Skoči na vsebino

Tom Clancy's The Division


Priporočene objave

  • vrhovni

No... ravno ko začnem šimfati, da ni nič informacij o igri, me zasujejo z odgovori. :D Ravno včeraj je bil preview igre, zato je polno novih informacij. Gameplay je seveda zaradi MS deala vedno na XO.

 

Kot kaže osnova precej liči na Destiny, nato pa se precej oddalji pri streljanju in RPG elementih. Mene po pogledanih videjih igra še vedno ni prepričala. Vse skupaj mi deluje preveč kot klasična streljačina s povprečno strelsko mehaniko, ki ima nato dolepljen en res gromozanski kup RPG elementov. Pač mene ne pritegne.

 

Za lažjo predstavo igre, priporočam ogled teh dveh videjev. Pojasnita praktično vse trenutno znanega o igri.

 

 

Tudi tale ni slab:

 

Kar se tiče downgrade debate... Ubisoft je gnili, ker je imel v kratkem obdobju kar 3 velike igre, ki so utrpele močan downgrade grafike. Začelo se je z Watch Dogs, nato je prišel na vrsto Rainbow Six: Siege, sedaj pa še Division. Kar sploh ni kul in se mora končati. Naj ne obljubljajo takšne grafike, če je na koncu ni.

 

 

 

Bonus video:

^_^

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Konzole so deležne downgrada, PC ne. Kar je bilo tudi za pričakovat.

 

Navedek

The very first showing of Tom Clancy's The Division took place at E3 2013, and it blew many minds with its astonishing graphics and visuals. Fast forward into 2016, and it seems like the consoles version of The Division (i.e PlayStation 4 and Xbox One) might be losing out on many of those amazing graphical features showcased in 2013. For PC version, it is entirely a different story. From the initial report, we are receiving from YouTube users who have access to the latest build of The Division, PC version at Medium setting is going to look much better than PS4/Xbox One versions.

 

10573384652.png

Link to comment
Dne, 1/16/2016 at 10:53, matej1990 pravi:

No... ravno ko začnem šimfati, da ni nič informacij o igri, me zasujejo z odgovori. :D 

 

 

Pa res ja :D

pred 3 urami, matej1990 pravi:

Aja, še to... ko je igra bila najavljena na Ubisoftovi E3 2013 konferenci, je bila najava samo za XO in PS4. Torej bi lahko pričakoval da s prikazanim ciljajo na grafiko na konzolah. Čez dober mesec dni so nato napovedali prihod igre tudi na PC.

 

Ne razumem kaj hočeš tu povedat. Da so trenutni gameplayi za konzole, tak ko je bilo leta 2013 pa bo na PC-ju glede grafike?

Jaz bom kupil, ker nimam in že dolgo nisem igral podobne streljačine. COD ter BF sem igral na pc-ju, na joysticku pa nimam za burek :P Ampak vseeno nebom sprve dal 65-70€. 

Urejano od TixXeR
Link to comment
  • vrhovni

Hotel sem povedati, da je bila ob prvi najavi igre, obljubljena grafika na konzolah takšna:

To je bilo najavljeno za XO in PS4. Torej to tudi človek pričakuje ob izidu na konzolah. Ampak ne bo.
Sedaj bo verjetno takšna grafika na PCju ob ultra nastavitvah.

To da je grafika na konzolah slabša, me ne moti in je razumljivo. PC bo vedno imel boljšo grafiko kot konzole. Če bi me motilo, bi igral na PCju. Me pa zelo moti, to zgoraj navedeno zavajanje.
Pa tudi razumem da se to zgodi pri samo eni igri. Ampak Ubisoft je to naredil na kar treh. :no_no:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

no ja, nisem mislil primerjat z COD in BF, ker se sploh neda. hoto sem rečt da bo prva multiplayer 3 osebna streljačina ki jo bom igral. no, druga, uncharted 4 multi beta mi je bla ful všeč :D 

 

ja, noben se nebi pritoževal, če bi takrat na E3 predstavili gameplay z slabšo grafiko, zdaj pa je samo razočaranje med ljudmi. se strinjam z tabo!

