Skoči na vsebino

Novinec v nabavi Xboxa 360?!


TheZero

Priporočene objave

Najlepša hvala za odgovore.

Drugače sem pa danes nabavil še switch, da bi lahko imel internet hkrati na PC-ju in X360, vendar imam en problem.

Tako zgleda povezava:

a5c32p.jpg

(Switch -> PC, Modem -> Switch, X360 -> Switch)

Problem je ta, da mi računalnik javlja napako in sicer nekaj v stilu "prišlo je do spora v IP omrežju". To pomeni, da ko imam internet na X360 ga nimam na PC-ju in obratno.

Očitno je, da bi moral nastaviti nastavitve na PC-ju (in X360?) vendar se mi sanja ne kako, ker se z nastavitvami omrežja nisem nikoli zajebaval.

Drugače ja pa switch Netgear FS608.

Link to comment
  • Odgovorov 82
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

zej nevem če je isto za žično ampak govorim ti za mojo opcijo.. jst sn tud mel veliko naprav inje tud piršlo do ip sporov...

na xbox sn to uredil da sn šel: System Settings > Network Settings > (nevem če je isto pri žičnem) Izbere omrežje (v mojem primeru je to bil wireless ) > Configure Network > Klikneš A tam ko imaš označene IP Settings > Manual:

tukaj imaš pomoje 3 opcije (vse treba ročno vnest)

IP Adress je ponavad v isto ko ruter...(192.168.2.x) vendar daj namesto X recimo št. 9

subnet mask pa gateway pa najdeš , če greš v CMD naračunalniku pa norti vpišeš "ipconfig"

ampak ponavadi je subnet mask 255.255.255.0 ; gateway pa 192.168.2.1

shrani, resetiri modem, resetiri ruter, klikni Done, resetiri xbox pa probaj

zdaj upam da ti to kej pomaga... če pa ne pa sorry for wasting you're time :P

Urejano od clovek30

TehClovek30.jpg

Link to comment

No, sedaj je situacija takšna.

Naredil sem po tvojem sistemu Clovek30 in do IP spora ne prihaja več, vseeno pa se na Xbox Live ne morem povezati - problem je DNS.

Probal sem z tvojimi podatki ter podatki v >tem< artiklu, vendar nič. Probal sem tudi >tole<, vendar neuspešno. Glede na to, da je zadnja metoda v slednjem artiklu kontakt ISP-ja, mi očitno drugega ne preostane. Ali je še kaj drugega kar lahko probam, ali je problem resnično na strani Triere?

Link to comment

Modem "potala" samo en IP razen, če je tudi DHCP, zato je pomembno da router pravilno skonfiguriraš, naatavit moraš DHCP, če si kupil navadnen hub to ne bo delalo. Zadeve grejeno neako takole modem da IP routerju, ki nato vse računalnike na ven predstavlja s tem javnim IP-jem, računalnikom, ki so priklopljeni nanj pa potala privatne naslove. Pogoj je, da ima vklopljen DHCP, potem ti tudi ni potrebno nič nastavljati na napravah, nastaviš na automatic in je. DHCP bo vsem napravam ki so nastavljene na avtomatsko sprejemanje IP-ja dal vse potrebne nastavitve, če želiš imeti za vsako napravo točno določen privatni IP naslov, se lahko poigraš z dodeljevanjem po MAC addresi.

BessieSABU.png

Link to comment
Modem "potala" samo en IP razen, če je tudi DHCP, zato je pomembno da router pravilno skonfiguriraš, naatavit moraš DHCP, če si kupil navadnen hub to ne bo delalo.

Kupil sem 10/100M žični Switch Netgear FS608. Zdaj, če je krivo to, mi ga ni problem iti zamenjati za kaj drugega. Verjetno me bodo nekam poslali, pa vseeno. Mi lahko kdo svetuje, kaj naj kupim? Drugače pa je vse skupaj na prostoru manjšem od 1m, tako, da neke hude wireless varijante ne potrebujem ravno. Več kot 3 do 4 portov tudi ne rabim, ker bo zadeva uporabljena samo za PC, Xbox in modem.

