri - primerljivo.

Razen prvih multiplatform, ki so bile absolutno boljše na XBOXu.

Zdaj se pa prednost PS3, v sami zmogljivosti konzole, dejansko vidi.

Naughty Dog je nabil roge vsem lenim razvijalcem, ki so katastrofo od iger upali izdati na PS3 (multiplatforme),

od Orange Boxa, do Feara, itd...

Glede na to, da so nardili špil, ki kronično freeza niso pokazali nobenih rogov drugim razvijalcem. Kvečemu playerjem, ki so pripravljeni požreti freeze kot sestavni del igralne izkušnje.

In razen prvih multiplatformov...? Bayoneta je izšla med prvimi a.k.a. jesen 2009? Modern Wafare 2? Še GTA4 ni bil med prvimi.... Multiplatform naslovi patološko tečejo slabše ali v nižji resoluciji na PS3, vse ostalo so zgodbice za lahko noč. :innocent:

Meni ni jasno kje si ti pobral tole kronično freezanje. Sem malo vprašal na MN3 pa so vsi rekli, da dela normalno. Čisto vsi...

Also:

Meni je tudi Mass Effect precejkrat friznil, pa da ne govorimo o framedropih in podobnih nevšečnostih. Sam še zdaleč si ne bi upal bit tako patetično fanbojevski, da bi to omenjal kot minus, ki pokvari izkušnjo...

Dej se malo zamisli nad tem kar govoriš no. Tole niti smešno ni več...

lp,

k_k

Link to comment
Prej ko je vodil XBOX je seveda bilo drugače.

Dej ne bod preveč pameten, jaz sem skos govoru, da je navajanje prodajanih cifer bedarija.

Poleg tega raje poglej kje se igre najbolj prodajajo, če so ti že te številke tok svete. Mislim, tle vsaj vidiš katera konzola je bolj uporabljana za igre (čeprav tudi to ni ravno merodajno, ker so casual in hardcore igralci na obeh konzolah).

Glede novih špilov:

Reach je meni zgledal kul. Se pa bojim da bo še bolj generičen kot trojka. ODST je bil vsaj malo zvež, če smo realni. (KZ2 je btw glih tok generičen k H3)

Mass effect 2? Slin.

Link to comment

Eh, jaz cifre in tabele, dam bolj za protiutež tistim, ki kujejo xbox v nebo, ker naj bi se dobro prodajal.

btw sem nahitro pogledal, tudi jaz sem si lastil cca 30 iger in jih kar nekaj preigral, res pa je, da spadam, med fotre in pač nekatere sebi v sramoto igram tudi na easy, jebat ga, priznam.

Priznam pa tudi, da je Xbox tudi na mojem spisku za nakupe, vedndar nekje na dnu, ampak enkrat bo prišel na vrsto ;) sicer bo verjetno samo ležal na polici ampak ga bom imel in se bom lahkompotem v kaki debati pohvalil, da ga imam, ampak, da je tako ne-dober, da ga ne uporabljam... not

BessieSABU.png

Link to comment

To da bi dajal 20€ za blu-ray medij se mi zdi malo mimo, jaz kupujem špile iz anglije pa dam povprečno 15 funtov za špil, je pa res da kupim večino špilov pol leta po izidu, ker nimam potrebe da bi kak špil čimprej preigral.

Za tistih par špilov na leto ki jih nestrpno čakam pa mi ni problem dati nekaj denarja več.

Razumem da nekdo ki nima/noče/ne more imeti kreditne kartice je prisiljen na SLO trgovine in pač piratizira, saj drugače ob naših cenah bankrotiraš.

Sicer se mi zdi piratiziranje brezvezno, sploh če si pripravljen počakati par mesecev da špilu pade cena, so igre res poceni.

Link to comment

What's the point?

kljub relativno slabi prodaji ima ps3 še vedno močan first party support, v tem letu definitivno močnejšega od xboxa tak da nevem zakaj bi to bilo pomembno nekomu ki ni sonyjev uslužbenec.

