Skoči na vsebino

Nov Računalnik


iLichu

Priporočene objave

  • Odgovorov 302
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Igre ti bodo hitreje delovale v XP, pa za enkrat še ni opazit kakega trenda da bodo igre izključno za DirectX 10 delali. Trenutne grafične kartice pa nekega blaznega izkoriščanja DX10 niti niso sposobne.

Odločitev je seveda še vedno tvoja, dejstvo je da ima Vista probleme s prodajo, pa če Microsoft to uradno prizna ali ne. Še Gates je nedavno izjavil, da bi jo spremenil, če bi lahko.

Če si z Windows XP zadovoljen, potem ne vidim nekega posebnega razloga da vzameš Visto. Če bi na vsak način rad malo drugačen izgled in so ti Vista Gadgeti nekaj, kar bi res rad imel, potem se pač odreči tistim nekaj FPS v igrah in vzami Visto. :)

Je pa res, da zna biti škoda (glede na to, da boš verjetno računalnik uporabljal še nadalnih nekaj let) če ne izkoristiš nakupa cenejše licence ob nakupu novega računalnika (če ne boš po kakih drugih kanalih zadev nameščal, o katerih tukaj ne bom).

Link to comment
]

Odločitev je seveda še vedno tvoja, dejstvo je da ima Vista probleme s prodajo, pa če Microsoft to uradno prizna ali ne. Še Gates je nedavno izjavil, da bi jo spremenil, če bi lahko.

Microsoft je prodal že 100 miljonov Viste. To pač niso problemi s prodajo, ker to pomeni ogromno uporabniško bazo.

Nevem kaj je tu za priznat...

To, da ma Vista probleme s prodajo je lari fari. Na začetku je mela slow start, vendar sedaj se normalno prodaja.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Ne ne, Vista ima težave s prodajo, to kar ti gledaš so "spimpane" cifre na račun omejevanja dobave Windows XP licenc OEM proizvajalcem, sploh na segmentu laptopov in vsesplošnega trenda povečevanja števila prodanih računalnikov v primerjavi z X leti nazaj. Eno je da so eni firmi v naprej prodali 10k licenc za Visto, drugo je pa da je dejansko 10k laptopov v rokah končnih uporabnikov, ki pri Vista Business niso dejansko tudi downgrade na Windows XP naredili.

Prehod na Visto je pa počasen zaradi Viste same. Performančne zahteve so prevelik velik razkorak (če primerjaš prehod iz Windows 2000 na Windows XP je razlika ogromna), združljivost s staro programsko opremo in gonilniki pa tudi v primerjavi prehoda iz 2000 na XP nemogoče. Bugov pa ogromno, sam sem imel največ težav ravno z Office 2007, kar je absurdno. Da DNS issues, ohranjanje file permissionov itd. niti ne omenjam.

Dejstvo pa je, da Microsoft ne bo ničesar priznal in vse zakrinkal dokler ne bo imel v prodaji nove verzije operacijskega sistema. Čisto jasno jim je, da dokler se mora Vista prodajati, ne smejo priznati nobene napake, predstaviti sistem kot več kot uspešen in the next biggest thing.

Sicer pa, počasi bodo začeli obračati svoj ton, zato ker prihaja SP1. Sedaj bodo povedali, da nekaj stvari res ni bilo najbolje izdelanih in da so jih s SP1 popravili in spremenili.

http://gizmodo.com/342920/holy-crap-did ... dows-sucks

Čez nekaj let, ko bodo lansirali nov Windows OS, bo pa zelo verjetno postalo jasno, da je Windows Vista še en polom v stilu Windows Millenium.

No ja, razen če naredijo enega ali dva SPja, ki bosta naredila Visto malo bolj revolucionarno, pa predvsem bolj bug free.

Edit: ohranjanje ne oranje, jao

Link to comment
  • N7
]Ne ne, Vista ima težave s prodajo, to kar ti gledaš so "spimpane" cifre na račun omejevanja dobave Windows XP licenc OEM proizvajalcem, sploh na segmentu laptopov in vsesplošnega trenda povečevanja števila prodanih računalnikov v primerjavi z X leti nazaj. Eno je da so eni firmi v naprej prodali 10k licenc za Visto, drugo je pa da je dejansko 10k laptopov v rokah končnih uporabnikov, ki pri Vista Business niso dejansko tudi downgrade na Windows XP naredili.

Prehod na Visto je pa počasen zaradi Viste same. Performančne zahteve so prevelik velik razkorak (če primerjaš prehod iz Windows 2000 na Windows XP je razlika ogromna), združljivost s staro programsko opremo in gonilniki pa tudi v primerjavi prehoda iz 2000 na XP nemogoče. Bugov pa ogromno, sam sem imel največ težav ravno z Office 2007, kar je absurdno. Da DNS issues, oranjanje file permissionov itd. niti ne omenjam.

Dejstvo pa je, da Microsoft ne bo ničesar priznal in vse zakrinkal dokler ne bo imel v prodaji nove verzije operacijskega sistema. Čisto jasno jim je, da dokler se mora Vista prodajati, ne smejo priznati nobene napake, predstaviti sistem kot več kot uspešen in the next biggest thing.

