Skoči na vsebino

X vs. Sony vs. Y


Priporočene objave

  • Odgovorov 299
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

No sej itak, da pod masko... sicer pa tudi brez ne vemo kak si. V glavnem imaš odlično priložnost, da se izkažeš vsaj na simbolični ravni in si en od anonimusov.

Ti ne veš kdo sem..,. Kdo druga me pa tudi tukaj pozna kdo sem v resnici.. in ti lahko zveš.. ali še huje... Big brother lahko izve :)

Tudi IPja ne skrivam, ko hodim sem.

Nisem anonymous.. ne govori neumnosti... Travar definitivno ni... ker ga nekateri tukaj poznajo :)

Sploh pa če se izkažem kot Travar, da sem anonymous,... v istem trenutku izgubim status :)

Pa tudi sicer jaz nisem anonymous.. jaz v bistvu lovim te anonymouse :)

Bistvo pa je, da individualno članstvo sploh ni pomembno. Dokler bo dovolj ljudi, ki se bodo upirali represiji bo ideja anonymous živa... zgodba V for vendetta in posledično film ti to lepo predstavita saj sta nenazadnje navdih za idejo anonymousa.

PS: "Prava" tarča za Ljubljano ni Big bang pač pa Sony trgovina v City Parku... tista, ki nima nič, razen 3 leta starih Bravii in 2 leta starih Vaiotov... Edini problem je, da je vhod v to trgovino na privatni površini... Tako, da imaš prav... se dobimo pred Big Bangom... tistem ta novem v Cityparku, ne tistem tam v BTC zraven.

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
  • vrhovni

Jao, Travar, če bi se ti samo za kanček vsakič zadržal pri širjenju (in obširnosti, smeh) svoje edine in absolutne resnice, pa bi se dalo meti čist fajn debate s tabo. :lol:

Ker konec koncev se nas itak pomoje večina tukaj strinja, da je Sony vsaj v tem primeru gnoj z veliko. In da so sami sebi s celotno afero naredili medvedjo uslugo. Kar nekaj se nas verjetno strinja še celo s tem, da so od svojih uspešnih Kutaragi časov obdržali samo aroganco, ostalega pa bolj malo, in da si vse skupaj zaslužijo. Ti uspeš pa s svojim načinom komunikacije še tiste, ki se povečini strinjamo s tabo, nekako spraviti na drugo stran debate. Se mi zdi, da ste si po aroganci in kompleksu superiornosti kar malo podobni s Sonyjem in Geohotom. :D

In ja, če gledaš s perspektive en mali bogi posameznik proti velikemu Sonyju, jo je Geohot še kar dobro odnesel. Če pa v to vključiš še njegove pompozne napovedi iz časa pred samim procesom in da se je 'boril za pravice nas vseh', kar si rekel sam, je pa dosegel kaj? Bolj nič. Sony je dokazal, da se lahko s tožbo spravi na kogarkoli, ne glede na legitimnost njihovih obtožb, sedaj se bo moral pa najti še kdo drug, ki se bo probal temu zoperstaviti. In če je v tem precej "popušil" Geohot, s široko podporo skupnosti in donacijami, je kvečjemu vzel upanje na uspeh marsikomu, ki je imel prej tem procesom tudi ideje, da lahko tako kaj doseže.

Kar se mene tiče smo popušili vsi: Sony zaradi že navedenega, Geohot, ker ni dosegel ničesar, samo še bolj bo moral skrivati svoje delovanje, in potrošniki, ker je Geohot stisnil prpo, namesto da bi šel s procesom do konca in uspel dokazati, da dejansko ni storil ničesar nelegalnega.

Link to comment

Še en dodatek v tole temo Sony vs. Lik-Sang, evo, če kaj jim pa tole zamerim.

Hong Kong, October 24th of 2006 - Lik-Sang.com, the popular gaming retailer from Hong Kong, has today announced that it is forced to close down due to multiple legal actions brought against it by Sony Computer Entertainment Europe Limited and Sony Computer Entertainment Inc. Sony claimed that Lik-Sang infringed its trade marks, copyright and registered design rights by selling Sony PSP consoles from Asia to European customers, and have recently obtained a judgment in the High Court of London (England) rendering Lik-Sang's sales of PSP consoles unlawful.

Ja Travar to, da nisi anonimen imam ves čas v mislih in večina teh, ki mislijo, da so anonimni tudi niso!

Kar se tiče trgovin in demonstracij pri nas, kaj bi pa napisal na transparent?

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
Res jih je neverjetno dobil po pički. Prav krvavi revček...

Obvious troll is obvious.

Ja, ne vem no... On je od začetka pravil, da bo šel do konca in ni šanse, da spuši, ker je povsem nedolžen...

