Skoči na vsebino

Problem z Linuxi.


Ever

Priporočene objave

Yellow Dog 5.0.2 za PlayStation3.

Ko izberem funkcijo za zagon Linuxov na PS3, se konzola resetira in nato jih noče več zagnati. Videti je samo črn ekran. Morda ve kdo kaj je problem, saj so mi do sedaj (1,5 mesec) delali. Zanima me tudi, če se da formatirati cel disk (tudi particijo z Linuxi), saj ko izberem funkcijo za formatiranje mi formatira samo particijo ki jo uporablja PS3 okolje in ne tisto, ki jo uporabljajo Linuxi.

Zanima me tudi, zakaj tista ikona (predvidevam, da naj bi sistem resetirala in zagnala konzolo v navadnem PS3 okolju) ne dela. Trenutno nevem kako ime ima, se mi zdi, da je "ps3-boot" ali nekaj podobnega. In če se da kaj narediti glede tega. Do sedaj je bil edini način za vrnitev v PS3 okolje, tako da konzolo ugasneš v Linuxih, ter držiš približno 10 sekund gumb za vklop. In še resolucija se restira, treba ponovno nastavljati na 1080p, oz. samo naštima. Sem že pozabil malo. :)

Hvala vnaprej za odgovore.

Xbox 360 Gamertag: Ever SLO

PlayStation 3 & PSP Account: Ever_US

Nintendo Wii Friend Code: 1199-3843-9490-3105

Link to comment

Linux: m. sp., ednina, I. m. skl., torej je tak samostalnik, ki ima v rodilniku koncnico a (Linux, Linuxa, Linuxu, Linux, Linuxu, Linuxom) gut?

Kar pa se tvojega tehnicnega problema tice, poskusi bootat zadevo z YDL DVDjem v pogonu iz PS3 XMB, kot boot other OS. Potem v kboot prompt, ce prides do njega, vpisi: rescue.

(:

Link to comment
  • N7

ce ne gre drugace, disk ven iz konzole, priklopit na neko mašino, najbolje na pc in formatirat. še bolje je samo počistit vse particije.

ko bos disk vstavil nazaj v konzolo ga bo ps3 sam preformatiral v ustrezni način. je pa res, da boš izgubil vse kar imaš na disku. razen seveda, če si dovolj vešč in boš tudi podatke postrgal dol, ko boš ime vse skupaj priklopljeno na pc...

:thumbup:

ozi_SLO.png

Link to comment

Do sedaj je bil edini način za vrnitev v PS3 okolje, tako da konzolo ugasneš v Linuxih, ter držiš približno 10 sekund gumb za vklop. In še resolucija se restira, treba ponovno nastavljati na 1080p, oz. samo naštima. Sem že pozabil malo. :)

Ko se ti pokaže oz. se ti je pokazalo medtem ko se je nalagal: boot:ali nekaj takega moraš vtipkati (boot-game-os) in se ti vrne na začetek ps3. :cool:

Link to comment

ja, res je, v vseh linuxih, ki jih istočasno poganjaš jo moraš ugasnit........Linuxi so problem, sploh ko si v linuxih. Linuxi so problematični.

Kje je tist smile ko se s kladivom tolčem po glavi ?

imenovalnik, rodilnik, dajalnik, tožilnik, mestnik, orodnik.....

http://besana.amebis.si/pregibanje/

Linux: m. sp., ednina, I. m. skl., torej je tak samostalnik, ki ima v rodilniku koncnico a (Linux, Linuxa, Linuxu, Linux, Linuxu, Linuxom) gut?
Link to comment
ja, res je, v vseh linuxih, ki jih istočasno poganjaš jo moraš ugasnit........Linuxi so problem, sploh ko si v linuxih. Linuxi so problematični.

Kje je tist smile ko se s kladivom tolčem po glavi ?

imenovalnik, rodilnik, dajalnik, tožilnik, mestnik, orodnik.....

http://besana.amebis.si/pregibanje/

Linux: m. sp., ednina, I. m. skl., torej je tak samostalnik, ki ima v rodilniku koncnico a (Linux, Linuxa, Linuxu, Linux, Linuxu, Linuxom) gut?

Hm, fino. Lepa najdba, kaj ko bi jo poskusil uporabiti? Npr. da vneses linux noter, ce ze ne znas na pamet sklanjat.

"v vseh linuxih" - Je samo en in edini, v bistvu je pravilno poimenovano linux jedro. Vec pa obstaja distribucij, zgrajenih okoli tega jedra, gut?

"linuxi so problematicni" - Spet, linux je problematicen.

(:

Link to comment
raveer, moj post(linuxi to, linuxi ono......) je bil mišljen kot sarkazem, tebe sem citiral zaradi tega, ker si že vse povedal, pa nekateri še vedno ne dojamejo, zaradi tega sem dal tudi link. :thumbup:

Hm, sorry. :beer: Pizda, si morem bolj zmogljiv sarkazen detektor kupit, al pa baterije menjat. Ma bad. :petting::tepen::tard:

(:

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.