Sicer pa, počasi bodo začeli obračati svoj ton, zato ker prihaja SP1. Sedaj bodo povedali, da nekaj stvari res ni bilo najbolje izdelanih in da so jih s SP1 popravili in spremenili.

http://gizmodo.com/342920/holy-crap-did ... dows-sucks

Čez nekaj let, ko bodo lansirali nov Windows OS, bo pa zelo verjetno postalo jasno, da je Windows Vista še en polom v stilu Windows Millenium.

se podpišem.

vzel si mi iz ust.

:thumbup:

ozi_SLO.png

Link to comment

Sam uporabljam visto izključno na svojem HTPC-ju in morem rečt, da vsem slabemu navkljub ne vidim boljše alternative za operacijski sistem media centra.

Super, lahko bi uporabljal xbox al pa ps3 za media center, sam po mojih informacijah ti dve konzoli nimata pojma kaj je .mkv file, encodan po h264 standardu, DTS ali DD zvok encodan po AC3 Filtru.... in še 1000 drugih kodekov rabiš za neke random stvari.

Tudi o XP-ju se je na začetku govorilo enako. Prezahteven, prepožrešen... Na koncu so ga vsi sprejeli.

Tudi vista bo postala enako sprejeta.

In zdej komu in zakaj in kako so prodali 100 miljonov licenc najbrž res ni pomembno. 100 miljonov licenc je prodanih, microsoft ma denar od njih v žepu in to je vse kar jim je pomembno.

100 miljonov viste ni malo... Spljoh ni malo.

Kakšna je vista za igre nimam pojma ker ne igram. Vem samo da določene igre pokažejo bistvo šele na DirectX10. Kar bi mi verjetno kot igričarju za pc zadostovalo za prehod.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

V krogih, kjer sem se jaz gibal, se kaj takega ni pretirano govorilo, pa tudi ne spomnim se miljon člankov in tem na to. Kolikor je meni bolj resnično ostalo v spominu, so Windows XP več ali manj kar hitro vsi posvojili (vključno z mano), ker je bil znatno stabilnejši od Windows Me/98 in hkrati bolj multimedijski kot Windows 2000. In Windows XP je bil prvi OS, v katerem je bila količina BSOD občutno manjša, tako da kar se tega tiče so Windows XP revolucija. In meni je v spominu ostalo predvsem to, zaradi česar so bili prehodi precej hitrejši.

Kar se tvojih alternativ tiče, se da vse to narediti tudi z Linuxom, ampak stvar tega, če imaš znanje da se s tem bockaš. Dejstvo je da si navajen Windows operacijskega sistema in ti je verjetno to tudi lažje.

Določene igre pokažejo "bistvo"? To ni res, pokažejo lepšo grafiko, zraven ti pa grafična kartica sopiha od vsega hudega. Pa še za tisto eno ali dve igri, ki sta do sedaj izšle, da sta se dejansko omejile (kvazi) na DirectX 10, obstajajo hacki, da jih poženeš pod DirectX 9 z veliko več FPS.

Vista je zunaj že leto dni, kaj sedaj, počakamo še eno leto preden bo zunaj strojna oprema, ki bo sposobna kvalitetno služiti DirectX 10? Kak OS je to? Poglej raje Leoparda, kot primer dobrega komercialnega OSa - Apple vsaj ve, kako se naredi next OS.

Eh sicer pa, problemov je toliko, da brezveze goviriti (lahko skačeva iz ene teme v drugo, od tega da je performance v Viste slabši od Windows XP v vseh pogledih, do tega da je polna bugov. Tema je žal neskončna, lahko začneva pri PCju pa nadaljujeva na laptop, začnivši s tem da Vista razpolovi čas delovanja na bateriji, navkljub Intel SpeedStep tehnologiji.). Me veseli da si eden izmed 1/10 uporabnikov Windows OS, ki mu je Vista všeč. Meni so na Visti tudi všeč nekatere zadeve, ampak ker sočasno uporabljam še kaj drugega od Windows, tudi vem kako so stvari lahko boljše narejene. Ne morem pa mimo dejstva, da sem 2h po inštalaciji Viste (za kar sem počakal eno leto in namestil verzijo z integriranimi popravki od samega začetka) naletel na par živce parajočih bugov ob souporabi MS programske opreme. To pa je burleska. Pa baje sem še dober, skratka imam živce, ker poznam kar lepo št. ITjevcev, ki so Visto odstranili po enem tednu živciranja.

Link to comment

@[skA]: Linux je verjetno krasen tudi za multimedijske reči, če si znaš sam pisat driverje za hardware in še veliko drugega. Baje je cela umetnost nastavt kitajski tv tuner ali kaksen podoben kos hardwara :)

Edina nova funkicja viste, ki jo dejansko uporabljam je media center in z njim sem zadovoljen. Ostalo se mi zdi enako, ker sem popolnoma hladen do kozmetičnih popravkov. Iger ne igram na pcju tko da nevem kako je s tem.