Sony fanboyu ni moralo biti blagostanje Sonyja ravno tako v interesu. Od blagostanja je odvisno kakšna bo kvaliteta prihodnjih in sedanjih produktov... recimo PSN bi bil zelo vesel ene močne finančne injekcije, vendar ni kje vzet trenutno.

Če baka, ki peče moje priljubljene kekse, keksov ne proda... pol keksov ne bo več dolgo... al bo pa moka v njih naenkrat slabše kvalitete... To je point... če že sprašuješ. :innocent:

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Spet vsiljuješ neka tvoja "dejstva", ki si jih pobral iz x360 fanboy priročnika.

Activisionov predstavnik je pred časom dejal, da v novi generaciji zaradi stroškov razvoja iger mora igra prodat vsaj 1mio kopij da se jo smatra za količkaj uspešno (novica je že kar stara pa se mi je ne ljubi iskat).

Tako da Uncharted 2 se ni zelo povprečno prodajal. To bi lahko trdili edino za KZ2 v katerega je Sony vložil 60mio, tako da tvoja "dejstva" spet baziraš na enem osamljenem primeru (kot freezanje PS3).

...Microsoft’s exclusive racing series continues to impress announcing that Forza Motorsport 3 sales have surpassed one million units worldwide in its first month at retail.

Mmmm, kako so pri MSju zadovoljni z zelo povprečno prodajo iger.

Sicer če odštejemo oba GoW ter Halo 3 se tudi MSjeve igre zelo povprečno prodajajo. Čudno, pa tako dobra konzola.

Ekskluziva na 360 prdne pa proda več kot 2 miljona izvodov,... Ena Forza 3 je na 360 pač izjema... Na PS3 se samo izjeme prodajo nad 2 miljona...

Sicer pa 2 miljona za nek "najbolj vrhunski" AAA title zagotovo ni nadpovprečno. Pač pa zgolj povprečno...

Killzone 2 in Uncharted 2... flagship igri... Forza3 pa je just another game... nič od česar bi bil M$ odvisen... dočim KZ2 in Uncharted je vse kar je Sony do danes spraskal na kup poleg MGS4.

To, da se igre prodajajo bolje na 360 ni "moje dejstvo" pač pa dejstvo kot tako. Tudi multiplatform igre se prodajajo bolje na 360... Recimo MW2 je prodal praktično dvakrat več za 360.

Pa dejstvo je tudi to, da je "activisionov predstavnik" a.k.a. Big Boss rekel enkrat junija naslednje... http://kotaku.com/5296566/activision-th ... y-consoles

In če si do danes spušil 4 miljarde na razvoju konzole in temu, da si vsako prodal z izgubo, bo treba malo več kot ena igra na leto, ki se proda sila nadpovprečno v stilu Uncharteda 2... Ampak to je v mojem svetu.

V realnem svetu korporacije živijo od aure fanboyev. Podobno kot je Goku nabral energijo za Sfero Ginkidamo, ki jo je spustil v Majin Buja... vsi so donirali delček svoje energije... od travne bilke, do čebelice, do prebivalcev mest... dobro energijo, ki se je zbrala... Da... ta energija poganja motor kapitalizma. :innocent:

Pa glavo ven iz peska... igre na PS3 freezajo. Ne na vseh modelih enako vendar veliko njih je URADNO potrebovalo patch, da so nehale freezat. Recimo Assassins Creed 1 je en od primerov, k ije uradno freezal na PS3... Uradno pomeni, da je to priznal Sony in Ubisoft. Veliko drugih iger je freezalo samo neuradno.... kar pomeni, da pomožnosti niso bile nikoli patchane. Tako, da ne bluzi na čem kaj baziram... ti baziraš to, da PS3 ne freeza na svojem osamljenem primeru... Da tebi ni freezalo.. .Ironično jaz tudi nisem dobil RROD-ja....

