Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Prva slika prototipa Playstation 4?


Priporočene objave

da se vrnemo na smisel te teme

That will possibly be the only major problem for devs for both consoles in the near future.

1). Lack of memory on the PS3.

2). Lack of storage space on the Xbox 360.

Watch out for that one. It will be here sooner than you think, if not already.

But everyone, just bear this in mind. The Xbox 360, for all the bagging it gets, is really quite a powerfull piece of kit. It has 3 seperate PPC cpus, which basically equates to 6 hardware threads. It has more memory to play with, a superior GPU, and superfast bus rate.

All the BS talked about GOW pushing the 360 is almost toss. Sorry. It was only running on two thread system. And even that engine was very buggy and "heavy" at the time. If not totally overated in its own right as well.

Honestly, if MS decided to put some form of a HD disc in it, Blu Ray or HD-DVD, the damn thing would be almost future proof, with the exception of the over heating, ofcourse.

Because, as it stands, the PS3 only has the storage space over the 360. Its not anymore "advanced" at all, and in many ways, slightly less.

vir:klik

Xbox

Link to comment

The architecture is different (ram...), but that doesn't mean that developers do not have access to 512MB of ram.

The 360's ram is unified and runs at a single speed, whilst the Playstation 3's has 2 pools that run at different speeds EACH.

What this means is that each pool can be used for SPECIFIC memory writes and calls for processes that need faster responses.

Developers just need to use the memory more efficiently rather than just dumping everything into the same memory pool ....

EDIT:

D.Tidus nekdo je napisal. Vse ima potencjal. Izkoristit ga je treba.

Link to comment

ma ja.

kar je pr konzolah pomembno je optimizacija, saj se lahko optimizira tocno za taksen hardware. Kar je veliko lazje, kot ce optimizirajo za PC, kjer obstaja tok razlicnega hardwara, da te glava boli.

Tudi to potrjuje PS2 z manj, kot 300MHz Procesorskim taktom.

Zdj glede RAMa pa kaj je boljse in kaj ne, ne moremo mi govorit, ker nas sigurno ima velika vecina premalo pojma o sami arhitekturi teh konzol.

Res je, da ma PS3 manj RAMa (2x) ampak je le ta sposoben zapisovati in bristai itd. podatke veliko hitreje, kot Xboxov.

Bi prej rekel, da je tu hitrost pomembna, kot pa velikost, ampak 256MB ni kaj velika cifra afteral.

Veliko vecji problem pri optimizaciji imajo seveda pri PS3 procesorju, zato je grafika ponavadi zelo podobna na obeh konzolah.

Tak, da glede tega, da je PS3 veliko pred Xboxom ravno ne morem trditi. Se pa z optimizacijo baje, da priti dalj z PS3, tak, da cez cas, ko se bodo razvijalci iger teh trikov naucili, da se marsikej spremeniti. Ampak teh casov se ne bojim saj so to samo ugibanja (zaradi male izgube grafike se svet se ne bo zrusil), So pa na Xboxu360 igre boljse, kot na PS3 (moja subjektivna ocena). :cough:

Link to comment

It's not the consoles that make the games, it's the games that make the consoles :thumbup:

XBOX 360 : Mass Effect, Halo 3, Gears of War (cel franchise), Ninja Gaiden 2, Forza etc etc

Playstation 3 : Metal Gear Solid 4, Final Fantasy XIII, FF Versus XIII, Gran Turismo , pleskavice, čevapi, klobasce etc etc

Tko kot je ze en prej napisu, nabav tist kar ti ''prija''. Do zdej sm imel 360vendar po mass effectu bom kissu my 360 goodbye in nabavu PS3 (final fantasy beeing the main reason)

deletethis.jpg
Link to comment

Dobr se sigurno strinjam in sem ze doskrat povedu, da je PS3 bolje sestavljen skupek čipov, ampak kokr vemo spilov za PS3 enostavno ni, tko da dvomm, da je sploh kdo PS3 nabijal kot budala, da je lahko sprobal tole zanesljivost. Fact of the matter is, da je 90% PS3 vec al manj na omari pri kateri ne dela nic, razen da pozira. Ko bo PS3 dobil spile kot se zagre in se ga bo masovno igral, bomo lahko dobesedno trdil, koliko bolje je sestavljen. :)

DejchSLO.png
Link to comment

Moram rečt, da me PS3 sploh ne navduši. Racimo če si mal pogledam PS3 ekskluzive:

Motorstorm - nekakšen Flatout & Motocross Madness. Dvomim, da bi igral več kot 10 minut.

Resistance: FoM - CoD + H-L2 v arkadni varianti. Verjamem, da je dobra, a takih špilov je en kup. Boljših.

Virtua Fighter V - po novem tudi za XB360, pa še z online načinom.

Heavenly Storm - God of War z ženskim likom. Ne bi igral, tudi če bi bil zelo dober špil in za vse sisteme.

Lair - ta špil me je v začetku še malo zanimal, potem pa sem si ogledal video opis na gametrailers.com; dobil vtis štekfesta z nenatančnimi kontrolami in nenavdihnjenim gameplayem.

Ninja Gaiden Sigma - v HD zadegan Ninja Gaiden. NG sem že preigral na xboxu, na XB360 pa prihaja tapravo nadaljevanje.