Imo je tudi res, da je nedolžen. Zato se mi zdi, da je pač obupal/spušil/dobil po pički. Enostavno ni imel sredstev oz. se mu ni dalo več izgubljati časa in energije, ker je ugotovil, da ne bo mogel premagati tako velikega tekmeca, ergo dobil je po pički...

Ne bit tolko butthurt dej. Noben ti nič noče...

lp,

k_k

Link to comment

tl:dr: Naslednji post je na kratko ta zadeva...

Nedvomno se strinjam, da smo izgubili vsi... pa ne včeraj/predvčerajšnjim... pač pa dobro leto nazaj, ko se je zgodil delikt brez precedensa - odstranitev kupljene in plačane funkcije naprave... po nakupu. Po "obljubi", da ne bo odstranjena...

Glede poravnave pa uradno ni zmagal nihče, niti izgubil ni nihče in nihče ni priznal, da je naredil karkoli narobe. Celotna vsebina poravnave nam ni znana in lahko samo špekuliramo. Vendar je resnica najbrž res ta, da Sony nima obveznosti iz poravnave. Samo poravnava nima zmagovalca in poraženca... vsaj ne taka kjer se ne plača odškodnina.

Spomnim pa lahko, da so imeli določene cilje, ko so napovedali tožbo (http://www.groklaw.net/pdf2/SonyvHotz-1.pdf). Začnejo se na strani 22. Med drugim kompenzacije za nevem koliko škode, ki naj bi jim nastala... Niso je dobili. Škoda pa nastaja naprej.

Sicer bom vedno rekel, da so človekove pravice nad kakršno koli drugo obliko pravic, ki jih lahko nosi organizacija. Vendar Hotz je nedvomno izgubil veliko svojih pravic. Sony se je odrekel denarju z škodo (ki pa ga najbrž nebi dobili.. ali pač... moči denarja ne gre podcenjevati). Kdo je več izgubil je jasno... Hotz, ki so ga olupili človekovih pravic... To pa zato, ker človekovih pravic nikakor ne moremo pretopiti v denar. Človekove pravice so neprecenljive. Iz bolj ekonomskega vidika, pa je seveda popušil Sony, saj ni dosegel ničesar zase - je pa ogromno izgubil.

Česar za Hotza ne moremo reči. On je dosegel to, da ga pustijo na miru. Ne smemo pozabiti, da ni on začel vojne, pač pa Sony. In očitno si je želel zadevo zaključit. In odnesel jo je poceni - osebno sem verjel, da bo izgubil... pa ne zaradi močnih dokazov proti njemu...

Lahko mu očitamo, da je bil glasen in je govoril kako bo zmagal in ugnal Sony... Vendar tudi Sony je bil glasen kako imajo vse kar rabijo za uspešen zaključek primera... Vsaka ekipa bo pred bojem prepričana v svojo zmago - če niso lahko gredo kar domov, ker bodo 100% izgubili. Zato pa Sony poje vsako leto, da je to leto PSja.. pa čeprav ga še ni bilo.

To, da je Hotz odstopil pa mislim, da mu nima nihče, ki je stal izven igrišča za očitat karkoli... Model je star 20 let in nima nikakršne dolžnosti se borit za kogarkoli razen zase. In boril se je zase... sicer je lepa ideja, da se je boril za vse... Vsi bi slavili, ko bi zmagal... kje pa bi bili, če bi izgubil? To je ta resnica navijaštva... Vsi smo radi z zmagovalcem... dokler zmaguje.

Kdor mu karkoli očita... naj releasa master key NGPja ali PS telefona... pa bo mel bitko zase in za ostale, če misli, da je tak heroj. Sicer pa prosim.... brez teh očitkov. Spizdil (ja prpa, nedvomno... se kdo od vas nebi bal Sonya?) je ob prvi priložnosti, ki je najbrž nikoli nebi dobil, če bi imel Sony trden primer... in največji JOKE je, da bi Sony kljub temu, da ni imel primera lahko vseeno zmagal. Geo ni imel nobenih zagotovil. Pač je spizdil, ko je dobil priložnost... Isto bi naredilo 99% in več vas... če bi sploh prišli do te priložnosti..

Geo je to priložnost dobil po mojem mnenju izključno zato, ker je zabodel bodalo tja kjer je najbolj zaskelelo... v dejstvo, da SCEA z primerom nima ničesar. Poleg tega pa... če bi sodnik ugotovil, da SCEA z primerom nima ničesar, bi se zgodilo kaj? Sony nebi izgubil... pač sodišče bi primer brcnilo ven in verjetno bi se pri tem končalo. Sony pa je zavedajoč se tega povlekel iz tega permanentno prepoved, ki jo je Geo sprejel, ker mogoče druge šanse le nebi bilo... Glede na to, da Graf_chokoloja še vedno držijo v šahu (včeraj so mu spet vdrli v stanovanje) pomeni samo to, da jim je šlo v ameriki nekaj po zlu... mogoče ima tudi ta druga tožba Other OS kako vezo s tem... najverjetneje jo ima.