Link to comment
  • vrhovni

Kot so pri Ubisoftu že povedali, se da v beto zagotovo priti le s prednaročilom. Da se tudi s čakanjem na waiting listi, ampak nikoli ne veš kdaj boš prišel na vrsto (če sploh). No, tukaj je kako se brezplačno pride v PS4 beto:

  1. store.playstation.com
  2. Vpišeš se s PSN računom.
  3. V iskalnik vneseš "Division", klikneš na eno izmed pre-order verzij in oddaš pre-order (nič ne stane).
  4. Ko v celoti izvedeš pre-order (v košarici potrdiš), ponovno poiščeš "Division" v iskalnem polju.
  5. Klikneš na Division beta in začneš s prenosom bete.
  6. Greš na sony.com/sen, se vpišeš in izbereš "Account Management", greš na Transaction Management, poiščeš Divison pre-order (druga vrstica) in klikneš gumb "Cancel pre-order" in potrdiš preklic naročila.
  7. PS4 prenaša Division beto.
  8. Odpreš flašo piva* in ga počasi in z užitkom piješ.
  9. Se tukaj zahvališ za info.
  10. 29. januarja igraš Division beto na PS4 in se prepričaš ali je to-to.
  11. Če ti je igra všeč, ponovno narediš pre-order, če ti ni... life goes on.
  12. ???
  13. Profit!

Zadeva zagotovo dela s SLO računom. Morala pa bi delali z vsemi računi.

 

*Pivo ni zajeto v pre-order.

 

56a780276548f_divisionbeta.thumb.png.e11

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
Dne, 1/26/2016 at 15:21, matej1990 pravi:

Kot so pri Ubisoftu že povedali, se da v beto zagotovo priti le s prednaročilom. Da se tudi s čakanjem na waiting listi, ampak nikoli ne veš kdaj boš prišel na vrsto (če sploh). No, tukaj je kako se brezplačno pride v PS4 beto:

  1. store.playstation.com
  2. Vpišeš se s PSN računom.
  3. V iskalnik vneseš "Division", klikneš na eno izmed pre-order verzij in oddaš pre-order (nič ne stane).
  4. Ko v celoti izvedeš pre-order (v košarici potrdiš), ponovno poiščeš "Division" v iskalnem polju.
  5. Klikneš na Division beta in začneš s prenosom bete.
  6. Greš na sony.com/sen, se vpišeš in izbereš "Account Management", greš na Transaction Management, poiščeš Divison pre-order (druga vrstica) in klikneš gumb "Cancel pre-order" in potrdiš preklic naročila.
  7. PS4 prenaša Division beto.
  8. Odpreš flašo piva* in ga počasi in z užitkom piješ.
  9. Se tukaj zahvališ za info.
  10. 29. januarja igraš Division beto na PS4 in se prepričaš ali je to-to.
  11. Če ti je igra všeč, ponovno narediš pre-order, če ti ni... life goes on.
  12. ???
  13. Profit!

Zadeva zagotovo dela s SLO računom. Morala pa bi delali z vsemi računi.

 

*Pivo ni zajeto v pre-order.

 

56a780276548f_divisionbeta.thumb.png.e11

Kot kaže je bila to tako zelo popularna vstopnica za beto, da je Sony ukinil beto z Division pre-orderjem.

Navedek

Pre-orders for The Division no longer grant access to the game's closed beta.

We discovered the change while attempting "this one weird trick" on another of our office's machines today.

Ubisoft has not yet commented on the change to its policy - although the number of people pre-ordering then cancelling their Division pre-orders just to gain beta access is likely the cause.

No ja, vsaj pivo se da še vedno počasi z užitkom pit. :)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Znani so že trije glavni razširitveni dodatki:

Navedek
  • Expansion I: Underground – This first major expansion opens up a new area to players as they explore the uncharted underworld of New York City with up to 4 friends for intense co-op action
  • Expansion II: Survival – In this expansion, players will have to survive as long as possible in a very hostile environment that will challenge even the most talented agents.
  • Expansion III: Last Stand – Stay tuned for more information.

 

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni
Navedek

The folks at PlayStation Access have released a new gameplay video showcasing Tom Clancy's The Division in action on PlayStation 4.