R&C: Tools of Destruction - no, tale zadevščina me pa zanima. A sem malo skeptičen, da gre za res odličen špil, tudi zato, ker opisovalci pomoje ne znajo več opisovat ploščad.

Warhawk - uh, no thx :>

Od prihajujočih je pa tu Gran Turismo 5, ki izgleda hudo, ampak spet ne tako hudo. Končno bodo prisotne kabine in o avtih nimam pripomb, je pa zato po prvih vtisih AI spet bolj švoh, okolica nekam skromna, očitno spet ne bo poškodb,... bomo vidl.

Potem MGS4, ki bo očitno spet bolj interaktivni film kot igra (prvi MGS mi je bil zakon, a sem mnenja, da je Splinter Cell prekosil MGS po igralni plati; naj "šunjačina" mi je še vedno SC: Chaos Theory za PC, ki si ga lastim original).

FFXIII me itak ne zanima, Soul Calibur 4 bo tudi za XB360, za Haze bomo še vidl,...

Če ne bi imel v redu PCja, bi takoj nabavil XB360, a moram priznat, da me tudi prave (oz. časovno pogojene prave) XB360 ekskluzive ne pritegnejo. Verjamem, da je Gears of War hud, ampak mene kr nekako odbija (mi ni všeč), Halo 3 je itak bolj multiplayer zadeva (rad imam dobre MP špile, a pri Halo mi je veliko bolj dogajal SP, tu pa H3 ne izumlja tople vode, kar je po eni strani dobro, po drugi pa slabo), Forza 2 je luštna na pogled, a ostajam kar pri GT4 za PS2, PGR4 ni špil zame tbh,...

Pomoje bo tako: do novga leta si omislim Wii (zarad Super Mario Galaxy in ker mi je crknil Cube, hehe), enkrat drugo leto sledi XB360 (ko pridejo SC4, NG2,...), PS3 pa mogoče nabavim ko pride Slim verzija. Žal. :>

P.S.: vse napisano z moje perspektive, tako da se ne usajat, zakaj črtim kake (potencialno) dobre oz. vam omiljene špile.

Link to comment
Velik jih je kuplo PS3 zarad Blu-Rayja ... torej se tuki ne vidijo konkretne stevilke kolk jih pravzaprav hoce sam konzolo.

In kaj konkretno hocejo z blu-rayom ce pekec stane 120.000 sit?

Blu-ray je trenutno nepraktičen. Velik folka kupi konzolo zaradi blu-raya..... hmmmmm....???? Zakaj ze? samo zato, da ga ima in se potem pocutijo, ko prvi ljudje na luni.

Nonsense zal :headscratch:

Link to comment
Velik jih je kuplo PS3 zarad Blu-Rayja ... torej se tuki ne vidijo konkretne stevilke kolk jih pravzaprav hoce sam konzolo.

In kaj konkretno hocejo z blu-rayom ce pekec stane 120.000 sit?

Blu-ray je trenutno nepraktičen. Velik folka kupi konzolo zaradi blu-raya..... hmmmmm....???? Zakaj ze? samo zato, da ga ima in se potem pocutijo, ko prvi ljudje na luni.

Nonsense zal :headscratch:

Recimo zarad filmov? In ja. Jih je velik pa se zlo dober grejo s polic.

Link to comment

Dejch: sam sem dal skozi par 10 urnih seans z Resistancom, pa tudi Jericho sem med prazniki igral kot nor pa je konzola po celem dnevu igranja ravno toliko topla kot po 4-urnem igranju.

Poznam pa dva primera ki se jim je v tem mesecu sfukal BR pogon. PS3 sta kupila v Italiji (60GB), nesla sta jo nazaj, dali pa so jim novo 40GB verzijo + 200 EUR, ker 60GB verzije niso več meli.

Link to comment
In kaj konkretno hocejo z blu-rayom ce pekec stane 120.000 sit?

Blu-ray je trenutno nepraktičen. Velik folka kupi konzolo zaradi blu-raya..... hmmmmm....???? Zakaj ze? samo zato, da ga ima in se potem pocutijo, ko prvi ljudje na luni.

Nonsense zal :headscratch:

.. zaradi Blu-Ray filmov? :?

To ze ampak koliko ljudi pa to recimo uporablja? DJrider ti ze ne (se mogoce motim)?

Poanta je v tem, da folk vidi BLU-Ray in rece who tha funk je zdj to in bo zdj ful zajeban, ko bo ahk sosedu reku, da ma blu-ray pa ceprav se sam ne ve zakaj se gre pri tem.

PS3 je totalna spromoviranost. XBOX reklam skoraj nikjer ne vidis. Precej bolj izrazito je bilo pri PS2, ko si vidu reklamo za njo na vsaki nogometni tekmi (kje pa je xbox bi se lahko vprasal?). In s tem si je PS pridobil veliko Fanov, ki jim pomeni, ko si kupijo konzolo samo to, da je 1337 Playstation, ki se sveti v vsej slavi po vsem svetu.

Sicer ne kritiziram nikogar od vas, ampak ce kupis BLU-RAY pogon se moras prvo vprasati ali ga bos potreboval in ali se splaca, ker vecina folka tega sploh ne uporablja.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.