Skoči na vsebino

PSP vs DS


Kateri je po vašem mnenju boljši: PSP ali DS?  

119 glasov

  1. 1. Kateri je po vašem mnenju boljši: PSP ali DS?



Priporočene objave

Jurc, cestitam, z zadnjim postom si se prvic uspel kultivirati na nivo, ki nam bo vsem tukaj sprejemljiv. Lepo te prosim, da od slej pises konstruktivne kritike v duhu tega zadnjega posta. Saj koncno vec nisi napadalen za brez veze. Dobrodosel. :petting:

Strinjam se, da lahko PSP mnogo ponudi, sploh zaradi HomeBrew scene. A poglej ga zlomka, tudi PSP hardcore fanu se obcasno zaljubi igrati GBA igre. Sklepam, da torej tudi ti obcasno pades v Nintendo feeling in zaigras kako rundo Pokemonov, Maria ali katere druge cuker igre. Pa ne mi rect, da se takrat nimas fajn?

Dejstvo je, da smo si vsi razlicni. In vecini starejsih igralcev 3D grafika z leseno igralnostjo velikokrat ze tako najeda (vecino spilov, smo pac ze igrali na drugih platformah, kjer so bile izpeljane boljse (PoP recimo)), da se raje zatecemo, k enostavni grafiki, ki je pa velikokrat v artisticnem pogledu pravtako cudovita in edinstvena. Zakaj mislis, da mi je najbolj prijeten PSP spil prav Loco Roco? In potem imas cel kup starejsih gamerjev, ki so nori na Lumines. Nikjer pa ne slisim nobenega govora o GTA igrah, ki sta iz tehnoloskega vidika pravtako remek deli. Spraviti toliko v zep ni lahka stvar in Rockstar si zasluzi vse cestitke.

Podobno se dogaja z DS sceno, Mario 64 in Metroid, sta oba zelo dobri igri, a se o njih komaj kaj pogovarjamo. Tecejo pa debate o Phoenix Wrightu, Club House Games, Brain Academyu in slicnih. Nekako imamo zepne igre raje na nizjem graficnem nivoju. Verjetno zato, ker so bolj pregledne in se zato lahko posvetimo cisti igralnosti, pa tudi zato, ker se nam po celodnevnem drkanju z igrami s sobnih konzol enostavno vec ne ljubi skakat po 3D svetu na mini ekranu.

Ze velikokrat sem razmisljal, PSP je idealna konzola za tisti srednji starostni razred igralcev, rekel bi od 11 do 17 let. Se posebaj, ce je to njihova edina konzola. Saj tisti, ki se ni igral teh iger, ki jih najdemo predelane na PSPju, se zna z njo mocno zabavati, kljub dejstvu, da so predelave vecinoma slampaste. Ce si je nekdo vso otrostvo zelel igrati GTA 3 pa ni imel doma pravega sistema, je PSP zanj milina od boga poslana. Taksne ljudi povsem zastopim, saj bi tudi sam potreboval dozo 3D igranja, ce ne bi nikoli okusil PS2, XBOXa in GCja. Veliko se nas je tega nazrlo, a mlajsi velikokrat niso imeli te moznosti.

Skratka PSP je zelo kulj konzola za vse. Sam sem star 23 in se mi zdi PSP vsak dan boljsa zadeva, seveda so za to krive primarno igre. Zdaj se zanj ze najde nekaj res solidnih in kakih 5 vrhunskih iger. To je v bistvu vse kar potrebujem.

Ko pa pridejo trenutki, ko sem sit vsega 3D sveta pa se potopim v novo avanturo na DS, bodisi obiscem Hotel Dusk, ali grem nabirat gobice v NSMB. Nic mi ne manjka!

Link to comment
  • Odgovorov 189
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Saj si vedu kaj je hotu povedat, ne bit tok pikolovski.

Se mi pa zdi da sploh PSP in DS nista primerljiva. PSP hoce biti v osnovi multimedijski pripomocek, DS pa v osnovi igralna konzola. DS postnae multimedijski sele z nakupom ROMA ( R4, M3, NinjaPass, ... ).

Igrice so pac take kot so. PSP kopira PCja , Xboxa in PS2, Nintendo pa gre po svoji poti in zaenkrat zelo uspesno.

ps, ampak ne gre zanemariti Sonya, saj je vec ali manj vedno bil zmagovalec v svojih segmentih ( ps, ps2, vhs, TVje , kamere, ... ). Samo trenutno ima pa kar nekaj problematicnih izdelkov, tako da so tezki casi pred njim, vsaj moje mislenje je tako.

Prodaja PS3 z izgubo, pol tiste zanic baterije ( kar nekaj milijonov je slo v nic ), robota peska je tudi nehu delat ( najbrz zaradi izgube),... Pa se kaj bi se naslo ( samo nisem prevec v tem ) ... Je pa res da je sony gigant, kateri lahko prezivi druge manj donosne veje...

ps, samo moje osebno mnenje, in se to takoj zjutraj na tesc:)

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

Jurc res je da so serije iste, ampak igre niso povsem enake predelave. The New Super Mario Brothers je pac razvoj klasicnega Maria v sodobno 3D grafiko in 2D svet. Zame to doda vzdusju orgomno.