In Vista je nedvomno komercialno uspešna. 100 miljonov prodanih kosov v enem letu je popolen uspeh za kakršen koli izdelek. Izkjučujoč risalne žebljičke, kosmiče, zobne ščetke in podobne reči... Hell.. tudi če prodaš 100 miljonov zobnih ščetk si uspešen...

Zaenkrat nekateri še nimajo razloga za prehod, čez eno leto ali dve bo prišel pa novi autocad ali nova igra (al pa karkoli tazga), ki bo priporočala 4 GB rama... In folk bo reku: ni panike... kupu ram in šel na Visto :D

KEr kljub vsem dobrotam XPja... en dan boš rabu 4GB rama. In tisti dan bo XPju komercialno odklenkalo.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
@[skA]: Linux je verjetno krasen tudi za multimedijske reči, če si znaš sam pisat driverje za hardware in še veliko drugega. Baje je cela umetnost nastavt kitajski tv tuner ali kaksen podoben kos hardwara :)

Edina nova funkicja viste, ki jo dejansko uporabljam je media center in z njim sem zadovoljen. Ostalo se mi zdi enako, ker sem popolnoma hladen do kozmetičnih popravkov. Iger ne igram na pcju tko da nevem kako je s tem.

In Vista je nedvomno komercialno uspešna. 100 miljonov prodanih kosov v enem letu je popolen uspeh za kakršen koli izdelek. Izkjučujoč risalne žebljičke, kosmiče, zobne ščetke in podobne reči... Hell.. tudi če prodaš 100 miljonov zobnih ščetk si uspešen...

Zaenkrat nekateri še nimajo razloga za prehod, čez eno leto ali dve bo prišel pa novi autocad ali nova igra (al pa karkoli tazga), ki bo priporočala 4 GB rama... In folk bo reku: ni panike... kupu ram in šel na Visto :D

KEr kljub vsem dobrotam XPja... en dan boš rabu 4GB rama. In tisti dan bo XPju komercialno odklenkalo.

Traver, verjami da obstaja tudi veliko kitajskih tunerjev, brez podporo za Visto. Oziroma, bom drugače povedal. Moja nič kaj kitajska zvočna kartica Creative Audigy 2 SZ je izgubila ob prehodu na Visto pol funkcionalnosti, ker se je Creative odločil, da zgolj na hitro naredi gonilnike za malce starejše zvočne in podpre predvsem novejše (kar je sicer logično). Point je, da ko sestavljaš računalnik, gledaš na podporo. Če bi gradil z Linuxom v glavi, ne bi bil večji problem.

Sicer media centra ne uporabljam, ampak kolikor sem bral, nekega pretiranega navdušenja nad tem ni. Takoj ko hočeš poseči po čem drugem kot MS kodekih, se začnejo komplikacije? Ali pač?

Če tako gledaš komercialno uspešnost, potem vzami vse v zakup. Vzami tudi to, kakšen je MSjev položaj. Kaj točno pa preostane OEM proizvajalcem? Masovnega prehoda na Linux jasno ne bomo videli, razlogov za to je ogromno. OSX ni opcija. Niso se lanskoleto OEM proizvajalci kar tako uprli ukinjenju dobave Windows XP licenc, pa tudi dosegli so svoje vsaj v neki meri na koncu (hint: downgrade na Windows XP v primeru Business licence).

Drugo kot drugo, sem te že opozoril na to, da ne verjami čisto vsakemu finančnemu poročilu na internetu.

Če vprašaš kakega slovenskega trgovca, ti bo povedal, da se prodaja slabo.

Kar se pa 4GB RAMa tiče, pa imamo tudi Windows XP 64 bitno, tko da ne vem kje bi bil problem? Sicer pa do takrat upam že na nov operacijski sistem s strani Microsofta. Sice pa, da ne bo pomote - na domačem PCju imam Visto, ker se jo moram naučiti in navaditi. Kar pa še ne pomeni, da jo bom sedaj slepo priporočal vsakomur, kot the next best thing.

Link to comment
a Intel E6550 2.4 GHz je ql za igre ??? da se ga naviti na 3.30GHz kar je baje dobro k se tok ne razumem :D hehe

Pravkar sem malo navil 6750-ko iz 2.66 na 3.2.

Kot so ti že zgoraj povedali, je to početje brez potrebe. Sicer se da ta procesor naviti še mnogo višje, vendar na tem taktu je pridobitev, konretno v Bencmark Crysis, "ušivih" 2FPS (32,68 na 34,84)

SiSandra pokaže sicer povečan rezultat za 15 %, vendra za povišanje FPS v igrah je takšno navijanje nesmiselno.

Link to comment

Kako to mislite, da se navijanje ne splaca?

Zakaj si pa potem kupujete E6750?

Raje si kupite E6550 in ga navijte na takt E6750 pa se prisparate denar.

In pa, ko priocesor doseze vecje temperature se sam izklopi. Bolj topel procesor se pa nic prej ne pokvari, dokler je v merah normale (do 70°C).

Meni se je navitje Athlona 3200+ iz 2000 na 2740MHz zelo splacalo saj je performance v igrah obcutno boljsi.

Res pa je, da se to pri slabsih procesorjih bolj obcuti, pri danasnjem softwaru.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.