Skoči na vsebino

Kupujem PC (in vse v zvezi z njim)!


NoWii

Priporočene objave

Cloud, koliko pa imas namen za racunalnik dat?

SAPPHIRE Radeon HD4850X2 1GB PCIe 321 evrov

ASUS P6T Deluxe X58 323 evrov

THERMALTAKE Toughpower W0116RE 750W 116 evrov

THERMALTAKE Armor+ MX VH8000SWA srebrn + okno 120 evrov

SuperTalent 2GB (2x1GB) W1600UX2G7 PC12700 DDR3 161 evrov

INTEL Core i7 940 2.93GHz 8MB BOX LGA1366 560 evrov

vse skupaj 1601 evro

no za ram, bi kaj boljsega vzel, ce bi ze izbiral... 2krat 2 gb

:beer:

Ti si tole konfiguracijo svetoval in ne imel v mislih za nakup tako da jon nehi blefirat :lol:

|Maximus Formula X38|Mushkin "Readline" 4GB|Arkangel 850W|Scythe Mugen|

|E8400 @ 4GHz|

|HD4870 @ 815/1125MHz 50% vent|

Link to comment
  • Odgovorov 441
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Ja bi pred nakupom napisal :lol:

Drugače pa za 350€ :headscratch: po mojem QL samo z grafično si malo za j... no vsaj na področju iger, ker naprimer za programe je tale sistem super ;)

jonski: ja in mene prej po skypu vprasal, ce deli sploh pasejo skupaj :roll:

tko da... nehi nabijat :cool:

|Maximus Formula X38|Mushkin "Readline" 4GB|Arkangel 850W|Scythe Mugen|

|E8400 @ 4GHz|

|HD4870 @ 815/1125MHz 50% vent|

Link to comment

Kot 1. Ne vidim kje je tukaj povezava, ce pase vse to skupaj s tem, da se lazem

2. Res se ti ljubi vleci bedasto vstrajanje po vseh postih, ko pa nimas pojma, kaj pa ves mogoce bom pa sam grafo kupil

3.Sej ce si ljubosumen, lahko raje naprej po ZS nadaljujeva, ker drugace caka mene in tebe verjetno ban s tem spammanjem

Me pa samo nekaj zanima,

A je bolje 2jederni,4jederni ali pa tisti core i7 al kaj je?

GT: jonskiC

Link to comment

Glede jeder so itak najbolsi 4jederni. Sam mas pol se takt, prepomnilnik itd..tko d je loh tud dvojedernik dost bolsi od quada. Sam quadi so prihodnost, jst bi si quada nabavil..

Core i7, je pa serija 4jedernikov, ki so baje kr fensi :)

+Za spamanje loh na začetku kvečjem dobis opozorilo al pa eno lepo "spam" ikonco zraven nicka :P

Link to comment
  • vrhovni

Dejansko so i7 najnovejši in pri računanju daleč pred Core 2 serijo. Vendar to velja samo za računanje, pri igranju se jih ne splača uporablajti, saj igre ne dosegajo toliko večjega pospeška. Pravtako je potrebno imeti za Core i7 tudi DDR3, ki je pa pregrešno drag, čeprav cene ves čas padajo. Core 2 Quad serija je dejansko 2×Core 2 Duo. Torej ne gre za pravi štirijedrni procesor ampak nekaj podobnega kot da bi imel na matični plošči dva procesorja Core 2 Duo. Pri Core 2 Quad sta ta dva procesorja pač nekako zlepljena skupaj. Core i7 pa je prvi pravi štirijedrni procesor od Intela. Torej... verjetno je za današnje razmere cen še vedno najboljša izbira Core 2 Duo ali Core 2 Quad. Core i7 pride le v poštev, če ti dena ni ovira.

Definitivno pa je prihodnost več jeder.