This latest footage of the open-world action title depicts a mission taking place at New York's Madison Square Gardens. The video covers a number of gameplay mechanics including the cover system, weapons, combat, and much more.

 

 

 

 

Sodeč po videnem se mi zelo dopade.

Urejano od japanboy
Dodan spodnji video.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Baje naj bi pred izidom bila še ena beta. Za lastnike Xbox One naj bi potekala od 16. do 21. februarja, za lastnike PC in PS4 pa od 17. do 21. februarja.

Stvar seveda (še) ni uradno potrjena z Ubisoftove strani. Več pa lahko pričakujemo v prihodnjih dneh.

 

Navedek

Certain official Xbox channels such as the Italian one have just posted this image about Xbox One games due in February. As you can see from the picture, it seems like The Division open beta test is among them and scheduled for 16-21 February, with 24 hours of exclusive Xbox One access (just like the recently concluded closed beta). If that’s the case, then PC and PlayStation 4 players would have access from 17 to 21 February.

 

 

the_division_open_beta-635x476.jpg

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

56b20ce6bc24d_TomClancysTheDivisionBeta_56b20cdd4b946_TomClancysTheDivisionBeta_

Tako, closed beta je za nami.

Eden izmed posnetkov streama (več jih je na KSi kanalu):

Po videnem se ne strinjam, da je igra podobna Destiny. To je zelo grobo gledano. The Division je precej drugačna igra. Če je Destiny v prvi vrsti čistokrvna streljačina z rahlimi RPG elemente, je The Division nekoliko slabša in tretjeosebna streljačina, ki v zameno kompenzira z v igro zelo močno vpletenimi RPG elementi. Od zbiranja do nadgradenj in izboljševanja. Celo svojo bazo lahko gradimo in nadgrajujemo. Žal je bilo v beti vse skupaj precej omejeno, vendar dovolj pokazano, da vidiš kako bo deloval cel sistem. Sam bi jo bolj primerjal s Fallout 4 v precej manjšem svetu, toda z online funkcionalnostmi.

Gradnja baze:

56b20d8548d79_TomClancysTheDivisionBeta_56b20cede5e45_TomClancysTheDivisionBeta_56b20da594615_TomClancysTheDivisionBeta_56b20dc92c8d9_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d78d32df_TomClancysTheDivisionBeta_Tom Clancy's The Division™ Beta_20160131154615.png

Pa da kar nadaljujem s strelno mehaniko. Ob gledanju videjev mi je delovala zelo leseno in slabo dodelana, ob igranju pa me je zelo prijetno presenetila. Enostavno streljanje ni tako leseno, kot deluje na videjih. Seveda spet ni tako dodelano kot pri Destiny in je veliko bolj nerodno zaradi svoje cover mehanike in kompleksnejših hitrih menijev, ampak deluje čisto ok. Tudi nasprotniki se precej gibajo in mahajo z glavo, tako da se je za headshot potrebno nekoliko potruditi in ves čas ciljati.
AI mehanika ni preveč pametna in velikokrat nasprotniki kot kura brez glave tečejo iz enega do drugega covera. Vmes so seveda lahka tarča. Brez večjih težav bi lahko celotno beto preigral samo s pištolico, ki ima neomejeno metkov in je zato precej nemočno orožje. Težave predstavljajo samo posamezni šefi v misijah, ki so bolje oboroženi in imajo predvsem večji health bar.

Iz uvodnega video filmčka:

56b20ce08b2bf_TomClancysTheDivisionBeta_56b20ce3cb2cd_TomClancysTheDivisionBeta_56b20cea23a40_TomClancysTheDivisionBeta_

Kar se orožja tiče, ga je polno in vseh vrst. Tudi modifikacije so močno prisotne. Lahko ga kupujemo, najdemo ali prodajamo. To pa še ni vse... na voljo so tudi obrambne zadeve: ščiti, maske, spreminjanje vizualnega izgleda,... Skratka res polno vsega. Aja, pa liku na začetku izdelamo obraz oz. v beti ga samo random zgeneriramo. Ne vem, ni kaj ni. Jaz nisem ničesar pogrešal, kvečjemu bi bil hvaležen če bi kaj odvzeli in poenostavili navigacijo menijev. ^_^