Link to comment

Samo za info, DHCP ni nujen. Jaz ga recimo nimam vklopljenega. V tem primeru je pač potrebno ročno dodeliti IPje. Pride prav, če se ima več računal v mreži in z statičnimi IPji točno veš, do katerega dostopaš.

TheZero: če imaš xbox za routerjem ne pozabi, da ga daš v DMZ ali pa da odpreš še porte za xbox:

TCP 80

UDP 88

UDP 3074

TCP 3074

UDP 53

TCP 53

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment
če imaš xbox za routerjem ne pozabi, da ga daš v DMZ ali pa da odpreš še porte za xbox:

Kako to misliš, "za routerjem"? Sorry, če sem ravnokar izpadel malo moten. Drugače pa imam zadeve povezane in ne preko wirelessa. Vse skupaj je na razdalji 20 cm, tako, da se mi wireless ne zdi ravno pretirano smiselen - zraven tega, se mi povezane zadeve zdijo bolj zanesljive - čeprav mogoče neupravičeno.

Btw, ali je "normalno", da X360 od časa do časa zmrzne (slika zmrzne, zvok utihne, kontroler se več ne odziva - konzolo je potrebno izklopiti ter ponovno vklopiti z pritiskom na gumb na X360)? Druga kot FIFO 11 še zaenkrat nisem igral (prednaročen imam COD Black Ops) tako, da nevem, če bi lahko bila kriva igra. Drugače pa mislim, da kakršnokoli pregrevanje nebi smelo biti krivo. Postavljen je ležeče med dvema LCD monitorjema z dovolj prostora za zrak od zgoraj ter iz strani, zraven tega pa po tem, ko ga vgasnem ter ponovno prižgem, deluje normalno. Pravtako ni pretirano vroč, ter ni slišati znakov obremenjenega ventilatorja (po moji logiki bi ga bilo, v kolikor bi delal z polno paro). Skratka, to se mi je zgodilo dvakrat v dveh dneh. Drugače pa X360 nikoli ni vklopljen več kot 3 ure naenkrat (vmes ga izklopim vsaj za kakšno uro, ker ponavadi rabim pavzo). Upam, da ni razlogov za preplah :D .

Urejano od TheZero
Link to comment
Random freezi niso ravno neka standardna praksa, a se ti to samo v Fifi dogaja? Če ja, je mogoče kriv špil, te zadeve so se že dogajale pri določenih igrah (jaz mam podobno izkušnjo iz prvega Assassin's Creeda).

Druga kot FIFO 11 še zaenkrat nisem igral (prednaročen imam COD Black Ops) tako, da nevem, če bi lahko bila kriva igra.

Kot sem dejal, druga kot FIFO 11 zanenkrat še nisem igral.

Link to comment
Kako to misliš, "za routerjem"? Sorry, če sem ravnokar izpadel malo moten. Drugače pa imam zadeve povezane in ne preko wirelessa. Vse skupaj je na razdalji 20 cm, tako, da se mi wireless ne zdi ravno pretirano smiselen - zraven tega, se mi povezane zadeve zdijo bolj zanesljive - čeprav mogoče neupravičeno.

.

Lol, zakaj bi pa izpadel malo moten, če si pa postavil čisto namestu vprašanje?

Za routerjem - pomeni, da imaš postavljen router med xbox-om in modem-om. Če te prav razumem, imaš sedaj Telemachov modem, nanj priklopljen router, na router pa xbox in PC?

Če je tako, moraš na routerju odpreti še tiste porte, ki sem jih napisal. Če tega ne boš storil in boš dal Test Connection, ti bo reklo "NAT type is strict", kar pomeni, da se ti lahko povezuješ, ne morejo se pa drugi do tebe povezovat.

Jaz nisem imel nikoli težav z občasnim zmrzovanjem. Ali se ti to dogaja med igro, ali v Dashboard-u?