V glavnem... če menite, da mu gre kaj očitati vam svetujem, da prevzamete odgovornost, ko bodo leaknili prvi exploiti za NGP... samo rečte, da ste bili vi, pa boste dobili priliko, da se izkažete kot heroji. Lahko rečemo tudi, da je stisnil prpo. To je zgolj stvar terminologije. Glede donacij pa jih je pobiral izključno za svoj defence - obrambo. In porabil jih je v ta namen in kar bo ostalo nam bo na blogu kmalu povedal kam bo dal - enkrat v preteklosti je omenil EFF. Ko jih bo doniral bo tudi ta zgodba korektno končana.

Glede tega pa, da ni uspel dokazati nedolžnosti... oziroma, da ni počel nič nelegalnega... To ni breme tistega, ki se brani. Nedolžnosti se v zahodnem svetu ne dokazuje. Dokazuje se krivda. Torej ta poravnava v kateri Geo zanika kakršno koli napačno početje pomeni točno to - da Geo ni naredil ničesr nelegalnega in je nedolžen. Nihče, ki mu nelegalno početje ni dokazano ali pa ga pravno močno prizna ne more biti kriv nelegalnega početja. Breme dokaza, da je Geo naredil karkoli narobe je bilo na Sonyju. Ker ni dokazal je Geo opran.

To kar je naredil je mogoče lahko nelegalno - vendar bo treba na primer, ki bo ustvaril precedens počakati. Zaenkrat nimamo precedensa, da bi bilo jailbreakanje konzol v ameriki nelegalno. Samo precedens, ki pa ni prvi, da lahko z denarjem ščiješ po malih ljudeh kot ti paše. Mogoče bo Graf poskrbel za EU.. ali pa Sony... sam v EU sodstvo imam 2% več zaupanja kot USA... Ali pa nam bo to izbojeval kakšen od naših vrlih junakov, ki bo prevzel odgovornost za leak prihodnjih eksploitov... ali pa bo celo sam poskrbel za kak exploit. Jaz mu bom doniral svoj simbolični prispevek... če sem ga Geotu samo za njegovo obrambo, ga bom borcu zame še toliko prej.

Jaz osebno si iskreno rečeno ne upam... vsaj ne v svojem imenu... kar pa je edini način, da vas zvelčejo na sodišče.

Sicer pa Geo vs Sony ni glavna atrakcija večera... to je definitivno Other OS class action kjer je po mojem skromnem izračunu vsaj 100 mio dolarjev v igri. Geo vs Sony je bil o tem, ali lahko korporacija zdrobi posameznika... Dejstvo je, da ga lahko. No, tu ga ni.

Other OS pa je o tem ali lahko korporacija ščije po miljonih kupcev in ne spoštuje kupoprodajne pogodbe... epilog še čakamo.

Vsekakor me boli moč organizacij, ki lahko posežejo v zasebnost miljonov ljudi brez kakršne koli podlage in kogarkoli nadlegujejo... vendar glede na to, da je sodišče to dopustilo... je pač očitno čas za akcije anonymousa saj je več kot očitno, da je pravo v tem primeru odpovedalo.

Sicer pa je moje stališče to. Za Geota sem vesel... Za družbo, kjer lahko z denarjem gaziš po malih ljudeh pa se ne sekiram preveč... sej, če bi se sedaj zavedel, da je temu tako bi me šokiralo... vendar sem že navajen.... Dokler ne bomo zadeli končne postaje in bo vlak nasilno iztiril pa mislim, da nimamo izbire... na svetu je preveč ovc, da bi ustavile vlak preden iztiri in je popolnoma razbit in uničen v grmovju... ja šele takrat jim kapne, da je to najbrž konec vožnje. Pol se zgodi severna afrika 2011.

Najbrž bi lahko bil krajši... sam imam večen strah, da potem kdo ne bo razumel... pisana beseda je bitch.

PS: Naslednji post je krajša verzija...

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Ja, ne vem no... On je od začetka pravil, da bo šel do konca in ni šanse, da spuši, ker je povsem nedolžen...

Imo je tudi res, da je nedolžen. Zato se mi zdi, da je pač obupal/spušil/dobil po pički. Enostavno ni imel sredstev oz. se mu ni dalo več izgubljati časa in energije, ker je ugotovil, da ne bo mogel premagati tako velikega tekmeca, ergo dobil je po pički...

Ne bit tolko butthurt dej. Noben ti nič noče...

Tudi Sony je bil prepričan v zmago... čemu so potem ponudili Geotu tako lahek izhod?

