Skoči na vsebino

Ekskluzivno:PlayStation Vita Firmware 1.8


Bessie

Priporočene objave

  • vrhovni

Izšla je nova programska posodobitev za PS Vito v3.10, ki vsebuje sledeče:

- limit aplikacij je dvignjen nad 100 (prej je bil 100 limit)

- dodana je možnost izmenjave glasovnih sporočil

- dodana je starševska omejitev za dostop do PS Stora

- dodana je aplikacija Koledar, ki omogoča kreiranje igračarskih eventov s prijatelji ter sinhronizacijo z Google koledarjem. Prav tako bo možno povabiti prijatelje na te evente preko emaila oz. sporočil.

- pri uporabnikih aplikacije Content Manager bo možno pregledati/spreminjati tudi zasedenost spominske kartice z Manage Content kot opcijo na spominski kartici

If you use Content Manager on PC/Mac then you'll be pleased to know that this has also been updated, allowing you to check and manage Memory Card usage with a Manage Content on Memory Card option.

Upam, da si nisem "zaplezal" s tem zadnjim prevodom :P. Če pa že je pa spodaj original.

Tu pa je še nekaj preostalih sprememb:

Music

- You will now be able to search for content saved on a connected device such as a PC.

Video

- You’ll be able to now sort content by size.

Photo

- Rotate Screen Automatically has been added to Photos to control tilt sensor for rotation of images.

- Freeform has been added to the Panoramic mode selection list.

Settings

- Adjust Daylight Saving Automatically has been added.

- 30 minutes has been added in Enter Standby Mode Automatically.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Zopet nova verzija programske opreme, ki je že na voljo za dolpoteg - v3.12, ki le izboljša stabilnost sistema, več zaenkrat ni znanega. Je pa posodobitev nujna saj brez nje ni možno igrati multiplayer načina oz. brskati po PS storu.

Also, be aware that the update is mandatory, so playing online or accessing the PlayStation Store on the PS Vita will require update 3.12 to be downloaded.

10573384652.png

Link to comment

Polek Tearaway - katera je res odlična igra! PS+ igri Gravity Rush ter Uncharted Golden Abyss sta tudi zelo entertaining. Sploh Gravity Rush, ker je res unikaten!

Zelo veliko hvale sem slišal za Persona 4 Golden, katera je tudi mene prevzela, vendar je odvisno če je tak tip igre your cup of tea.

Enako folk govori za Soul Sacrifice, vendar je še sam nisem imel časa preizkusit.

Dober seznam za orientacijo je tudi seznam 12 Najboljših PS Vita iger na Kotaku. (Trenutni seznam sicer ne vklučuje veliko exclusiv, vendar proti dnu članka piše katere igre so bile prej na seznamu)

Morda pa se komu zalušta kaka igra z IGNovega seznama best 25

Link to comment

Na bolhi ter BB je res obupna izbira.

Sam si večino iger kupujem na GAME (Za bolj aktualne igre) ali Play-Asia ter Amazon za starejše ter bolj.... obscure.... igre :)

Sicer odvisno od okusa iger. Jaz sem si nabavil PS Vito z JRPG igrami v mislih, ter je sedaj v kratkem času izšlo toliko odličnih iger, da niti denarja niti časa ne bi bilo dovolj za preigrati vse, kar je izšlo pred kratkim ali bo izšlo v kratkem.

Kaj bolj "mainstream AAA" iger je na vidiku pa bomo videli na E3, če Sony ne po zaradi PS4 pozabil, da ima še vedno na trgu tudi druge konzole....

Killzone Mercenary je lepo pokazal kakšnega "kalibra" iger lahko Vita laufa, le Developerji morajo zagristi. Za JRPG recimo vem, da veliko iger izhaja sočasno na PS3 ter PS Vita.

Izhaja pa tudi veliko dobrih Indie iger.

Naprimer Hotline Miami bo danes prišel na PS+ ter sem bral nekaj review/člankov, kjer so pisci rekli, da je Vita najboljša platforma za omenjeno igro zaradi kratkega pick-up-an-play designa ter touchsreen control.

Urejano od Bartala
Link to comment

Vita ma res ogromen neizkoriščen potencial. Tko edini big name špil k letos ga čakam je Borderlands 2 port. Rabmo več špilov kt je Killzone, ta je res musthave. Živcera me ker PSP je na konc ratu JRPG mašina (kar men ne diši niti mau), Vita pa še huje postaja pixel indie mašina s katerimi pa jaz osebno nimam kaj početi

DarkKwaad.png

Link to comment
Vita ma res ogromen neizkoriščen potencial. Tko edini big name špil k letos ga čakam je Borderlands 2 port. Rabmo več špilov kt je Killzone, ta je res musthave. Živcera me ker PSP je na konc ratu JRPG mašina (kar men ne diši niti mau), Vita pa še huje postaja pixel indie mašina s katerimi pa jaz osebno nimam kaj početi

Vita je žal res stuck nekje v limbo med big budget konzolo ter pametnim telefonom z gumbi in analog sticki.

