Skoči na vsebino

[Uradna tema]Windows 7


Priporočene objave

Microsoft je pred izdal nov terminski načrt za naslednjo veliko različico svojega operacijskega sistema Windows, ki neuradno nosi ime Windows 7 (projekt Vienna).

Presenetljivo je, da naj bi v skladu s tem načrtom Microsoft prvo večjo posodobitev sistema po Visti izdal že v drugi polovici prihodnjega leta in ne leta 2010, kot je bilo sprva predvideno.

Microsoftov Kevin Turner je namreč na partnerskem srečanju Worldwide Partner Conference (WPC) v Denverju julija 2007 najavil naslednji Windows sistem z delovnim imenom Windows 7 (takrat je projekt še nosil kodno ime Blackcomb) za leto 2010.

Še v letošnjem letu pa so v načrtu trije mejniki nove izdaje, od katerih je bil prvi (M1) že poslan glavnim partnerjem za preverbo izvorne kode. Microsoft je sicer že oznanil, da bo Windows 7 njihov zadnji 32-bitni sistem!

Dodatni informacijski viri:

- projekt Vienna(http://www.windowsvienna.com/)

- Microsoft Slovenija(http://www.microsoft.com/slovenija/)

- Wikipedija(http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7)

windows-7.jpg

windows-7-destkop.jpg

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
  • Odgovorov 89
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

  • Pred 5 meseci ...
Wtf vi govorite :lol: . Ajmo, ne zaspemajte celotnega topika. Jaz si 64-bitno različico naložim danes oz. jutri. Bom poročal :cool:

Daj kaki link do downloada jaz bi tudi rad sprobal (64 bit)

V visti (64bit) je šit, ker sem imel 4gb rama 8800GT in q6600 pa mi je World in Conflcit malo laggov na high :no_no:

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Že 8. januarja je prišel update, ki odpravi to napako in še par drugih.

Download linka pa še ni. Ob startu je bil prevelik naval in je Microsoft beto umaknil dokler ne zrihtajo več serverjev(upam, da danes ali jutri uredijo zadevo).

Edit: Končno. Kdor želi Windows 7 beto(build 7000): CLICK WINDOWS 7 CLICK

Na voljo imate 32 bitno in 64 bitno različico v angleškem in nemškem jeziku. Uživajte! :thumbup:

Link to comment

Kul :D

Ze loadam winse, prav tako tisti fix, za mp3 je :)

Pise tam sicer, da naj bi zadevo uporablali na compu za testing, ker je šansa d zgubimo use podatke..sam če win (in programe) instaliram na drug disk kot imam shranjene podatke, se kaj taga nemore zgodit, al?

EDIT: Aja, pa nek sem bral, da so problemi, d bi se z wifi kluckem povezu na rutar..upam da nem mel teh problemov :(. Pa drgac mislm zadevo instalirat nasledn viknd, dele ni cajta..tko d vm takt povem rezultate :)

Link to comment
Kul :D

Ze loadam winse, prav tako tisti fix, za mp3 je :)

Pise tam sicer, da naj bi zadevo uporablali na compu za testing, ker je šansa d zgubimo use podatke..sam če win (in programe) instaliram na drug disk kot imam shranjene podatke, se kaj taga nemore zgodit, al?

EDIT: Aja, pa nek sem bral, da so problemi, d bi se z wifi kluckem povezu na rutar..upam da nem mel teh problemov :(. Pa drgac mislm zadevo instalirat nasledn viknd, dele ni cajta..tko d vm takt povem rezultate :)

Jaz jih bom naložil jutri zjutraj, ker se zadeva še loada(šele 20% :red: ).

Link to comment
  • vrhovni

Resnično upam da bo Win 7 dosti bolj dodelan kot je bila Win Vista... zelo resno razmišljam o premiku na Mac OS. Win Vista je takšna katastrofa kot je bil Win Me. Vista mi je zaradi paranja živcev odvzela vsaj 1 leto življenja. Klinčevo random pojavljanje napake glede nVidia vozačov... ("your graphic drivers has been successfully recovered and are ready for use")(in ja... pri ATI-ju se dogajajo popolnoma enake zgodbice, le da je zadeva malenkost drugače izgledala). Od te napake dalje je bilo nemogoče igranje ali delanje z računalnikom, saj se je vsakih 5 min zadeva spet pojavila in ob tem je za par sekund izginila slika na zaslonu. Edina rešitev je bila ponovna inštalacija in nato ponovno po par mesecih uporabe popolnoma enaka zgodba. :doh:

Mislim sem, da bo SP1 vse popravil in spet ni bilo tako. Sedaj računalnika praktično ne uporabljam, ker se mi je žal pokvaril in ga moram dat na servis. Uporabljam pa netbook, ki ima naložene stare dobre Win XP.

