Skoči na vsebino

Rise of the Tomb Raider


Priporočene objave

  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 3 meseci ...
  • vrhovni

13754662_10153831435476158_1984608772914709577_n.png

 

11. oktobra na PS4.

 

 

Cover art:

13775746_10153831378891158_5240139860734665683_n.jpg

 

Vsebina:

13692817_10154354879524461_447409876322974324_o.jpg

Navedek

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, as it has been dubbed, will contain the aforementioned new chapter, named Blood Ties, which can be played with or without a PlayStation VR. It also includes new online co-op Endurance gameplay, more outfits, weapons, and Expedition Cards plus all of the previously released DLC. There's also an even harder Extreme Survivor difficulty, with all automatic checkpoints stripped out.

 

PC and Xbox One players will have to pay up to get Blood Ties, unless they have the season pass.

 

The DLC sees Lara's uncle contest ownership of Croft Manor, which prompts Lara to go rummage around the old pile for proof she is its rightful heir. Oh, and a zombie invasion mode, Lara's Nightmare. Because why not.

 

Finally - and this one is funny - you'll be able to play the game via five classic Lara Croft models from games over the years.

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Igra na PS4 Pro:

 

Kar je še posebej zanimivo je to:

Navedek

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration on the PlayStation 4 Pro will include three modes: 4K Resolution, High Framerate, and Enriched Visuals, allowing you to customize your experience. 4K Resolution displays the game in 4K Resolution, on supported 4K TVs, in 30 fps. High Framerate pushes the framerate above 30 fps at 1080p with a target of 60 fps for an even smoother gameplay experience. Enriched Visuals enhances graphical features of the game for a lusher and more realistic experience, in 1080p at 30 fps.

Torej neke vrste PC prilagodljivost glede na to kaj hočeš imeti prioritetno. Zelo zanimivo. PC in konzole so si vedno bližje.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • vrhovni

Posodobitev 1.04 "potolče" igro in uporabnik je ne more igrati. Obstajajo pa rešitve oz. rešitvi.

 

Navedek

Neogaf user Jakartalado reports that after installing patch 1.04, the game just crashes after every five seconds. Similar sorts of complaint has been put forward by a user on Reddit named RedPixelGamingRPG, this is what RedPixelGamingRPG has to say:

 

"DO NOT download the update, I can't even start my game, I get to the main menu and go continue and it crashes, just beware, ps. I have it digital if that's anything to go by Edit: has crashed 6 times"

 

Rešitvi:

Navedek

"It appears to be a network problem. I went to Settings>Network and unchecked the connect to internet box. It isn't crashing now, loads up fine"

 

Navedek

Sign out of PSN. That apparently fixes the issue (for now).

 

10573384652.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Evo, pa sem jo končno preigral. Rise of Tomb Raider je naslednica Tomb Raiderja iz 2013. 

 

Tokrat je Lara v iskanju "izgubljenega mesta". V tem izgubljenem mestu naj bi se skrival zaklad, ki bi omogočil nesmrtno življenje. Larin oče Richard, ki je pravtako bil raziskovalec, je bil na pravi poti do izgubljenega mesta, vendar mu je pot prekrižala starodavna, nasilna sekta imenovana "Trinity", katera je pravtako želela priti do takšne moči. Ljudje so se posmehovali Richardu in govorili, da je nor, ker verjame v takšne stvari. To je še en razlog več, zakaj je Lara želela odkriti starodavno skrivnost in "očistiti" očetovo ime. Pot jo popelje najprej v Sirijo in kasneje še v rusko divjino, kjer se v glavnem odvija zgodba. 

Rise of the Tomb Raider_128.jpgRise of the Tomb Raider_124.jpg

 

Igralnost je zelo podobna Tomb Raiderju iz 2013. Seveda so dodali nekaj novih talentov in "pripomočkov". Novost je neke vrste "grappling hook", ki Lari omogočajo, da lažje doseže višje ležeče police, potegne različne ročaje itd. Nad igralnostjo nimam nobenih pripomb,... no mogoče le eno majhno :) Najbolj me je zmotilo, da ni opcije, da greš v kritje. Seveda so objekti, iza katerih se lahko skriješ, samo pogrešal sem "pres :square18x18: to get in cover". Malce moteče mi je bilo tudi, da gre samodejno v počep, ko so v bližini nasprotniki. Sicer sem se hitro navadil, vendar meni osebno bi bilo bolje, če bi lahko to sam kontroliral. Drugače pa se karakter lepo premika, plezanje in skakanje je lepo izpeljano, ne povzroča nobenih preglavic kot nekateri platformerji v preteklosti. 

Bojevanje je solidno, nekoliko prelahko i dolgočasno. Opcija je tudi stealth pristop, ki te nagradi z nekoliko več XP. Novost je craftanje molotovk in bomb. Craftanje je super enostavno in hitro. Ne rabiš nič hodit v glavni meni, ampak vse narediš sredi igre. Novost v igri je možnost plavanja, kar je dobrodošlo v takšni akcijsko-pustolovski igri. 