Po drugi strani GTA na PSPju pak ni toliko drugacen od GTA na PS2. Druga je edino zgodba, ostalo je skoraj enako (no 3ka za PS2 ni imela motorjev).

Link to comment

Meni kot lastniku nobene prenosne konzole je prav smešno brati te vaše debate stoletja. Sem igral že DS in PSP, pa me noben ni navdušil do te mere, da bi si katerega kupil. Jaz za igranje pač rabim TV/monitor, skratka, nekaj velikega. Bi pa samo to omenil, kar ste že sami opazili, da je DS in nasploh Nintendo otročji ravno otrokom. Mi malo starejši smo pač odraščali v časih, ko "grafika" sploh še ni obstajala, edini smisel iger je bila igralnost. Zato tudi še danes drugače gledamo na igre in njihov namen kot pa današnja mladina. Pa tudi se ne ukvarjamo s takimi debatami, kaj je boljše, ker imamo dovolj denarja, da si privoščimo vse konzole, ki bi jih želeli imeti.

Posedovanje oziroma neposedovanje neke konzole je samo ovira, ki te loči od igranja igre, ki bi jo rad igral. To oviro odstraniš tako, da si konzolo kupiš. Brigalo je mene za XBOX, ko je pa prišel Ninja Gaiden, sem pa takoj letel v trgovino in si ga nabavil. Enako bom sedaj storil s PS3, ko pride Ninja Gaiden Sigma. Kaj pa vem, mogoče si bom nabavil DS, ko pride Zelda: Phantom Hourglass. Ali pa PSP, če bo res prišlo kaj hudega. Meni je itak fora vseh konzol samo v igrah, vse ostalo so neki nepotrebni fensi dodatki. Za ostale zadeve itak obstajajo namenske naprave. Je pa res, da sem z XBOXom pogledal veliko filmov, vendar je za take zadeve itak boljši kak predvajalnik za nekaj jurjev, če ne drugega, je vsaj bolj tih. Pa tudi Wii redno uporabljam za Internet. Samo to so res taki dodatki, brez katerih bi se dalo živeti. Igre so tiste, ki res definirajo konzolo, to pa itak nima veze s samimi tehničnimi zmogljivostmi posamezne konzole. To pa sami vemo, kakšne igre imamo radi.

XBOX je npr. v vseh (tehničnih) pogledih boljša konzola od PS2, tukaj ni debate. Razen v tistem najpomembnejšem, v igrah, oziroma bolje rečeno, v številu ultrahudih superturboduper ekskluziv, ki jih poseduje. Tukaj ga pa PS2 poowna na celi črti. Jaz imam pa itak oba in se s tem ne obremenjujem, z obema sem preživel že veliko lepih in neprespanih noči.

Nekomu je PS2 "boljši", ker ima "vse", nekomu drugemu pa je XBOX "boljši", ker mu Halo 2 pomeni več kot "vse". Meni pa sta enaka, ker ima PS2 "vse", XBOX pa Ninja Gaiden Black, ki je sam po sebi dober toliko kot vse ostalo (za Halo me pa briga). Mojemu bratu pa je PC najboljši, ker cele dneve igra Guild Wars in drugih iger sploh ne rabi. Kot sem, rekel, to sami vemo, katere igre imamo radi. Ne moremo se tukaj zdaj kregati, ali so boljše ploščade ali pa letalske simulacije. Kadar kdo reče, da je nekaj boljše, to pač pomeni, da je njemu osebno tisto boljše. Stvar okusa pač. Ravno to pa je kul, da se ljudje med sabo razlikujemo, da imamo različne interese, hobije, vrednote,...

TheMan, ce hoces imeti otroka, ki bo sposotoval retro look in cisto igralnost ga poslji h Kekkenu na pocitnice. :beer:

Haha, pa ravno Kekken ima PSP, DSa pa ne.

Vedno, ko imamo kake Pretep evente, mu jaz takoj zatežim, da ga ven potegne, in se grem igrat DJ MAX.

Edit:

Močno si ga pihnu, da sem star 11 let...

Star sem 15 let... tk, da bos vedu...

Sam ta je pa legendarna. :lol:

Kot da bi rekel: jes nisem vec v plenickah, ze na kahlco hodim.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
Bo ze res tako maticek...

Ce pa vsi pravite, da je psp slabsi od dsa....jaz lahko psp zamenjam za ds, ti pa te moznosti za zamenjavo na psp brez doplacila nimas :eviltongue:

1. Ti PSP lahko zamenjaš ja NDSja pa nihče ne bi hotel menjat :D za PSP

2. Kaj vendar tako zavzeto serješ po tem forumu, saj imaš svojega kjer si celo admin in lahko benaš vse NDSjevce, obenem pa imaš monologe o super duper PSPjevi grafiki in o tem da Nintendo pozna samo maria in pokemona :).

