Skoči na vsebino

[Uradna tema]Fallout 3


Ozi

Priporočene objave

  • N7

O tejle igri ne bi izgubljal preveč besed. Igra je že pred izidom obetala mnogo v vsakem primeru pa je a-must-play za vse stare igralce in nostalgike. Ker je špil že nekaj časa zunej so tudi prve realne ocene na pladnju. Igra ni razočarala. Ponuja okvrino 100h igranja in ponuja ogromno možnosti.

Ljudstvo ji ob bok postavlja špil Oblivion, ki pa vsaj meni osebno nikoli ni preveč dišal, čeprav je roko na srce eden najboljših špilov vseh časov. Kar se subjektivne ocene tiče, čistka 10ka. Priznam, po dolgem času igra, ki me spet najstniško zabija na fotelj; ko ženo pošiljam buljit tv v spalnico, mulca pa teram spat že kakšno uro prej. :tepen:

Pozor; špil je absolutno 18+!

[youtube:nndpwchz]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=Y_hq7cRTD0A&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=Y_hq7cRTD0A&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:nndpwchz]

fallout3.jpg[/attachment:nndpwchz]post-3801-144771010594_thumb.jpgfallout5.jpg[/attachment:nndpwchz]post-3801-144771010599_thumb.jpgfallout7.jpg[/attachment:nndpwchz]

ozi_SLO.png

Link to comment

Igra je nasplošno vsekakor odlična.

Vzdušje je fantastično, od odlične grafike in stila, post-atomski svet je predstavljen fantastično, z odbitim vzdušjem ki je mešanica najtemnejših mor o postapokaliptičnem svetu ter "razposajene" zvočne spremljave 50ih let prejšnjega stoletja. K vzdušju ogromno pridodajo številne podrobnosti, kot npr. obraba orožij ter dokaj malo metkov (no to sicer velja bolj za začetek), ki ti da filing da je vse zjebano, da pride vse prav kar dobiš v roko, da municija in hrana nista nekaj samoumevnega in dobavljivega za vsakim vogalom,...

Igranje v njegovem FRP bistvu je zelo dobro, ustvarjanje lika nudi obilo možnosti, tako da špil vleče k ponovnemu igranju, da poskušiš drugačen lik, z drugačnimi veščinami, drugačen stil pristopa k problemom. Questi so na nivoju, nič epskega, a določeni ponujajo par zanimivih alternativ,.. Daleč sicer ed genialnosti prejšnjih delov serije, a vseeno na nivoju. Seveda v špilu kot vedno lahko špilate tudi "negativca", v starem dobrem duhu serije.

Osebe malce razočarajo, malo je karakterjev ki si jih boš zapomnil, poleg tega jih pesti podoben problem kot pri Oblivionu, in sicer to, da veliko likov (velika večina) razen tistih par vrstic pomembih za quest, pri dialogih vedno povedo eno in isto, tako da izpadejo dokaj kloni drug drugega.

Boj je meni osebno glavna napaka igre, saj VATS je kul, a v praksi 90% bojev poteka v stilu:

vidiš sovrage, skočiš v VATS, jim postreljaš orožja/noge, itd. (odvisno od nasprotnika), ko zmanjka AP igraš malo časa v real-time, ki je dokaj bogo, saj večinoma se umikaš melee-ju ki te napada, ter streljaš sovraga ki dela največ damagea. Ko se ti AP napolnijo pač spet skočiš v VATS in jovo na novo ponovi vajo.

Razočara tudi spet še ena napaka iz Obliviona, in sicer to da večino sovragov zopet srečaš že od samega začetka. Pri 2. levelu že pokaš Centaure, Super Mutante, tudi robote, ki si jih pri prejšnjih delih srečal pozneje v špilu. Tako izgubijo veliko njihove karizme, saj si prej se moral dosti nabildat, da si se lahko kosal z njimi. Zdaj jih pač popokaš s chinese pistolom brez pretiranih problemov. No, saj za vzdušje je tole po eni strani uredu, ker v post atomski dobi pač lahko srečaš vse od mutantov, raiderjev, nikol se ne ve kaj ti pride na pot. A mislim da so v prejšnjih delih nekateri sovragi bili bolj smiselno uvrščeni v Falloutov svet.

Za konec lahko rečem da je to klasična Bethesdina FRPjka - vsi sestavni deli igranja so dobri, nekateri zelo dobri, a nobeden odličen. Vzdušje pa je fantastično. Moja osebna ocena je tam, dobra osmica-slaba devetka.

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

meni tudi dela brez težav.....pa sploh ni tako velike razlike v grafiki,kot jo kažejo po raznih portalih.

Je pa enkratna špica igra........trenutno sem pri tistem ko moraš ubit 4 ljudi,ki sovražijo Goule s ostrostrelko....pa še v River City moram it.....pa Atomsko bombo.....pa eno pismo moram k enemu nest.......pa enmu ,ki je pri Lincoln spomeniku moram povedat informacijo o nekomu kje se nahaja........naprej pa ne vem še kaj bo........nekomu,ki je iz Washingtona more biti prav grozljivo se sprehajat po porušenem mestu......še posebej tam okoli Washington Monument.

Aja pa še to : da igra ne bo štekala,izklučite tisti opomnik,ki se prikaže zgoraj desno na ekranu,ko dobite sporočilo ali ko se prijatelj prijavi v PSN

Link to comment
meni tudi dela brez težav.....pa sploh ni tako velike razlike v grafiki,kot jo kažejo po raznih portalih.

Je pa enkratna špica igra........trenutno sem pri tistem ko moraš ubit 4 ljudi,ki sovražijo Goule s ostrostrelko....pa še v River City moram it.....pa Atomsko bombo.....pa eno pismo moram k enemu nest.......pa enmu ,ki je pri Lincoln spomeniku moram povedat informacijo o nekomu kje se nahaja........naprej pa ne vem še kaj bo........nekomu,ki je iz Washingtona more biti prav grozljivo se sprehajat po porušenem mestu......še posebej tam okoli Washington Monument.

Aja pa še to : da igra ne bo štekala,izklučite tisti opomnik,ki se prikaže zgoraj desno na ekranu,ko dobite sporočilo ali ko se prijatelj prijavi v PSN

Prehitro sem rekel,da dela brez težav,včeraj zvečer in danes mi je vsake toliko časa zamrznel,streljat nisem mogel,a je pa kar samo od sebe streljalo,pa tam ko moraš z Leroy Walkerjev pridružiti boju pri Temple of Union , sploh nisem mogel dokončati misije.....tekli so v nasprotno smer,kdaj so kar na mestu stali in se vrteli v krogu,namesto na sever(kjer je Temple of Union) so šli na vzhod , tam so me pa stalno napadali Raiderji , Leroy Walker in ostali so pa samo naprej tekli ali spet obstali na mestu,streli na njih niso imeli nobenega učinka......tako,da sem zgubil živce in vse zbrisal iz ps3,tako da bom raje počakal na zaplato(patch),da to popravijo

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.