Skoči na vsebino

Ugasnite luči od 20h do 21h...


Priporočene objave

  • N7
Pa se ne skriva za duhovnim pohlepom pravtako materialni?

ponavadi res. ni pa nujno!

duhovni pohlep je lahko tudi zgolj pohlep po častenju ali po duhovnemu vodstvu. se pravi fanatizem v skrajnosti, ki pa ni nujno, da je pogojen z materializmom. ceprav si gre danes to tezko predstavljati.

najboljsi primeri so sekte z mnozicnimi samomori npr. tam materializem ne igra vloge. seveda, ce se ni vodja skupine po poginu podanikov cudezno znasel v toplih krajih...

skratka, po mojem ni čisto enako, je pa linija izjemno tanka. ne?

ozi_SLO.png

Link to comment

Potem lahko sklepamo, da smo tudi mi material, ki ga castimo, oziroma je ves svet materialen (mozgani and stuff).

Po drugi strani pa tako nikoli nicesar ne delamo v dobro drugih. Zakaj pomagamo nekomu v stiski? Ker po tem cutimo zadoscenje in s tem smo pomagali samemu sebi. Taksni so nasi obcutki, ki so nam pomagali preziveti v skupnosti. - Dobro za dobro in je kot nekaka politika in trgovanje.

Delujemo na principu obcutkov, ki nas vodijo skozi zivljenje po preizkusenih in najbolj prilagodljivih tirnicah. Kot je ze prej omenil OziOne je meja med materializmom zelo tanka... ali pa je sploh ni...

V osnovnem principu smo samo tvorbe, ki se mnozijo, oziroma ohranjajo zgolj zaradi nakljucja tvorbe le teh. S tem pa si pomagamo le na materialen nacin, ki se skriva pred namisljenim duhovnim.

Link to comment
  • N7
OziOne, to je nevzgojno ravnanje! :eviltongue:

jest sem že "star" kozel in lahko svobodno počnem kar hočem. ampak sem v tvojem citatu prepoznal namero in je res!

ker je to forum, katerega bralci so pretežno mularija, ki nažalost nekaterim nameram še ni dorasla, bom izjavo popravil!

torej, draga mladež. droge so fuj! droge so opij za ljudi (kot sicer tudi vera, ampak pustimo zdej to). škodljive substance so škodljive le dokler se jih zlorablja. a marsikdo tu je še premlad. kar počasi.

MaTiCeK, ti si pa medicinec. saj veš. ne smemo bit bolj papeški od papeža.

drži?

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Da ne bo šel topic povsem v off-topic debate: če je kdo od vas iz Ljubljane, ozr. iz bližnje okolice, vam iz srca priporočam, da se sprehodite po tivolski promenadi in si ogledate razstavo Živi, ki združuje res fenomenalne fotke okolja in predvsem živalskih vrst z opisi svetovnih ekoloških in okoljevarstvenih problemov, obenem pa še razkrije načine, kako našo tragično usmeritev v uničevanje narave zaustaviti.

Že samo zaradi fotk se več kot splača, teksti pa so pika na i, da se malce zamislite o tem, če se še niste.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.