Skoči na vsebino

Call of Duty vs. Battlefield vs. vse ostalo [Multi]


Priporočene objave

Zadni COD, ki je bil odličen je bil prvi, ki je prišel ven. Če se ga kdo od vas kekcov še spomne. Tega sem preigral največ in tudi najbol "resno", če se lahko tko reče. Vse ostalo naprej je bilo šodr, da te glava boli. Zdej igram BFBC2 in morm rečt, da je to top šit igra preko MPja. Cod se lahko skrije tisto sranje je samo za otroke, ki nevejo kaj je to recoil in pa seveda samo zanima jih kakšne kill streake bojo imeli. Beduza. Kje se več kempa?? Hm... cod?? Se spomnem k smo igral cod1 z reprezentanco slovenije takrat Clanbase nations cup proti nevem keri državi. Mapa mp_harbor rezultat 1:0 za njih... bil je TDM :) Kempali so tako oni kot mi! =) celo mapo... =) to je blo pa res nepozabno =)

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Ja, ker smo vsi skupaj pomehkuženi in razvajeni od vseh teh corridor shooterjev. Sploh pa, če se dandanes kje v špilu zgubiš, ne vztrajaš pri iskanju rešitve, ampak greš googlat za nasvete, kako prit skozi določen del igre. Če je kak nasprotnik pretežek, si nastaviš nižjo težavnost. Sej ne pravim, da bi mogle bit vse igre totalno hardcore, ampak malo več izziva bi pa ti mainstream shooterji lahko ponujali. Največji izziv, ki ga ponuja recimo CoD (in to velja bolj ko ne za vso serijo) je igranje na najvišji težavnosti, ki pa na koncu koncev ni nič druga, kot prebijanje skozi določeno število nasprotnikov. In glede na to, da se ti nasprotniki ne premikajo kaj dosti po mapi, je vse stvar ponavljanja - nekdo bo prišel skozi v prvem ali drugem poskusu, nekdo pa bo isto stvar ponovil desetkrat, ampak bo na koncu prišel skozi. Pač pobiješ tistih par sovragov in greš naprej po koridorju.

Kampanja v Halu (pa tudi GoW 3) recimo deluje na podoben način, ampak si lahko neprimerno bolj nastavljaš težavnost skozi razne modifierje, ki ti zmanjšajo oz. povečajo moč orožja, nasprotnikom dodelijo več HPja itd. To je že en korak v "pravo" smer, sploh če so zadani še kaki jadni challengi v co-opu recimo. Se spomnim, da smo igrali Reach z vsemi vklopljenimi modifierji in po 10 minutah nismo prišli do prvega checkpointa, kaj šele, da bi končali stopnjo. To potem razloči navadne casual igralce od tistih, ki so res hardcore. In mi nasploh nismo hardcore. Mi smo zastonj. :D

Dark Souls sicer še nisem igral, sem pa videl neke posnetke in špil je res over the top. Pa ne toliko, da bi bil težek, meni se je vse skupaj zdelo ful random, brez pravih navodil kaj nardit itd. Sej pravim, če bi se res spravil zraven bi mogoče mislil kaj drugače, ampak je pa tu še ena zadeva. Ljudje s(m)o se začeli izgovarjat na slab dizajn igre, če se nam ta zdi pretežka. "Ta nasprotnik je overpowered, ta checkpoint je slabo postavljen, puška je zanič, zakaj ne dobim več navodil kaj delat" itd. In spet je google to the rescue, ali pa špil prodaš, ker je zanič.

Urejano od TriGGer

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
Zadni COD, ki je bil odličen je bil prvi, ki je prišel ven. Če se ga kdo od vas kekcov še spomne. Tega sem preigral največ in tudi najbol "resno", če se lahko tko reče. Vse ostalo naprej je bilo šodr, da te glava boli. Zdej igram BFBC2 in morm rečt, da je to top šit igra preko MPja. Cod se lahko skrije tisto sranje je samo za otroke, ki nevejo kaj je to recoil in pa seveda samo zanima jih kakšne kill streake bojo imeli. Beduza. Kje se več kempa?? Hm... cod?? Se spomnem k smo igral cod1 z reprezentanco slovenije takrat Clanbase nations cup proti nevem keri državi. Mapa mp_harbor rezultat 1:0 za njih... bil je TDM :) Kempali so tako oni kot mi! =) celo mapo... =) to je blo pa res nepozabno =)

No no, codi do štirice(promod) so vredu. Če že tako ostro kritizirava... badcompany 1 in 2 sta pa bedarija od špilov, znotraj BF serije. Sploh nevem, kje so najdl jajca, da so zraven napisali "Battlefield" :fiufiu: Ampak sej veš kaj pravijo... To each its own.