Pa poglejmo kako je Sony zadovoljen s svojo prodajo iger....

Timeline je sledeč;

5. Februar

Killzone 2 izide šele čez tri tedne pa ima že 1,1 miljona preorderjev... zelo obetavno, če to res drži. :innocent:

And there are some encouraging signs for SCEE, which Reeves understandably wants to focus on. While PSP and PS2 software sales have fallen (by 15% and 51% respectively), PS3 games sales are up 53% and there's a healthy 1.1m pre-order book for Killzone 2, the first of a new batch of IPs that Sony will be counting on.

David Reeves (SCEE President) http://www.guardian.co.uk/technology/20 ... ope-losses

25. februar - 27. februar

Killzone 2 izide po vsem svetu.

16. April

Igra ima 1 milijon prodanih izvodov in je presegla pričakovanja. Woot?

...that the Guerilla Games developed Killzone 2 has "exceeded our expectations.

http://kotaku.com/5215424/killzone-2-se ... -worldwide

Torej na kratko; 1,1 miljone preorderjev en mesec pred izidom, proda prvi miljon šele po dobrem mesecu in pol in preseže pričakovanja... Yupii.. če si obupan si obupan. :innocent:

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Ma te analize prodaje je sploh brezvezno delati, ker sploh ne poznamo nič o trgu.

Mogoče ima x360 več HC gamerjev, ki kupijo več iger, na PS3 pa je mogoče manj HC gamerjev, a več folka ki kupuje blu-ray filme.

Ker je PS3 že od začetka oglaševan kot entertainment sistem se mi to niti ne bi zdelo čudno.

V bistvu bi edino x360 lahko smatrali za fail, če bi prodal manj špilov kot PS3.

Ampak kdo smo mi da bomo dajali kakršnekoli ocene o uspešnosti konzol, ko ne razpolagamo z nobenim relevantnim statističnim podatkom (vgchartz to ni)?

LOL... eno je, si zatiskat oči, drugo pa res mislit, da ni relevantnih podatkov.... vsako četrtletje imaš na strani vsakega podjetja, ki kotira na borzi četrtletna poročila... Ki so relevantna... Vsako leto izdelajo letno poročilo, in v primeru Sonyja izdaš še ene 10 konsolidacijskih poročil v katerih povišaš pričakovano izgubo za konec fiskalnega leta. :innocent:

Tle maš podatke o tem kako Sony puši kurac... http://www.sony.net/SonyInfo/IR/

In naj ti povem, da Sony trenutno puši denar v večini departmentov in bo kot konglomerat prijavil na koncu letošnjega fiskalnega leta več 100 miljonov $ izgube... Ne da se mi zdej številk ven vlečt, poglej jih sam, če znaš brat finančna poročila.

Torej to je relevanten vir... ki ti pove, da očitno ne služijo tolko z BDjem.

In sedaj se bo oglasil še nadebudni fanboy s tem, da Sony dela še veliko več kot samo PS3... zato bom povedal, da je iz poročil razvidno, da Sony puši denar kot celota...

Nekako smo v času te krize, kjer folk nima denarja za Sony TV, tisti, ki pa denar imajo ponavadi uzamejo kaj boljšega od Sonya... Sej veste kako je... Sony je kvaliteta za mase... pol mamo pa še tisto pravo kvaliteto, ki masam ni dostopna. :innocent:

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Razumem da nekdo ki nima/noče/ne more imeti kreditne kartice je prisiljen na SLO trgovine in pač piratizira, saj drugače ob naših cenah bankrotiraš.

Sicer se mi zdi piratiziranje brezvezno, sploh če si pripravljen počakati par mesecev da špilu pade cena, so igre res poceni.

