Skoči na vsebino

DirectX 10


kotnikd3

Priporočene objave

LP

Poglejte prihajajočo PC igro Crysis. Igra bo v najlepšem primeru na pc-ju tekla pod DirectX 10 (tudi pod 9 seveda).

Zanima me ali bodo kdaj naredili igro, ki na pc-ju teče pod DX10, za xbox 360 ??? :crazy::headscratch: npr. da bi za XBOX 360 naredili Crysis, ki bi tekla pod DX10.

nevem, mogoč je neumno :doh: vprašanje, saj se mi zdi da konzole ne uporabljajo DX. :crazy:

če pa je pametno :rock: , pa povejte kj u tem.... :rock::car:

Link to comment

XBOX 360 je zelo podoben pc-ju uporablja prilagojeno verzijo dx. Zdi se mi da celo dx9 in delno dx 10. Crysis bo tudi zelo verjetno izšel za xbox 360. Samo verjetno kasneje kot za PC. Ker so iskali primerne ljudi kateri bi engine prenesli na druge platforme.

Pozabi na dx 10. Saj še sploh ni hardwera za dx 10.

Crysis nebo 100% dx 10 ampak dx9 z nekimi dodatki dx desetke kot sem omenil že zgoraj. Pa kaj si ti res mislil da bo dx 10 igra pa sploh nemoreš primernega hardwera kupit :crazy: Če hočeš poganjat igro na dx9 hardweru kaj je možno moreš imeti res high end grafično kartico. Nisem še slišal za Igro katera bi bila popolno narejena na dx10 bazi. Specifikacije za njega so se sedaj komaj dokončno napisale tako da ni šanse da bi bil crysisi popolno v dx 10 narejen.

The Xbox 360 GPU has DirectX 10 features, so if developpers were really up to the challenge Crysis, I suppose an equal quality version could run on it.

Correct, the 360 GPU supports DirectX 10 specs. The PS3 is behind with DirectX 9c.

The Xbox 360 GPU has DirectX 10 features (nima pa full podpore dx 10 ker je kot sem že omenil specifikacija za popolni dx 10 bila komaj napisana, seveda lahko ms updeta celotno zadevo na naši prelepi škatlici) :mwahaha:

The first D3D10-compatible games will most likely still provide a D3D9/D3D9Ex render path.

Link to comment

Direct x10 na XP nebo tak da še dolgo nebo igric ki bi podpirale popolnoma dx 10 saj bi potem imeli na razpolago premali trg. Ko se bo vista namesti na večino pc-jev tega sveta in bo večina ljudi imela dx 10 grafično potem bo komaj trg sladek za programerje igric iz perspektive dx10.

Aja Geforce 8800GTX

Redna cena: 175.121,72 SIT 730,77 €

Internetna cena: 166.365,28 SIT 694,23 €

Verjetno jo ima že vsak na tem forumu prednaročeno. P.S. jaz sem pomotoma naročil kar 2 tak da eno šenkam. Privat massage to my :D

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Fantje a tale članek ste videli glede DirectX 10!?

http://www.neoseeker.com/news/story/6081/

Tu ATI pravi , da se z DirectX 10 dejansko ne da nadgradit Xbox360 konzole!

Sem pa bral članek, ki dejansko govori o tem da je MS uporabil XBOX in XBOX360 konzoli unikatne API ter jih vkomponiral v DirectX 10!

http://download.microsoft.com/download/ ... tX10FS.doc

Skratka ali to pomeni, da imamo lastniki MS konzol nekaj kar bo PC šele dobil!??

Xsiluro.jpg

Link to comment

X360 NE PODPIRA v celoti DX10 in ga tudi ne bo. To pomeni, da bodo lastniki GeForcev 8800 in prihajajočih z DX10 kompatibilnih grafik lahko zrli tudi v učinke, ki jih na X360 in PS3 ne bo (ko pridejo ustrezni špili seveda). Podobna situacija je bila že leta 2002, ko so prišle prve z DX9 kompatibilne grafike (Radeon 9700) in so nedavno splavljene konzole (GC, Xbox) po tehnični plati "peljale scat". In eventuelno je PC tudi dobil igre, ki so prikazovale učinke, neuresničljive na tedanjih konzolah. Je pa tudi res, da je grafika na novodobnih konzolah že sama po sebi odlična in da nore razlike med PCji in konzolami (najbrž) ne bo. Med drugim zaradi t.i. optimalnega izkoristka hardvera konzol, kar PC bržkone nikdar ne bo dočakal.

Link to comment
  • Pred 6 meseci ...
  • vrhovni

DirectX 9

93758924hd1.png

DirectX 10

xbu0.png

Haha, ne me je***, no. Keri bullshoti so te primerjave. DX10 kr magično doda trikrat lepše teksture, DX9 pa očitno ne zna prikazati lepše vode kot take, ki smo jo zadnjič videli leta, ne vem, 2000. Pa grem glavo stavit, da je voda na DX10 totalno sfotošopana notri iz fotografije, kar je precej očitno, če pogledaš večjo verzijo.

:doh: :lol:

Link to comment

Če mene prašaš je to kr neki brez veze lari fari.

DX10 verjamem da je zmožna podpirat več in bolše kot DX9

Sam ste pozabil oment DX9.c(al neki tazga) ker je močno izbolšan

DX9.

Teksture bodo pa take kot jih bojo usvarjalvi naredl!

Lahko sedijo za sliko 1teden pa jo delajo pa rečejo da je DX9

pol pa za ena skupina folka sedi 1mesec pa rečejo da je DX10.

Uglavnem čem povedat, da se špili še vedno delajo na ist princip,

več časa vloženga bolš grafika, zato delajo špile več let.

PA DX9 pa DX10 pa še naprej... TO NIMA VEZE Z REALISTIKO IGRALNOSTJO IN FIZIKO V ŠPILU !!

to je sam grafika

ps. To je ubistvu knjižnica za grafiko v Windowsih. Se pravi kaj lahko vse podpira. Je pa tukaj še uprašanje grafičnih pogonov(srčkov) da te stvari uporablja.

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.