Po vsej verjetnosti pa bom v celoti preklopil na Apple in Mac OS in bom uporabljal Okna za secondary use. No... bom še videl... Vsekakor pa upam da si takšne napake kot je Vista Microsoft nikoli ne bo več privoščil. Go Win 7, go!!! :crossfingers:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Resnično upam da bo Win 7 dosti b........

......c OS in bom uporabljal Okna za secondary use. No... bom še videl... Vsekakor pa upam da si takšne napake kot je Vista Microsoft nikoli ne bo več privoščil. Go Win 7, go!!! :crossfingers:

Hm. To bl govori o visti :D

Pa drgac sm mel tud jst visto, pa sm dobil une napake..Probal povečat hitrost ventilatorja na graficni? Sicer je pa ocitno, da se to tok pogosto samo teb dogaja, drgač viste sploh noben mel nebi..

Upam da bo ta verzija win7 zdrzala do uradnega relisa. Formatiranje mi gre res tok na K..k pol rabs se 300let d use gonilnike das gor, pa se programi.. :yuck:

Anyway, win sedemka more bit dober. Od bete slism vecinoma sam pohvale, koncna verzija ma da je sebolsa..pa c pogledas kva use mislejo se nardit z njo.. :)

Link to comment
Je na voljo dual boot (xp win7)?

Naj nekdo propa in pove.

Se mi zdi da je. Na starejšem računalniku sem v sredo naložil 32-bitni Windows 7(build 7000). Po inštalaciji se je računalnik restartal in lahko sem izbral sistem(Windows XP ali Windows 7), edino čudno je bilo, da mi ni nikoli prišlo v Windows 7 sistem, saj je vedno izpljunil "blue screen of death". Verjetno je zato bolj ali manj kriv sam računalnik, saj vsaj kar se RAM-a tiče ni izpolnjeval zahtev.

Link to comment
Resnično upam da bo Win 7 dosti b........

......c OS in bom uporabljal Okna za secondary use. No... bom še videl... Vsekakor pa upam da si takšne napake kot je Vista Microsoft nikoli ne bo več privoščil. Go Win 7, go!!! :crossfingers:

Hm. To bl govori o visti :D

Pa drgac sm mel tud jst visto, pa sm dobil une napake..Probal povečat hitrost ventilatorja na graficni? Sicer je pa ocitno, da se to tok pogosto samo teb dogaja, drgač viste sploh noben mel nebi..

Upam da bo ta verzija win7 zdrzala do uradnega relisa. Formatiranje mi gre res tok na K..k pol rabs se 300let d use gonilnike das gor, pa se programi.. :yuck:

Anyway, win sedemka more bit dober. Od bete slism vecinoma sam pohvale, koncna verzija ma da je sebolsa..pa c pogledas kva use mislejo se nardit z njo.. :)

LoL ne bom lagal, če ti rečem da menjam OS na en mesec. Ves postopek traja ok. 1 ali 1.50 ure (OS patchi driverji

skratka vse) in ne 300 let :D

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment
  • vrhovni
Probal povečat hitrost ventilatorja na graficni?

Ne, nisem spreminjal hitrost ventilatorja na grafični kartici. Pa tudi če bi, bi morala zadeva normalno delati.

Sicer je pa ocitno, da se to tok pogosto samo teb dogaja, drgač viste sploh noben mel nebi..

Upam da te je to prepričalo da nisem sam s tem problemom: KLIK!

Zadeva se sprva zdi, kot da gre za napako nVidije, vendar močno dvomim. Pravzaprav nihče natančno ne ve zakaj sploh pride do te napake in kako jo odpravit. Je pa dejstvo, da se pojavi samo pri Visti in nikjer drugje.

LoL ne bom lagal, če ti rečem da menjam OS na en mesec. Ves postopek traja ok. 1 ali 1.50 ure (OS patchi driverji

skratka vse) in ne 300 let :D

Čisto odvisno od tega kako formatiraš disk, koliko vozačev potrebuješ, koliko se poglabljaš v nastavitve,...

Pa kako za vraga se ti da 1× na mesec menjavat OS? :amazed:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.