GT: jonskiC

Link to comment
No no, codi do štirice(promod) so vredu. Če že tako ostro kritizirava... badcompany 1 in 2 sta pa bedarija od špilov, znotraj BF serije. Sploh nevem, kje so najdl jajca, da so zraven napisali "Battlefield" :fiufiu: Ampak sej veš kaj pravijo... To each its own.
Badcompany 2 bedarija?? Nevem kaj si ti gledal ampak to je res ena bolsih iger za igranje preko MPja.

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment
V primerjavi z ostalimi BFji je pač pieace of shit... Drgač pa lej, vsakmu svoje, sej sm reku :beer:

Če si igralec vseh prejšnih delov BF, potem imaš delno prav. BFBC1,2 sta igro naravnala na bolj akcijsko, ni prona, ni jetov, mape so manjše ter je nasplošno manj taktiziranja, seveda zaradi konzol.

Delno je pa prinesel novosti, kot so najboljši zvok pušk v vseh igrah nasploh, rušenje, delno simulacijo obnašanje naboja ter dokaj zanimive mape in soldien sp.

Proti cod seriji je še najslabši bf precej bolj inovativen.

Link to comment
Če si igralec vseh prejšnih delov BF, potem imaš delno prav. BFBC1,2 sta igro naravnala na bolj akcijsko, ni prona, ni jetov, mape so manjše ter je nasplošno manj taktiziranja, seveda zaradi konzol.

Delno je pa prinesel novosti, kot so najboljši zvok pušk v vseh igrah nasploh, rušenje, delno simulacijo obnašanje naboja ter dokaj zanimive mape in soldien sp.

Proti cod seriji je še najslabši bf precej bolj inovativen.

If it ain't broke don't fix it :hihi

GT: jonskiC

Link to comment

Večni derbi....Se pa strinjam COD je že isti od COD 2 :), kaj šele tele MW serije, COD4 še gre nekak ostalo pa je vse polom...Battlefield je pa spet nekaj drugega, 3ka mi ni kaj preveč všeč, je pa boljše kot pa kupiti isto igro že peto leto zapored...Pri Halo mi je všeč kvaliteta igre drugače mi je MP dolgočasen in prepočasen ampak je vse seveda stvar navade...Mislim da igre prihajajo prehitro in z vedno manj idej in inovacij, zato pa Predator rakete in Nuke's navdušijo 13 letne otroke katere ciljajo z prodajo...Zato pa govorim da se je brezveze kregat kaj je boljše...

xXTrustN1Xx.png

Link to comment
Bessie tole kar si dal na link je porazno, saj verjamem da si ljubitelj serije socom, ampak proti ropotanju v bf bc2 in bf3 , tole ni nič, občudovanja vredno je v bf poslušat nekej v daljavi rafale strojnic, streljanje lahkih oklepnikov, ter ropotanje 50 cal strojnice ter ruske robe tipa ak-74m/aks-74m in rpk.

Če prav razumem, praviš, da je lahko nekaj zveni bolje kot zveni v resnici, link ti prikazuje, da so dejansko poseli vse zvoke kot so v resnici, kaj je lahko bolj resnično :headscratch: drugače je pa zvok v BF3 odličen in sem mali fan BF3-ja :beer: sicer imam nekaj pripomb, ampak večina je takih, da so na račun zabavnosti. V SOCOM-u (comfrontation in pa v 4. je se mi zdi način igranja classic) pač ni zajebancije, v BF3 je pa zbavnost na višku. Le kdo bi igral igro, kjer, ko te nasprotnik pihne, naslenjih nekaj minut do konca runde le opazuješ druge kako igrajo :?

