Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

Slika se ti nastavi v 16:9 resolucijo. Ker ta LCD ni POPOLNOMA 16:9, boš imel na vrh in spodaj na enkranu cca 1cm črnega traku. Slika ne bo nič raztegnjena (ne bo anamorfna), in boš lahko normalno igral. Le kupi si VGA kabel (dobiš ga na mnogih slovenskih spletnih trgovinah), oziroma HDMI, če monitor to podpira.

Link to comment

Resoluticja tega monitorja ni tipično monitorskih 1920x1200. Je že FULL HD - 1920x1080. To pomeni da ne bo nobenih problemov s prikazom slike. Katerikoli kabel not (recimo HDMI, ali pa VGA) in gasa. :rock:

V bistvu ta monitor zgleda res kompleten in za ceno sploh super. Če bi le imel input lag malo nižji (nični?), bi takoj enega grebnil.

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 2943&ph=12

Link to comment
Slika se ti nastavi v 16:9 resolucijo. Ker ta LCD ni POPOLNOMA 16:9, boš imel na vrh in spodaj na enkranu cca 1cm črnega traku. Slika ne bo nič raztegnjena (ne bo anamorfna), in boš lahko normalno igral. Le kupi si VGA kabel (dobiš ga na mnogih slovenskih spletnih trgovinah), oziroma HDMI, če monitor to podpira.

Tokrat kot sm pa to prebral pa pomoje še nism noben post na tem forumu,

dej tip ne nabiji pa to JE FULL HD 1920*1080 in to je ČISTI 16:9 (Če druzga ne zračunaj...), pa pol ka si napisu "če monitor to podpira", JA valda de podpira...

@TheKratos!

Upam da nisi tega od Arey upošteval, en folk pač govori na pamet, kekken3 je lepo povedal, nega je treba poslušat^^

Tudi sam si bom kupil tale monitor, če me le ne bo kakšen drug prememil, spogledujem se z kakšnem LG sam ne vem, po mojem okusu je Samsung SyncMaster my top choise (Sedaj imam SM 940b in mi lepo prikazuje 16:9 igre samo ker je monitor pač 4:3 so navrhu in spodaj robovi)

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Ahaha, is that the smell of post-tourney attrition? :love::love::love::D

Če vzameš v zakup, da je cinnarey mislil, da je monitor 1920x1200, kar je do nedavnega še vedno bil standard za mnoge večje PC monitorje, ki se šele danes počasi spreminja kar v full HD (hvala bogu), potem preostanek njegovega posta ima smisel. Ni zdaj, da je petkrat zajebal. Le enkrat je bil površen, kar mu je zafailalo ves post.

Keyboard cat, play him off!

keyboardcat-7-resized.gif

Link to comment
Slika se ti nastavi v 16:9 resolucijo. Ker ta LCD ni POPOLNOMA 16:9, boš imel na vrh in spodaj na enkranu cca 1cm črnega traku. Slika ne bo nič raztegnjena (ne bo anamorfna), in boš lahko normalno igral. Le kupi si VGA kabel (dobiš ga na mnogih slovenskih spletnih trgovinah), oziroma HDMI, če monitor to podpira.

Tokrat kot sm pa to prebral pa pomoje še nism noben post na tem forumu,

dej tip ne nabiji pa to JE FULL HD 1920*1080 in to je ČISTI 16:9 (Če druzga ne zračunaj...), pa pol ka si napisu "če monitor to podpira", JA valda de podpira...

Eh, stari, dokler se ne misliš menit na nivoju normalnih ljudi lahko kar mirno odjebeš. Se ne bom ukvarjal z ljudmi ki se ne znajo obnašat.

Ja, zdele sm šele pogledal, tale monitor je čisti full HD, zmotil sem se. Navadno so taki LCDji malo višji od navadne HD resolucije. Se opravičujem.

Še vedno sem pa napisal, da slika nebi bila anamorfna, kar je vbistvu vse kar te lahko zanima. Una črna črta pri starih razmerjah stranic pa itak ni moteča. Še bolje je, če uporabljaš za PC imaš pač več pikslov.

Link to comment

Cinnarey, je običan 1680x1050, kar pomeni, da je le 16:10 in ni še panike, da bi res bil 4:3. Je pa vseeno že to potrata pikslov. Za manj denarja dobiš dva inča več diagonale IN uporabo celotnega zaslona, pa je razlika v velikosti slike že zelo velika.

Jaz bi, če hočeš nekaj s TV tunerjem, za gaming šel na kako čimcenejšo Sony Bravio 32 (sem videl en model za 330). Večja površina in, če sklepa prav na podlagi lastnih testov in tega, kar se govori, zelo nizek input lag.

