Skoči na vsebino

Pokvarljivost?


jurc-back

Priporočene objave

  • vrhovni

Meni friznil ni še nikoli, dogaja se mi edino to, kar je omenil AndY1 - redkokdaj kakšna stvar (recimo izhod iz menija, menjava kanala ipd.) traja res dolgo, tudi po 10 minut, ampak se konec koncev vedno zbudi in potem dela normalno naprej. Bi v bistvu raje videl, da bi orenk šteknil - mi vsaj čakati ne bi bilo treba tok časa. :D

Link to comment
  • vrhovni

OK, zdaj pa moja zgodba.

Konec Avgusta, sem bil na morju in sem s seboj vzel Wii-ja. Nabavil sem si tudi originalni Wii scart kabel, da bi bila boljša slika. Wii-ja sem priključil na CRT TV in igral. Konec Avgusta, pa sem ob igranju RE4 opazil kako določeni piksli "mežikajo" na ekranu. Mislil sem si, da je morda kaj narobe s scart kablom, saj se mi je že od začetka zdel razmajan (majali so se konektorji in sem milil da je slabi kontakt). Pa sem prišel domov, in Wii-ja prilkučil na LCD TV z istim scart kablom. Ponovno so mi začeli blinkati določeni pixli v različnih barvah (rdeča, zelena, rjava,...), kar me je počasi začelo motiti. Pa sem spet mislil, da je kaj narobe s scart kablom. Tako sem se čez par dni odpravil v BB po komponentni kabel in komaj čakal, da priklopim Wii-ja na TV. Po priklopu vklopim Wii-ja in ... WTF!!! ponovno blinkajoči pixli. Dlje kot sem igral igre, več blinkajočih pixlov se je pojavilo. Po 3 urnem igranju jih je bilo za kar 1/4 ekrana in slika je bila grozna.

Nato sem se danes odpravil na internet, ter vprašal gospoda googla. In evo ga, našel vzrok težave.

Ko je WiiConnect24 vklopjen, je aktiven procesor in zraven njega se nahaja grafična kartica. Ker ob standby modu ne dela ventilator in je procesor aktiven, pride do segrevanaj procesorja. Ker sta procesor in grafična intergrirana na matilni plošči, se tako temperatura še hitreje prenaša iz ene komponente na drugo. Procesor je s segrevanjem "uničeval" grafično kartico in ta mi je ob igranju iger prikazovala te "barvne" piksle.

Sedaj pa mi nekaj ni jasno. Ko sem imel vklopjen WiiConnect24, sem že pred tem pojavom "bliskajočih" se pikslov večkrat probal ali se Wii segreva in vedno je bil mlačen oz. rahlo topel. Možno je tudi, da so slabo namestili ali slabo namazali termalno pasto na procesor in hladilna rebra.

Skratka, Wii-ja bom odnesel nazaj v BB in povedal kaj se je zgodilo.

Očitno Wii-ji vseeno niso tako trdoživi kakor druge naprave Nintenda, ali pa imam le smolo. :tard:

Me hates blinking pixels. :uke:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
Se pravi, da bo potrebno izklopiti Wiiconect...

Predvidevam, da bi verjetno podaljšal življensko dobo moje trenutno "pokvarjene" grafične kartice, če bi sedaj vgasnil WiiConnect24. Toda bi verjetno še vseeno imel "barvaste" piksle. Moram menjat Wii-ja in potem upat, da je z njim vse vredu.

BTW Wii-ja sem kupil februarja 2007.

WiiConnect24 praviloma ne sme pregrevat procesorja in posledično grafične, saj so konzolo Wii pred izidom na trge stestirali. Kolikor sem prebral na internetnu, se le redkim zgodi "umiranje" grafične kartice. Sem pa videl nek ventilator narejen posebej za Wii, ki se priklopi na USB in hladi konzolo v standby modu. :tard:

WiiConnect24 je lahko vklopjen 24/7.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Zgoraj opisan problem je znan za Wii in Wii-ja nesi zamenjati.

Osebno, po vsaki uporabi, izključim Wii-ja popolnoma iz napajanja. Ne potrebujem nobenega dodatnega Stand-By potrošnika elektrike. Prav tako izklapljam TV in Set-top-box na razdelilcu z stikalom, pa tudi PC po uporabi izključim na stikalu na napajalniku.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Ne boste verjeli, koliko elektrike porabijo naprave v standbyu. Samo da bi vedno izklaplal to bi imel pa zjutraj kar pol ure dela, glede na vso tehniko katero premorem v hiši:)

Tukaj imajo tehniki še nekaj placa za razvoj kakšnih pametnih izklopov in vklopov električnih naprav.

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment
Zgoraj opisan problem je znan za Wii in Wii-ja nesi zamenjati.

Osebno, po vsaki uporabi, izključim Wii-ja popolnoma iz napajanja. Ne potrebujem nobenega dodatnega Stand-By potrošnika elektrike. Prav tako izklapljam TV in Set-top-box na razdelilcu z stikalom, pa tudi PC po uporabi izključim na stikalu na napajalniku.

isto jaz naredim pri PCju in GameCubu :thumbup:

Link to comment
Lahko pa izklopiš Wiiconect tako, da tiščiš gumb za izklop približno 5 sekund. Tako se konzola popolnoma nič ne greje (ker, če je Wiiconnect vklopljen je vsaj malo topel) vendar še vedno lahko stvar vklopiš z Wiimotom.