Rise of the Tomb Raider_118.jpgRise of the Tomb Raider_5.jpg

 

Nadgrajevanje karakterja je kot v prejšnem delu, s pobiranjem cekinov, zakladov si pridobiš material, ki ga kasneje porabiš pri tabornem ognju. Tabornih ognjev je dosti in priporočam odklepanje vsakega, saj si s tem tudi omogočimo hitro potovanje. V igri je tudi lov na živali, ali pobiranje rastlin in lesa, katere rabimo za craftanje bodisi puščic za lok ali zdravila. 

Rise of the Tomb Raider_116.jpgRise of the Tomb Raider_112.jpg

 

Najboljši del igre je raziskovanje grobnic. Uganke v grobnicah so lepo zasnovane in je pravi užitek, ko ti uspe priti do konca. Je pa priporočljivo odkleniti vse grobnice na katere naletite, saj dobite lepe nagrade (npr. grappling hook, katerega sem zgoraj omenil). 

Rise of the Tomb Raider_110.jpgRise of the Tomb Raider_86.jpg

 

O grafiki lahko rečem samo WoW :D Igra izgleda fenomenalno. Animirani prehodi (cutscenes) so odlično narejeni. Všeč mi je bilo tudi, da ko pridemo do kakšnih majhnih tunelov ali ko se Lara mora splazit skozi majhno odprtino, kamera lepo zooma in ti da občutek te "utesnjenosti". Kamera je pravtako lepo narejena in lepo sledi karakterju med plezanjem in skakanjem. 

 

Rise of the Tomb Raider_55.jpgRise of the Tomb Raider_54.jpg

 

Za samo zgodbo sem porabil približno 12 ur igranja. Ampak ker moram pobrati vse kar je v igri, sem zapravil sigurno okoli 30 ur če ne še več. 

Rise of the Tomb Raider.jpgRise of the Tomb Raider_38.jpg

100% pa je :D                                                                                       Lokacija novega dela ? :D 

 

Pozabil sem še omenit, da poleg gl. zgodbe so še 4 game modi. Lara's Nightmare, Explore the mansion, Score Attack in Surrvival Coop. V Explore the mansion kot že naslov pove, raziskujemo Croftov dvorec ter s tem izvemo nekaj več o Lari in družini Croft. Ta mode ima tudi opcijo VR, vendar po videnem na youtube-u, naj bi povzročal takojšno slabost :D V Larini nočni mori pa nas napadajo pošasti, mi pa se moramo ubraniti. Score attack je praktično replay misij, le da imaš na voljo uporabit kartice, katere ti olajšajo/otežajo misijo. Npr. lahko uporabiš kartico, da začneš brez streliva in si s tem pridobiš 100% boost na koncu opravljene misije. 

Rise of the Tomb Raider_11.jpg

 

Jaz sem z igro zelo zadovoljen. Če so vam všeč akcijsko-pustolovske igre vam igro toplo priporočam. Pravtako se splača preigrat prejšni del če še niste. Lahko bi bilo več grobnic za raziskat, saj je to po mojem mnenju najboljši del igre. Moja ocena 9/10. 

Rise of the Tomb Raider_20.jpggoat mug kickstarter ? :D 

 

Rise of the Tomb Raider_105.jpgRise of the Tomb Raider_67.jpgRise of the Tomb Raider_62.jpgRise of the Tomb Raider_44.jpgRise of the Tomb Raider_96.jpgRise of the Tomb Raider_94.jpgRise of the Tomb Raider_103.jpgRise of the Tomb Raider_86.jpg

Rise of the Tomb Raider_120.jpgRise of the Tomb Raider_74.jpg

Rise of the Tomb Raider_83.jpg

Urejano od TheRealDeal
Te nč ne briga :D

mnovak91147.png

Link to comment

Prehvalil si igro, grafiko, kraftanje, kontroliranje karakterja, itd... Pozabil pa si na Laro! Še je vedno ista, lepa kot v prejšnjih igrah? Se je kaj zredila ali pa kaj kil zgubila? Pričakoval sem kar nekaj stavkov namenjenih samo Lari... 

Drugače pa super opis in komaj čakam, da preigras novo igro in se spraviš k novem opisu ;). 

 

 

Link to comment
Pred 14 minutami, BuffaloSLO pravi:

Prehvalil si igro, grafiko, kraftanje, kontroliranje karakterja, itd... Pozabil pa si na Laro! Še je vedno ista, lepa kot v prejšnjih igrah? Se je kaj zredila ali pa kaj kil zgubila? Pričakoval sem kar nekaj stavkov namenjenih samo Lari... 

Drugače pa super opis in komaj čakam, da preigras novo igro in se spraviš k novem opisu ;). 

 

 

Lara je prečudovita :D Še bolj samozavestna in pripravljena na nove dogodivščine. Zdaj, če se je zredila ne morem reči, glede na to, da smo bili v Sibiriji in da je bila v bundi :P Je pa res, da je bila v prejšnem delu ona kot "survivor" primorna na takšno početje, tukaj, pa že sama "diktira" kaj in kako. S to "novo" Laro so res zadeli v polno :thumbsup: Sem jo pa malo slekel iz bunde, pa se je začela tresti od mraza, tako, da je nisem hotel preveč matrati :D :wub:

mnovak91147.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.