Če hočeš monitor, ta ni neka sila, ker ima dokaj odd resolucijo 1680x1050, kar ni tako kul za igre, ker jih boš moral gledati v čudnem razmerju. Potem skoraj raje kakega Samsunga 24 (1920x1080), o katerem smo govorili zadnjič (ali mojega favorita, Benw G2400W (1920x1200 + 1:1 pixel map funkcija), ki se ga pa skoraj ne dobi več pri nas). Brez tv Tunerja, ampak gotovo boljši za funkcijo gaming monitorja.

Link to comment

Mefisto, kadar ne trolla hardcore, je car in ve kaj govori, tako da nekaj je gotovo na tem.

Spet pa, po drugi strani, se jaz držim pri vseh teh lag-related zadev načela "pics or it lags". Ker res, prenazrt in na smrt sit sem ljudi, ki lag testirajo po obcutku, z dvemi komboti v practiceu, v rhytm gameih ali v FPSjih na oko... po moznosti online, nato pa gredo kvasiti neke neumnosti po forumih in naredijo veliko več škode kot koristi.

Tako da glede tega, koliko kaj laga, v glavnem verjamem digitalversus.com strani ali pa setom vzporednih fotografij, kakršne sem že objavljal na pretepu in kakršne objavi vsakdo, ki jemlje resno to zadevo z lagom.

Tako da jaz mefistu že lepo verjamem in sem vesel zanj, a po drugi strani, preden bi vrgel čukca ali dva evrov za tak TV, bi sam opravil nekaj orenk testov na TVju ali pa bi se na vsak način potrudil, da najdem izvor testov in vidim, koliko so ti zanesljivi. Poznam namreč profesionalne strani, ki se imajo za vodilne v sektorju (in vbržkone so), ki pa teste opravljajo dobesedno, kot sem ti povedal. Zalaufajo COD !!ONLINE!! in se gredo nekega merjenja po občutku. Spet drugi primerjajo z drugim TVjem, za katerega pa itak ne vedo, koliko je hiter... Obup, skratka. Tu jaz slepo zaupam malokomu.

Pač, ne grem se zdaj nekega snobizma, ampak jaz sam ne verjamem svojemu občutku, pa imam toliko igranja pretepačin pod ritjo, da kar dobro uspem razločiti spremembe laga 2 frejmov v naslovih, ki jih dobro poznam. In ko pomislim, kako sem navajen mnogih iger, pa lag komaj opazim. Potem pa naj bi se zanašal na folk, ki mu je tajming španska vas, ne razume pomena reakcijskega časa v igrah, ki jih igra in največkrat še ve ne, kaj sploh je frejm, medtem ko sam sebi ne zaupam, ker vem, kako lahko se zameša lag s tem, da smo preprosto outplayani/preslabi. Tako da sam le svoj občutek nikoli ne jemljem kot za neke teste. Ko kaj hočem vedeti zasigurno, grem raje fotkat. Kaj šele, da bi se slepo zanašal le na občutek drugih. :razzy:

Link to comment

Sem ravno bral temo pa sem se pomislo da si mu ti mogoče kaj svetoval :D

Bom potem še vprašal Mefistota če je kaj testiral.

Ker sem pred nekaj časa iskal en TV (nočeš vedet kako je končal prejšni), a me je vse minilo, ker nisem mogel najt nekega idealnega modela...al je mel input lag, če ga pa ni imel je imel pa v kurcu sliko, al pa clouding ali pa nenormalno ceno. Zadnjič sm pa vido post od Mefista da je kupil tale 656 model in da če ga pravilno nastaviš ima zelo nizek lag. Kar je zakon, ker je bil TV perfect, dokler nisem našel lag testov :x

Sem pa tudi sam našel tele strani, kjer testirajo lag proti drugemu LCDju, ki ima že sam nekje 30ms laga :lol: pa tiste ki gledajo na oko pr CoD sem tudi videl :crazy:

nič bom vprašal tej mefisteka, če je delal kakšne teste oz. od kje mu informacije

Mojster.png
Link to comment

ko sm kupil x360 sm ga preizkusil na lcd monitorju (4:3), ki ga mam doma in mi je delal normalno. od takrat sm igral samo na lcd tv in na lcd monitorju (16:9), ki ga mam v lj, pred kratkim sm pa probau spet na starem lcdju (4:3) in kurba ne deluje več! sploh ne prikaže slike mislim, da se sliši samo zvok, še to vprašanje (nism zihr)

V čem je fora? resolucija? x360 se je užalil? WTF?!

tf7master.th.png
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.