Huh? Sej če te Wiiconnect moti, potem ga v nastavitvah sklopiš in zadeva je v pravem standbyju potem. Samo težava je v tem, da če Wiiconnecta nimaš vklopljenega, ne delajo internet kanali. Jaz sem imel same burke s tem.

Link to comment

@matej1990: Si te piksle opazil še v kakšni drugi igri poleg RE4? Jaz jih namreč tudi opažam, čeprav sila redko (zgolj v scenah kjer je megla ali dež) in še takrat so samo zelene barve. Sem mislil, da je pač grafični glitch, glede na to, da ne opazim tega ne v Zeldi ne v WiiSports. In ja, imel sem WiiConnect24 vklopljen lep čas, konzolo pa si lastim vse od launch daya v EU.

Glede segrevanja Wii-ja. Več kot odlično se spomnim, da mi je bil Wii v standbyu (z wiiconnectom24) prav svinsko vroč. Vroč, ne zgolj močno topel. In to zgolj leva stran (če je vi postavljen pokončno in je DVD drive obrnjen k osebi). Če si ga imel vodoravno položenega si tako kvečjemu zaznal, da je zgolj topel ali mlačen.

----

Mimogrede - še vprašanje glede menjave Wii-ja. Kaj se zgodi z Virtual Console igrami, ki jih imaš kupljene in s še neporabljenimi Wii pointi, če konzola prične nepravilno delovati? Okej, če jo popravijo ni kaj za študirat. Samo kaj pa ob menjavi? VC igre so namreč vezane na konzolo in ne na nek account. Prenesejo vse igre na novo konzolo (in channele - Internet Browser je namreč zdaj plačljiv)?

Link to comment
  • vrhovni
@matej1990: Si te piksle opazil še v kakšni drugi igri poleg RE4? Jaz jih namreč tudi opažam, čeprav sila redko (zgolj v scenah kjer je megla ali dež) in še takrat so samo zelene barve. Sem mislil, da je pač grafični glitch, glede na to, da ne opazim tega ne v Zeldi ne v WiiSports. In ja, imel sem WiiConnect24 vklopljen lep čas, konzolo pa si lastim vse od launch daya v EU.

Glede segrevanja Wii-ja. Več kot odlično se spomnim, da mi je bil Wii v standbyu (z wiiconnectom24) prav svinsko vroč. Vroč, ne zgolj močno topel. In to zgolj leva stran (če je vi postavljen pokončno in je DVD drive obrnjen k osebi). Če si ga imel vodoravno položenega si tako kvečjemu zaznal, da je zgolj topel ali mlačen.

----

Mimogrede - še vprašanje glede menjave Wii-ja. Kaj se zgodi z Virtual Console igrami, ki jih imaš kupljene in s še neporabljenimi Wii pointi, če konzola prične nepravilno delovati? Okej, če jo popravijo ni kaj za študirat. Samo kaj pa ob menjavi? VC igre so namreč vezane na konzolo in ne na nek account. Prenesejo vse igre na novo konzolo (in channele - Internet Browser je namreč zdaj plačljiv)?

Pixle sem sprva opazil samo pri RE4, verjetno zaradi temnih barv. Sedaj so pixli vsepovsod, celo v Wii menuju. Je pa res, da so vsakih toliko časa zelo opazni, nato pa nekaj časa manj opazni.

Wii-ja imam obrnejnega vodoravno in je zato samo rahlo topel. Je pa res, da sem ga imel na morju za kakšen en mesec in pol postavljenega navpično, toda sem imel izklopljen WiiConnect24.

Glede menjave Wii-ja pa je takole. Na internetu sem prebral, da je eden imel enake težave, in dal Wii-ja na servis. Tam so mu verjetno zamenjali matično ploščo, ali pa celoten Wii. Zato so mu nekako prenesli vse VC igre. Toda to je bilo v Ameriki, vprašanje kako naredijo v EU.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Nič me ne moti samo povem kako dosežeš, da se Wii nič ne greje in obdržiš dostop do Wiiconnect (ko deluje konzola) in vse ostale drobnarije.

No to me je zanimalo. Hvala za tip, tega nisem vedel. :)

Walker, glede tvojega vprašanja, sem na USA Wii forumu prebral, da bi moral v takem primeru kontaktirati Nintendo in jih zaprositi, da ti igre "odvežejo" od stare konzole. Posledično bi potem ob novem (neplačljivem) downloadu že kupljenih iger seveda vezal zadeva na novo konzolo.

Ampak glede na odzivnost Nintendo europe, mislim da lahko kar pozabiš na vse skupaj.

Link to comment

Okej, iger nimam dosti, ampak vseeno je to 20 EUR. Kaj šele drugi, ki jih imajo še več. Že na tem forumu sem zasledil nekatere, ki imajo po več kot 10 VC iger.

Na srečo imam konzolo linkano z Nintendovim EU accountom, ki ga imajo na svoji strani (tisti za VIP točke).

Je pa tukaj še en problem. Če mi pač "nakažejo" na konzoli Wii Pointe v vrednosti tistih iger, ki sem jih kupil, to še ne reši problema. Japonski Super Mario Bros 2 je omejen na trenutni Hanabi Festival - se pravi samo do 30. septembra. Potem ga sploh ne bo več možno kupit. Hm... če tega ne uredijo nekako spodobno je vse skupaj naravnost nezaslišano. Ampak okej, treba natančno preverit. Upam da bo matej1990 nič imel kaj resnejših informacij od BigBanga, sem pa mislil sam ravnokar pisat Nintendu EU, samo imajo na http://www.nintendo-europe.com/ očitno neke tehnične težave. Bomo videli :bleh:.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.