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment
Če te prav razumem, imaš sedaj Telemachov modem, nanj priklopljen router, na router pa xbox in PC?

Če je tako, moraš na routerju odpreti še tiste porte, ki sem jih napisal. Če tega ne boš storil in boš dal Test Connection, ti bo reklo "NAT type is strict", kar pomeni, da se ti lahko povezuješ, ne morejo se pa drugi do tebe povezovat.

Imam modem Thomson TCM 420 ter router Linksys WRT54GL. Priklopljeno pa je takole:

Modem -> Router (internet port)

Router (port 1) -> Računalnik

Router (port 2) -> Xbox 360

Razen tega, da sem na računalniku in X360 pridobivanje IP-ja in teh zadev nastavil na avtomatsko, nisem spreminjal ničesar. DHCP je bil vklopljen že po defaultu. Zaenkrat vse dela brez problema - tudi če na X360 testiram povezavo, mi sporočila "NAT type is strict" ne prikaže.

Za freezanje X360 je pa očitno res kriv špil. Patch je najavljen za sredino novembra, tako, da upam, da bodo to porihtali. Na EA Sports forumih ima ogromno folka isti problem.

Urejano od TheZero
Link to comment

Men tud freeza sliko velikokrat.. sicer zadnje čase ne več toliko, ampak pred mescom, dvema pa je kr bla praksa vsak dan .. pa ne samo na eni igri to.. ponavadi mi freezne ko zaženem igro al pa ko kliknem da grem vn iz igre.. takrat use črno.. pa tud nič ne reagira... pri meni še celo na slimu učasih Xbox tipka ne zagrabi in morm cel kabl vn potegnet..

tudi xbox360 slim, na fifi demo pa nisem mel težav..

TehClovek30.jpg

Link to comment

Ali se Live Gold naročnina "nadgrajuje"? Sedaj imam en mesec le te zastonj, glede na to, da sem nov in me zanima ali bo ta mesec šel v prazno, če sedaj kupim naročnino za 12 mesecev? Je boljše počakati, da se izteče in šele nato nadgraditi ali to nima veze?

Also, je >Messenger Kit< vreden svojega denarja? Prostora za še eno tipkovnico na mizi več nimam, zraven tega mi je pa iskanje črk z joystickom na gamepadu že močno dojadilo pri pisanju PM-jev in teh zadev, zato sem razmišljal, da bi si ga nabavil in imel mir.

In še to... Ali je boljše za brezžični kontroler nabaviti >polnilno baterijo< ali >Play & Charge Kit<? Kaj se bolj obnese?

Urejano od TheZero
Link to comment

1. Naročnina se nadgrajuje, tega meseca ne boš izgubil.

2. Messenger kit je po mojem mnenju metanje dnarja stran, itak imaš headset in tega uporabljaš. Vem, da je od začetka precej težko se kr začet z nekom pogovarjat, ampak ko se enkrat navadiš in spoznaš par ljudi je lažje. Poleg tega se tudi drugim najbrž ne da pisat sporočil nazaj, še posebej ko so sredi špila.

3. Polnilne baterije uporabljam zdaj že kar nekaj časa, kupil sem 4 komade za slabih 15€, polnilec sem že imel doma in zdaj redno menjujem. Pač ko se en par izprazni ga zamenjam in napolnim. Baterije držijo kar lep čas in z njimi še nisem imel problemov. Tudi P&C kit najbrž ni slab, tako da se sam odloči kaj ti bolj odgovarja, bistvene razlike po moje ni.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Ne vem, če Nitro govori o polnilnih baterijah, ki si jih linkal ti. Jaz imam oboje od točno teh s tvojih linov in lahko povem, da P&C kit >>> une baterije.

So pa dobra alternativa obične AA polnilne baterije n njihov polnilec. Sam imam najraje Eneloop, ki jih kupiš štiri skupaj s polnilcem za kake 15 eu po spletu pri nas.

Vsekakor pa P&C = polnilne AA baterije >>>>>>> polnilna baterija z usb kablom

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.