Skoči na vsebino

Ugotovi igro !


Priporočene objave

PaNdEcK: te lahko banam, plz? :innocent:

Ja, junior je uganil: Dragon Ninja je. Legenda avtomatov, ki je imela tudi kar dobre domače konverzije. Ena od prvih bolj orenk hodi-vstran pretepačin, čeprav ni bilo prostega premikanja v globino. Je pa imela zelo lepo grafiko, na momente epsko muziko in nadstropja, ki smo jih lahko menjavali, par fancy mehanik in stylish Pepsi piksne, ki smo jih pobirali za energijo.

Go on, Junior.

Link to comment
Ma to je Ninja Gaiden sigma :razzy: :lol:

No, da pojasnim, kje je sploh fora. Igro itak poznam, je taka oldschool legenda. Sem jo že kot froc dosti nažigal, nazadnje sem pa tudi kaki dve leti nazaj s takratnim cimrom (študentski časi v LJ) na Mametu zadevo v nulo obračal. To je res pravi užitek, ko se dva juslesa spravita kooperativno nažigati tako klasiko iz otroških dni.

Zadeva je res iz današnjega stališča prav bedno bedna, ravno zaradi tega je pa še toliko bolj legendarna. Kot če gledaš kakšne ejtis Policijske Akademije, od katerih ti je v otroštvu maksimalno prihajalo (čeprav še nisi vedel, kaj pomeni, da ti prihaja), če jih greš pa zdaj gledati, je pa totalno bedno vse skupaj. Samo uživaš pa vseeno, če ne drugega, zaradi takih oldschool nostalgičnih občutkov, ki jih take zadeve sprožijo v tebi.

No, najbolj sem si pa jaz to igro (poleg res legendarne prve stopnje na sliki, ko razgrajaš po kamionih, pa ti ninjati gor uletavajo.) zapomnil ravno po celotni zmedi z naslovi. Igra je prišla ven na celi toni raznih sistemov in regij in vsepovsod je imela drugačen naslov. Nekaj primerov/dokazov:

http://www.gamefaqs.com/console/nes/data/587103.html

Mislim, ej, kakšni carji. NES verzija te igre se je v US imenovala "Bad Dudes", v JAP "Dragon Ninja", v EU pa se očitno niso mogli odločiti za eno izmed teh dveh opcij, pa so ju kar združili v "Bad Dudes vs. Dragon Ninja" :car: .

Še nekaj slikovnih:

baddudesqn4.gif

drgninjaqo5.gif

Tidve sta iz Arcade verzije, naslednja pa je z NESa, da bodo pač vse tri opcije pokrite.

baddudes1sk6.jpg

No, ko sem že totalno zabluzil, ne bo nič škode, če še malo bolj. Za konec še ena legendarna iz konca igre:

badudes3ct2.gif

Ejtis, stari! (Na sliki je itak predsednik USA, za tem, ko ga pač rešiš pred bedgaji.)

Bah, zdaj sem se toliko časa s tem matral, da mi ga je zmanjkalo za novo uganko dati. (Sem ob desetih zmenjen z inštruktorjem za avto. Saj ni res, pa je, Turbo Đuni se je pri svojih 26 letih končno spravil v avtošolo. Imam že celi dve uri vožnje za sabo, pa se še nisem zabil! Bah, samo zdaj pa dež pada, to bo bolj problem.)

No, če preživim, dam novo uganko čez kakšni dve uri.

Potegaman.jpg
Link to comment

Evo, še ena stara arkadica. Pomoje je rahlo manj znana kot Slabi Dudeki, samo jaz se spomnim, ko sem to v osnovni šoli na avtomatu nažigal.

cebelicamajaux1.gif

Še rahli hintek, ki pa itak nič ne pomaga: igra ima totalno čudno ime. Tudi, če ste to igro 15-20 let nazaj cele dneve obračali, vprašanje, če se boste spomnili naslova.

Potegaman.jpg
Link to comment

xsleenakh9.gif

No, pomoje lahko kar Kekit nadaljuje (glede na to, da je prepoznal zadevo), če se mu da, seveda. Itak nisem pričakoval, da se bo kdo naslova spomnil. Xain'd Sleena, to res ni ravno besedna zveza, ki bi si jo enociferni froc zapomnil za vse večne čase.

Sicer je pa pač šlo za eno tako luštkano oldschool hodačino streljačino. Meni je bilo najbolj vau, ko si imel double jump. To je bilo prav high-tech za tiste čase. Pa stopnje/planete si lahko v poljubnem vrstnem redu izbiral. (To na sliki imam jaz v spominu bolj kot drugo stopnjo, samo so jo itak ljudje ponavadi kot prvo izbirali (in nato takoj crknili zaradi svinjske težavnosti), ker je pač bila najlepša in najbolj zabavna. Itak, Vesoljec Xain vs. Čebelica Maja, to je prava stvar.)

Potegaman.jpg
Link to comment

No, bom pa še eno iz avtomatov dal. Tokrat je pa čisto prelahka, poleg tega imam nek neprijeten občutek, da je morda že bila. Samo morda se mi to samo zato zdi, ker sem jo že precejkrat mislil dati (pa je potem zato nisem dal, ker sem vsakič imel tisti neprijeten občutek, da je že bila,...).

avtockicj7.jpg

Za tebe, ke_kit, sem itak 100% prepričan, da poznaš, zato ni treba odgovarjati, če nimaš časa nove dati.

Potegaman.jpg
Link to comment

Tocno tako.

Bi se kaj vec napisal, pa se mi mudi RE4 na Wiiju nazigat. (Sem komaj proti koncu prvega igranja, potem se pa se cel kup stuffa odklene. Joj, joj, kam gre ta svet! Kdaj bo sele SMG prisel na vrsto! Meni je res hudo, nimam casa igre stoletja vseh stoletij obracati, ker imam prevec dela z uzivanjem v eni drugi igri stoletja. Ljudje, ne kupujte si Wiija, ker ima prevec dobrih iger in se vam bo tako zmesalo, da boste tudi vi zaceli pisati take ultimativno jamrajoce bedarije.)

Bah, ce bi prej vedel, da bom toliko bluzil, bi raje kaj pametnega o Chase HQju napisal.

(Hec, sem zdaj sel pogledat, pa sploh nisem tako veliko pisal. Tako se mi je samo zdelo, ker to pisem z Wiijem. Se dobro, da je veliko mojih postov taksnih, me ima vsaj hardver pod kontrolo, ce se ze sam ne morem imeti.)

Potegaman.jpg
Link to comment

Se ti zdi vojak podoben Rambu? :>

No, ker ni nihče pogruntal - gre za Platoon, NES verzija. Legendaren špil po filmu, kjer si umiral kot za stavo. Špil je vseboval celo primitivne FPS (!) dele.

si ga lahko ogledate. Igranje pa ni priporočeno, ker je blazno frustrirajoč (tako kot zaresne bitke v Vietnamu, hehe).
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.