Gigantom, kateri vsako leto z izdajo "nove" verzije svoje streljačine služijo milijone kar "dol visi" za ta nek mali "gimmick" od Sonija in nimajo niti najmanjšega interesa za njo. Čeprav (vsaj po tehnični plati) morda neupravičeno....

Ljudje, kateri so pa čisto zadovoljni s svojimi jeznimi fappy ptiči na telefonih pa je namenska konzola absurdna - kljub temu, da ima youtube, FB, ter mail app..... ne opravlja kljicev ter sms sporočil (saj navsezadnje ni telefon....) in nima neskončen seznam "zastojnskih" applikacij ter "iger".

V tej atmosferi uspevajo le "console quality" indie igre.

Sicer to ni problem le PS Vite.... Market je razdeljen med "true hardrcore gajmerje" z PS4/X1 in "casual" folk z smartphoni. Enostavno trenutno ni mesta za namenski handheld console.... Originalni Gameboy je doživel fenomenalen uspeh. A garantiram, da če bi izšel dan danes, bi bil miserable fail - pomanjkanje interesa, trga itd.

PS. Velika večina "gajmerjev" z konzolo je itak folk, kateri kupi letno 2-3 igre. Novi COD ter novo FIFO ter jih tudi ne briga za drugo, kaj se dogaja. Ne berejo review, ne berejo forumov, jih ne zanima zakaj se kje kaj dogaja. Take imajo Big Name Publisherji itak najraje. In taki so večina "gamerskega trga"

Urejano od Bartala
Link to comment
  • vrhovni

Zanimivo, meni pa ravno tile big name AAA naslovi niso všeč na Viti zaradi slabših kontrol (ni tako udobna kot dualshock) in manjšega ekrana (5 col vs TV). Če se le da jih raje igram na PS3 in PS4. Indie igre pa so IMO kot naročene za Vito, za krajšanje časa na poti oz. tam kjer sobnih konzol ni. Jaz vidim Vito kot dodatek k sobnim konzolam in mislim da tudi Sony počasi rine v to smer. Čedalje več je cross-buy in cross-play naslovov. Kar mi je zelo všeč! :thumbsup:

Zdaj vse igram na PS3 in PS4, nato pa ko grem zdoma, vzamem Vito in lahko nadaljujem tam kjer sem ostal in brez da ponovno kupim igro. AAA naslovi mi tega ne ponujajo, indie pa v zadnjem času zelo pogosto. Upam da bo v prihodnosti še več tega. :yummy:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Zanimivo, meni pa ravno tile big name AAA naslovi niso všeč na Viti zaradi slabših kontrol (ni tako udobna kot dualshock) in manjšega ekrana (5 col vs TV). Če se le da jih raje igram na PS3 in PS4. Indie igre pa so IMO kot naročene za Vito, za krajšanje časa na poti oz. tam kjer sobnih konzol ni. Jaz vidim Vito kot dodatek k sobnim konzolam in mislim da tudi Sony počasi rine v to smer. Čedalje več je cross-buy in cross-play naslovov. Kar mi je zelo všeč! :thumbsup:

Zdaj vse igram na PS3 in PS4, nato pa ko grem zdoma, vzamem Vito in lahko nadaljujem tam kjer sem ostal in brez da ponovno kupim igro. AAA naslovi mi tega ne ponujajo, indie pa v zadnjem času zelo pogosto. Upam da bo v prihodnosti še več tega. :yummy:

Moj glaven razlog zakaj so se mi indiji zamerl je, ko so vito najavli so posiljeval z kako je močna, kaj use bo lh gor laufal, na prezentaciji so bla sama ogromna imena, in zdj dajo vn izjavo kok ogromn špilov je v izdelavi (tko k za ps4 pred kratkim čez 100 naslovov letos) in ugotoviš da so večinoma to pixel indiji katere še na telefonu neb hotu met. men osebno so preprosto nezanimivi in potrata močne prenosne drkalice

DarkKwaad.png

Link to comment
  • vrhovni

Ja, če se ne motim je bilo enako na eni PS4 predstavitvi: indie, INDIE, indie,... ...indie, indie... INDIE!!!!!!11

Če bi za Vito povedali koliko je ne-indie špilov, bi imeli težavo, tako pa jo zakrinkajo med veliko cifro. :lol Kot pravim, mene ne moti da je toliko indie špilov na Viti. Veliko jih je zelo zabavnih in precej drugačnih od teh big name naslovov. Je pa žalostno če obljubljaš AAA neslove, v realnosti pa so potem večinoma le indie. Glede slabše grafike indiejev pa... tako vsaj baterija zdrži dlje. :tepen:

Pixel videz pa je nekako od začetka Minecraft igre spet "in", tako da zato se lahko Švedskemu umu zahvališ. :D

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • vrhovni

Nova manjša programska posodobitev je na voljo za Vito:

PlayStation Vita v3.15 update

PS4 Link update for Remote Play: Linking your PS4 and PS Vita together will now be easier with the 3.15 update for PS Vita. It’ll enable Automatic Device Registration, which will automatically detect and pair both systems when they’re both online and the same user is signed in to both devices. This makes it even quicker for you to get started on Remote Play or access other second screen features.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.