Link to comment

Ne prevec po jurcu vdarjat, zaljubil se je v PSP, a se mi zdi, da se pocasi ozira tudi po drugih igralnih konzolah. Ravno vceraj mi je pisal, da ga zanima nakup DSa, toraj je vseeno spregledal, da so lahko fajn vse konzole.

Pravtako pa vsem vam, ki menite, da je PSP skoraj povsem brezvezna konzola polagam na srce, da to ni res in tudi vam ne bi skodilo, malo razsiriti obzorja.

Link to comment

Ja, zdaj ste jih pa slišali, Nintendo loverji.

DS ima vse, samo PSP ima pa DJ MAXiča, pa Taiko No Tatsujin, kar je tudi vse, kar rabite. No, je pa res, da ima DS Elite Beat Agents in stuff, tako da je tudi kul. Itak so te prenosnice tako poceni, da je res treba imeti obe, če imate radi take zadeve. Jaz pač nimam, ker sem bolj stacionarne sorte, samo, če bi pa imel kaj, bi pa itak DS in PSP kupil, ker sta oba več kot vredna svojega denarja.

Potegaman.jpg
Link to comment
Ne prevec po jurcu vdarjat, zaljubil se je v PSP, a se mi zdi, da se pocasi ozira tudi po drugih igralnih konzolah. Ravno vceraj mi je pisal, da ga zanima nakup DSa, toraj je vseeno spregledal, da so lahko fajn vse konzole.

Pravtako pa vsem vam, ki menite, da je PSP skoraj povsem brezvezna konzola polagam na srce, da to ni res in tudi vam ne bi skodilo, malo razsiriti obzorja.

PSP prav gotovo ni brezvezna zadevica, je pa precej neizkoriščen košček hardvera :). Dejstvo je da nujno potrebuje veliko boljši baterijo, manj občutljiv zaslon (ali pač privzet pokrov za njega), boljše gumbe in analogno paličico, veliiiiiiiko cenejši software... Problem PSPja ni to, da bi bil sranje ampak to da ne upraviči nakupa. Imam oba ampak IMHO pač NDSju ne seže do kolen. Upam prevsem, da se bo sony iz njegovih napak kaj naučil.

Link to comment

Danes sem igral pri prijatelju mariota(igral sem ga 30 min..) in popravici vam povem, da mi je prav vsec : igralnost,zvok itd... res je, da grafika le ni tako dobra kot pri pspju tako, da zdaj ze sparam, da si ga bom kupil...

Samo se to zakaj ste vsi vendar le proti pspju... meni je vsec in po tanovem mi je zdaj dober tudi ds...zakaj vendar tudi vi nemara ne morete priznati, da tudi psp ni za v smeti saj ima veliko programov in opcij skatero ti psp postane se bolj zanimiva stvarca.

offtopic:kdo prodaja ds po ugodni ceni?

Link to comment
Resno sem gledal po internetu, da bi le za vraga dobil igro, ki bi me pritegnila igranje vec ur(kot naprimer gta pri pspju) a jo nisem nasel...res ne...zal zame so mi vsec igre nfs,gta,prince of persia,burnout in podobno....

Res pa se mi ne, da igrati nekih prezvecenih iger kak mario oz yoshi...Če pa me ta potreba slucajno prime se pa potesim s homebrawom(gba...)

Seveda je to le moje mnenje, ki pa ni nujno, da je tapravo...vazno je, da se sam zabavam :china:

všeč so ti igre ala nfs,gta burnout in podobno, v isti sapi pa izjaviš da so mario oz yoshi prežvečeni? :car::car::car:

Link to comment
Samo se to zakaj ste vsi vendar le proti pspju... meni je vsec in po tanovem mi je zdaj dober tudi ds...zakaj vendar tudi vi nemara ne morete priznati, da tudi psp ni za v smeti saj ima veliko programov in opcij skatero ti psp postane se bolj zanimiva stvarca.

PSP je čisto kul, ampak nima niti enega dobrega špila, IMO. Sem probal tako hvaljeni Lumines, pa mi iskreno povedano Tetris DS in Picross DS bolj sedeta. Sledil je Syphon Filter, pa mi je dojadil, ker ni nobenega plazenja, zgolj klanje v tri krasne. Nazadnje sem dobil Loco Roco, ki je na čase dovolj v redu, sploh ker je zelo inovativen, ampak še vedno mi bolj paše New Super Mario Bros. Edina res všeč igra mi je bila GTA: Liberty City Stories. In pa njen naslednik.

Ampak, nič hudega, za nočno brskanje po netu, gledanje epizod The Fresh Princa in emuliranje GBC iger (končno bom enkrat končal Oracle of Ages!) je prav kul. :thumbup:

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni

Smeh, zdaj sem slišal pa že vse - bruh bruh bruh anime grafika (a to je kak nov stil, namesto 2d ali 3d je sedaj anime grafika?), PSP očitno laufa 16x AA, špili glavno, da niso nagravžni animeji, DebilnaStvarca ..

Tako kot DSju v primerjavi s PSPjem, meni v buči manjka procesorske moči, da bi na to uspel kaj koherentnega odgovoriti. Emergency shut-down, bzzzzt. :wasted:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.