To! In ker vidim da šef(i) berete to temo predlagam, da se v tem podforumu odpre tema kjer bi se lahko menili za skupni nakup špilov preko interneta. Vsak, ki misli opraviti nakup preko neta, bi sporočil kdaj bo to storil in preko katere štacune (pripopa link). Vse ostalo pa gre preko ZSja, brez jokanja in teženja kdaj bo kdo kaj naročil in zakaj ne s te štacune.

XBL: qDING DONGp

PSN: DoodlyDingDong

Link to comment

Ekskluziva na 360 prdne pa proda več kot 2 miljona izvodov,... Ena Forza 3 je na 360 pač izjema... Na PS3 se samo izjeme prodajo nad 2 miljona...

Sicer pa 2 miljona za nek "najbolj vrhunski" AAA title zagotovo ni nadpovprečno. Pač pa zgolj povprečno...

Killzone 2 in Uncharted 2... flagship igri... Forza3 pa je just another game... nič od česar bi bil M$ odvisen... dočim KZ2 in Uncharted je vse kar je Sony do danes spraskal na kup poleg MGS4.

To, da se igre prodajajo bolje na 360 ni "moje dejstvo" pač pa dejstvo kot tako. Tudi multiplatform igre se prodajajo bolje na 360... Recimo MW2 je prodal praktično dvakrat več za 360.

Jaz nisem napisal da je "tvoje dejstvo" da se igre prodajajo bolje na 360. Jaz sem napisal da je "tvoje dejstvo" da se igre na PS3 prodajajo slabo. Sploh ker je veliko tvojih dejstev izmišljenih.

Kar dokazuješ iz posta v post, iz tvojih ljubih vgchartz lahko vidimo, da je 8 x360 ekskluziv prodalo 2m ali več, na PS3 pa je 7 ekskluziv prodalo 2m ali več. Nekam čudna merila imaš glede prdcev in izjem...

Forza 3 pa je flagship igra... glede na to kako sta Dan Greenwald in che chou vrtela gobec kako bo F3 najboljša, tanajbolj realistična in najlepša dirkačina vseh časov (pozabil sem še z največ vsebine) sem pričakoval prodajo vsaj na ravni GT4 (10.37m), prodala pa se je le 15% tega... oOOK another game, zatiskajmo si oči. :innocent:

Pa glavo ven iz peska... igre na PS3 freezajo. Ne na vseh modelih enako vendar veliko njih je URADNO potrebovalo patch, da so nehale freezat. Recimo Assassins Creed 1 je en od primerov, k ije uradno freezal na PS3... Uradno pomeni, da je to priznal Sony in Ubisoft. Veliko drugih iger je freezalo samo neuradno.... kar pomeni, da pomožnosti niso bile nikoli patchane. Tako, da ne bluzi na čem kaj baziram... ti baziraš to, da PS3 ne freeza na svojem osamljenem primeru... Da tebi ni freezalo.. .Ironično jaz tudi nisem dobil RROD-ja....

Takega debilizma od človeka ki vse po spisku označuje za manj inteligentne, pa res nisem pričakoval.

OK, AC1 je uraden primer... koliko pa je teh uradnih primerov, če smem vprašat? glede na to da vedno omenjaš le AC1 je najbrž bolj osamljen primer..

Glede neuradnih freezanj... iz kje pa so podatki o neuradnih freezih? najbrž iz forumov sumim.

Ti pač gledaš nekaj tujih forumov, in si pač zasledil da nekomu kak špil fizne. Jaz tudi gledam nekaj tujih forumov, pa nisem zasledil da bi komu kaka igra pretirano freezala - očitno ni tako pogost pojav da bi po forumih tekle burne debate o tem...

Torej ti baziraš tvoja neuradna dejstva iz informacij iz forumov, jaz pa baziram moja neuradna dejstva iz informacij iz forumov + osebnih izkušenj... ker vsemu kar preberem po forumih tudi ne verjamem.. drugače bi si mislil da vsak x360 vsaj 6x RRODa.

Mislim da bi še kdo poleg mene moral dati glavo ven iz peska :D

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.