PS: Za Core i7 potrebuješ še pravtako pregrešno drago matično ploščo! :tepen:

Velja pa po zmogljivosti in ceni: Core 2 Duo < Core 2 Quad < Core i7

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

ah sej se nimam tok, to bom jst "pocasi" kupoval... zdej si bom mal teren ogledal, potem pa spoznal kako to gre in pol enkrat za avgusta "udaril" :beer:

hvala drugace za razlage ;)

aja, baje da se 3,4 graficnih ravno se nesplaca imet, ker rezultati niso ravno vredni denarja... sem zasledil v jokerju, pa me zanima, kok je to res?

GT: jonskiC

Link to comment

Ja cene padajo? :headscratch:

Zagotovo. Kofiguracija, ki jo imam bi me zdaj prisla drazje, kot pa sem odstel zanjo avgusta :no_no:

aja, baje da se 3,4 graficnih ravno se nesplaca imet, ker rezultati niso ravno vredni denarja... sem zasledil v jokerju, pa me zanima, kok je to res?

Tega stevila ne bos dosegel s 4850X2 tako, da naj te sploh ne skrbi :bleh:

|Maximus Formula X38|Mushkin "Readline" 4GB|Arkangel 850W|Scythe Mugen|

|E8400 @ 4GHz|

|HD4870 @ 815/1125MHz 50% vent|

Link to comment
  • vrhovni
Čisto tako mimogrede. Dobiš sistem z Core i7, novimi rami, matično ploščo, 640Gb diska in HD4870 grafično kartico pod 1000€. Cene padajo medtem ko govorimo. Komaj čakam, da vidim kaj se bo zgodilo v enem letu.

Ufff... imaš prav. Vidim da ne dohitevam padanja cen in se opravičujem za zavajanje. :innocent:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 5 tednov kasneje...

Vem da sem vas že gnjavil prej ampak mene zanima zdaj če vstavim tole grafo in procesor

http://www.ceneje.si/CX000A5CD6_-_sapph ... dvi-tv-out

http://www.ceneje.si/CX0002A427_-_intel ... 6-8mb-tray

v ta komp (sej grafa pa procesor res nebi rabo navest ampak sem jih kr tak).

Processor:

Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs)

Memory:

2048MB RAM

Hard Drive:

500 GB Total

Video Card:

NVIDIA GeForce 9600 GT

Motherboard:

ASUS P5B

Dajte mal svetovat če kupim zgornjo če bo delalo potem na moji mašini, ker nebi rad kasneje dokupoval dele.

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Mi lahko kdo svetuje malo. V mislih sem imel nekaj sledečega, pa me zanima vaše mnenje, kaj bi spremenili.

Matična: 152€ Gigabyte-Gigabyte S775 EP45T-UD3R, DDR3, PCIe, SATA2

Procesor: 314€ INTEL-CPU INTEL CORE2 Q9650 3,0GHZ 1333 S775 BOX

Grafična: 533€ EVGA-Grafična kartica PCI-E 2.0 EVGA e-GeForce GTX 295, Retail, 1792MB

Pomnilnik: 208€ OCZ technology-DDR3-RAM KIT 6144 MB, PC3-1333 MHz, CL7, OCZ Intel Extreme

Trdi disk: - 210€ OCZ technology- 60GB OCZ SSD, SATA 2, Apex Series

- 98€ WD-WD-Trdi disk Western Digital 1TB 7200 16MB SATA2 3Gb/s Caviar Green

DVD enota: 25€ NEC-DVD +/- RW NEC, PATA, LightScribe, AD-7201A-0B Črn

Ohišje: 170€ Antec-Skeleton

To nej bi mel za cca 3-4 leta, pa gledu sem najdražje varijante(na drugih straneh so stvari cenejše, samo je blo glih vse na enem mestu pa se mi ni dalo ekstra iskat)

Najbol sem v dvomih pri procesorju, ko nevem ka bi blo bolš al tegale ko je zdej al i7 pa pri matični in ohišju

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.