Meniji:

56b20d440b75d_TomClancysTheDivisionBeta_Tom Clancy's The Division™ Beta_20160131115307.png56b20d0c71392_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d0f7f0cb_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d9388e2b_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d12743ab_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d2481f09_TomClancysTheDivisionBeta_

Kar se tiče open-world sveta. Gre za pravi odprti svet, kjer delaš kar ti srce poželi, brez v naprej določenega vrstnega reda. Ker se vse dogaja v mestu (NY), so ulice velike, polne detajlov in predvsem natrpane avtomobilov. Zaradi nekega čudnega razloga so avtomobili z odprtimi vrati, kuferami in haubami. :D Šare je nametane gore in gore. Več kot ljudi pa je ostalih živali: psi, podgane in ptiči. Obstajajo tudi podzemni prehodi in nadhodi, lahko se hodi tudi po strehah stavb. Možno je tudi iti v notranjost določenih stavb. Beta ni bila preveč razsežne dimenzije in kot kaže tudi končna igra ne bo. Hitro bomo pretekli iz enega do drugega konca mape. To pa še ne pomeni da ni kaj za počet.

Pogled na zemljevid:

56b20cfe4f800_TomClancysTheDivisionBeta_

Echo dogodki s katerimi dobimo vpogled vpreteklost:

56b20d46df0e0_TomClancysTheDivisionBeta_56b20da9478ff_TomClancysTheDivisionBeta_

V podzemlju:

56b20d4e986fb_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d4ae2b84_TomClancysTheDivisionBeta_

Znotraj stavb:

56b20d7d14445_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d8ff13b1_TomClancysTheDivisionBeta_56b20dbcdd5cf_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d1d8d350_TomClancysTheDivisionBeta_
Dogodkov je veliko in medtem ko slediš neki zastavljeni koordinati, vmes hitro zaideš v nek drug random event/misijo. To se mi je zgodilo precej pogosto. In nato iz enega eventa v drugega in tako dalje. Na koncu sem bil bolj oddaljen od cilja, kot v samem štartu mapiranja. :fryingpan: Nekatere stranske misije so dobro skrite in se pojavijo v zakotnih kotičkih ulice (na primer na vrhu stavbe).

Kar me je najbolj motilo je, da so osebe in dogodki ves čas na popolnoma istem mestu in se vse odvija na čisto enak način. Ko greš 5x skozi eno in isto ulico in že točno veš kje bo kdo.

56b20cf5c91cd_TomClancysTheDivisionBeta_56b20cfb4eabf_TomClancysTheDivisionBeta_

Vrsta ljudi, ki se nikoli ne premakne:

56b20d022ac38_TomClancysTheDivisionBeta_

Kaj so delali s poročili v igri ne vem, vem pa da me je ob najavi vedno zabolel bobnič v ušesu, zaradi nagravžno glasnega moškega glasa.

Kupi trupelj in smeti:

56b20d061c12e_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d211f87f_TomClancysTheDivisionBeta_

Grafično je igra zelo čudna mešanica. Na čase deluje tako kot se spodobi za PS4/XO igro, spet drugič zgleda kot malce nadgrajena PS3/X360 igra.

Nekako imam občutek, da je igra bila res že dolgo v razvoju in je bila delana z mislijo na prejšnjo generacijo konzol. Tudi pri določenih detajlih so se zelo potrudili, spet pri drugih so grdo padli skozi nek minimum od pričakovanega.

Naprimer zelo dobro je narejena mehanika lomljenja stekla. Vsak strel povzroči luknjo v steklu in ko jih je neki kritično število, se skupek lukenj poveže in dol pade kos stekla v tej izstreljeni obliki.

Streljanje v steklo:

56b20d7145207_TomClancysTheDivisionBeta_56b20db90f98b_TomClancysTheDivisionBeta_

Tudi beton se kruši, ampak ne tako fancy, kot steklo:

56b20d6cf20a2_TomClancysTheDivisionBeta_

Tudi če na primer ustrelimo v prednjo šipo avta in merimo skozi zadnje steklo, je strel metka lepo viden v sprednji in zadnji šipi. Tudi stranska ogledala avta in luči uporabljajo enako mehaniko. ;)

Ko sem slučajno zalutal v eno izmed stanovanj, sem v kopalnici naletel na stekleno tuš kabino. Mehanika je še vedno delovala po istem principu, je pa bila resolucija efekta zaradi nekega razloga prav grdo znižana.