BessieSABU.png

Link to comment
Če prav razumem, praviš, da je lahko nekaj zveni bolje kot zveni v resnici, link ti prikazuje, da so dejansko poseli vse zvoke kot so v resnici, kaj je lahko bolj resnično :headscratch: drugače je pa zvok v BF3 odličen in sem mali fan BF3-ja :beer: sicer imam nekaj pripomb, ampak večina je takih, da so na račun zabavnosti. V SOCOM-u (comfrontation in pa v 4. je se mi zdi način igranja classic) pač ni zajebancije, v BF3 je pa zbavnost na višku. Le kdo bi igral igro, kjer, ko te nasprotnik pihne, naslenjih nekaj minut do konca runde le opazuješ druge kako igrajo :?

Točno tako, kot si napisal. V bistvu sem že večkrat slišal jurišno puško v RL , pa ima popolnoma drugačen zvok , kot v vseh video posnetkih. Čudno je tudi to da je vsak posnetek istega orožja čisto drugače slišat, kar pomeni da predvsem vpliva kakovost snemanja. Vedi da socom ni edina igra, kjer so šli zvok dejansko posnet, takšnih iger je dosti, ampak ga zmeraj polomijo pri globini zvoka ter udarnem valu in odmevu. V bfbc2 jim je uspelo to doseči, ter hkrati dodati prepričljive animacije recoila ter ognjeno moč. Šli so celo korak dalje s tem da so verodostojno posnemali odmev v zaprtih prostorih, kar nisem se videl v dobeni igri. Sicer pred bf3 pod favoriti bi še dodal stari ofp, kjer je bilo poslušanje m16a1 čista melodija na bojnem polju.

Kar se te teme tiče bi zgolj dodal da imajo vsa orožja v mw3 skoraj enak zvok, kot hrečanje in nekakšno piskanje.

Link to comment
Če prav razumem, praviš, da je lahko nekaj zveni bolje kot zveni v resnici, link ti prikazuje, da so dejansko poseli vse zvoke kot so v resnici, kaj je lahko bolj resnično :headscratch: drugače je pa zvok v BF3 odličen in sem mali fan BF3-ja :beer: sicer imam nekaj pripomb, ampak večina je takih, da so na račun zabavnosti. V SOCOM-u (comfrontation in pa v 4. je se mi zdi način igranja classic) pač ni zajebancije, v BF3 je pa zbavnost na višku. Le kdo bi igral igro, kjer, ko te nasprotnik pihne, naslenjih nekaj minut do konca runde le opazuješ druge kako igrajo :?
Mislim, da so pr BF seriji naredili isto in posneli "prave" zvoke pušk! Če se pa gremo kdo ma najslabši zvok pušk je pa defenitivno to COD. Vsaka puška ima isti zvok kot, da bi ble paintball puške. Ali pa kot, da bi mel en drisko in glihkar serje! :)

Vito2323.png

 

"Always turn a negative situation into a positive situation."

 

 

 

 

 

Link to comment

Za BF sem bral, da so šli ven snemat, nikjer pa nisem zasledil, da so dejansko posneli zvok vsakega orožja posebej

Here at DICE, we take pride in recording a lot of things outdoors, and if we really want something--a specific sound--there is nothing that can stop us. This means that for a game like Battlefield, we have to put ourselves in situations that soldiers are put in but with some sort of recording device attached to us, just to see what it actually sounds like. That doesn't mean we will use it, but it gives us an idea of how it is. Sometimes we just need something really quick and we have no time to do a "proper" recording session. We just need it as soon as possible. So, one example would be when we ran around with weapon replicas in a public park to get snow footsteps and equipment sounds. Let me remind you that there are civilians in almost all parks in Stockholm. Not only does it look extremely silly when two guys [are] running in sync with a lot of recording equipment attached to them, but it would probably make me want to go call the police immediately and report two lunatics with weapons running around, crunching and proning in a park.

Many people might think that we are trying to create the ultimate weapon sound in every single case, but it is the other way around. We create sounds that match the palette that we have decided upon. So it is not about creating an awesome gun sound; it's about creating a war. This might sound trivial, but it is still a key aspect of the whole sound experience.

Cel intervju z audio uredninkom

Kaj pogrešam, stavek v stilu: "z vsakim orožjem v igri smo ustrelili in dejansko posneli zvok" , vsekakor, pa je zvok odličen.

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.