Low res:

56b20dc113c76_TomClancysTheDivisionBeta_

Igra zelo lepo izpade v večernem času, ko je v mestu zaradi božičnega časa polno luči:

56b20d5a412c7_TomClancysTheDivisionBeta_

Hmm... Božiček in z lučkami okrašen rdeč tovornjak za promocijo pijače... le kje smo to že videli? :)

56b20d5e6ec81_TomClancysTheDivisionBeta_

Na drugi strani pa so prav malomarno delo opravili s svetlobo. Na primer svetloba "beži" skozi stene:

56b20d6997b8d_TomClancysTheDivisionBeta_

Tudi odločitev, da se ustreljena luč povrne v prižgano stanje, je malce čudna:

56b20db12a722_TomClancysTheDivisionBeta_56b20db510011_TomClancysTheDivisionBeta_

Tudi animacije niso glih neka vrlina igre. Na primer hoja, plezanje in govorjenja so kar leseni in izvirajo iz prejšnje generacije konzol. Na zgornjem streamu je @1:15:40 pes, ki se je zataknil v animaciji in je namesto tekanja v fiksni pozi in drsi po snegu. :)

56b20d097cfe9_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d16238ec_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d19d46a6_TomClancysTheDivisionBeta_56b20dcd3b90d_TomClancysTheDivisionBeta_

Všeč mi je bilo tudi hitro se spreminjajoče vreme. Doda svežino v igri in kljub večkratni hoji po isti ulici, ji pridoda občutek novosti. Prisotni so: sneg, sonce, megla, dež in zajeta je tudi noč:

56b20dad14635_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d51dbb5c_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d8c66fb8_TomClancysTheDivisionBeta_

Pa da še omenim besedo The Dark Zone delu. Ko prideš v DZ, je igra popolnoma drugačna. Tukaj vlada kaos in mimogrede te kdo pospravi kot za šalo. Način igranja je posledično drugačen. Precej več pozornosti nameniš coverju in previdnosti približujočega se neznanca in(!) seveda tudi znanca. Tudi "prijatelj" te lahko pospravi zaradi faušije in hvaljenja v chatu glede ravno prejetega novega kosa orožja ali opreme. Zanimiv spin-off igre. V DZ je zahtevana večja spretnost za igranje in dobro poznavanje mehanike igre.

Open all the things:

56b20d2c1f96e_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d283432a_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d34df2f5_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d30b680a_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d55e1e65_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d6221d18_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d817c29f_TomClancysTheDivisionBeta_

Božični duh na vsakem koraku:

56b20d3de2ba7_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d39b8e92_TomClancysTheDivisionBeta_

'Merica:

56b20d74b5b11_TomClancysTheDivisionBeta_56b20dd47eb04_TomClancysTheDivisionBeta_56b20cf21fb94_TomClancysTheDivisionBeta_

Večno potikanje po ulicah:

56b20d65edaeb_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d4236158_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d972b5f8_TomClancysTheDivisionBeta_

"Živi" zemljevid:

56b20dc54af7e_TomClancysTheDivisionBeta_

Pes po opravljeni potrebi:

56b20dd0e208a_TomClancysTheDivisionBeta_

Skorajda selfie:
56b20d888ea1c_TomClancysTheDivisionBeta_

 

56b20da168567_TomClancysTheDivisionBeta_56b20d9de4fb3_TomClancysTheDivisionBeta_

Igra se igra precej lepše, kot sem pričakoval in zame predstavlja pravo presenečenje. Ni me še prepričala v nakup, ampak kot kaže bo nova priložnost kmalu v open beti. Napake bodo popravljene, ampak čudežev ne pričakovat. Bo pa igra končno na voljo vsem za preizkusit. Takrat tudi upam, da mi bo uspelo preizkusiti tudi co-op.

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.