Zakaj niso iz njega naredili primera?

Da jaz vložim v biznis 5 miljard in mi potem en reperček skreka zadevo do obisti in mi še repa v faco... ma veš kaj mu nardim? Ma veš kaj? Zdro... Ub... Zad... Zmasa... nah... nič od tega... Podpišem poravnavo in se veselim, da bo pustil Sony produkt na miru. To naredim. Potem pa še najamem enega hudega psihologa ala Dr. Phil, da mi pomaga v tem poiskati zadoščenje...

V glavnem... Sony je šel v to... Sony je tožil Geota... Sony je imel cilje... Sony je odnehal brez, da bi dosegel kakršno koli pametno kompenzacijo ali svoj cilj.

Torej je tudi Sony spušil in obupal? Ali bi temu raje rekli "taktični umik". Kar je samo drugi izraz za rep med noge.

Nazadnje, ko sem brskal po slovarju je bilo pod geslom FAIL med drugim napisano; ne doseči nameravanega.

Kaj je od začetka pravil pa ima ravno toliko veze kot kaj je Sony pravil od začetka... Sicer pa si že videl ekipo/športnika, ki je pred tekmo napovedal lasten poraz?

Sploh pa je tudi zanimivo vprašanje; Kaj bo Sony sedaj naredil za zaščito svojih strank - namreč lepo, da Sony misli, da so z to poravnavo zaščitili dosegli namen in zaščitili svoje stranke... vendar revčki na PSNju so očitno drugačnega mnenja... Naj raje zaščitijo PSN... ker dokler bodo imeli shekan online, spiratizirano konzolo in brez odškodnine... je to epic lose in epic lulz...

Po tvojem mnenju je nedolžen - tu se strinjava. Tudi po mojem. Boril se je z ogromnim tekmecem... jaz celo verjamem, da bi na nevtralnem terenu zmagal brez problema... žal se je boril z ogromnim tekmecem, ki je imel po vrhu vsega še prednost terena.

Kot sem že povedal; Kar se mene tiče je naredil najboljše zase. Do drugih nima obveznosti... če pa ti misliš, da jih ima do tebe... mi pa prosim povej katere so tvoje obveznosti do mene, saj bi rabil nekoga, da mi skoči po pivo v trgovino ali nardi kako pizdarijo, da ga Sony toži in zame izbojuje bitko ali dve...

Vse ostalo pa bom pripisal uspešnemu trolanju mene.

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Še en dodatek v tole temo Sony vs. Lik-Sang, evo, če kaj jim pa tole zamerim.

Jaz sem že zdavnaj vrgel vso svinjarijo v isti koš...

Ja Travar to, da nisi anonimen imam ves čas v mislih in večina teh, ki mislijo, da so anonimni tudi niso!

Kar se tiče trgovin in demonstracij pri nas, kaj bi pa napisal na transparent?

Dejstvo... mučki za proxyjem imajo pač svoje iluzije. Vendar v družbi, ki prosto deli informacije lahko vsak zelo hitro pride do tega kako je lahko dejansko anonimen...

Travar tudi ni anonimen, saj kot pravim... niti proxyja ne uporabljam za tole udejstvovanje.

Dočim VPN lociran v tretjem svetu ali kaki švici (še vedno raje Sirija ali Iran), plačan z Western unionom je popolnoma anonimen. No... pa nezaščiteno sosedovo Wifi omrežje tudi :)

Glede transparenta pa ne vem... osebno se bolj načrtoval kombinacijo Sony izdelkov in močnih magnetov... Zanima me, če imajo kakšen efekt na tisto 11 inčno čudo od OLEDa :)

Nepovezano z zgornjim odgovorom;

Sicer pa anon s tem ni zaključil... poravnava z geotom sploh ni bila nikoli ena od zahtev anona. Neuradno večina anonov zahteva Other OS in prenehanje preganjanaj vseh hekerjev - potem pa kakšne frakcije še kaj po svoje kot recimo, da si Jack Trenton odreže tiča, ki ga je vtaknil v panj in podobno.... glede učinka operacije pa je treba vedeti, da je bil tole šele začetek operacije... tudi užaljenost Anonimuov je na zelo nizki ravni, saj Sony dobiva šele njihovo "pozornost"... The attention of anonymous... Najhujša stopnja na lestvici pa je full wrath of anonymous. Bomo potegnili črto pod posledice, škodo in korist, ko bo operacija zaključena....

Ena demonstracija "full wrath of anonymous"... če kdo še vedno misli, da gre samo za "nedolžne" ddos napade skript kiddijev... Zgodba govori o Aaronu Barru CEO privatne firme, ki prodaja ZDA vladi softwere in ilegalno zbrane podatke. Če mate 5 minut preveč časa je kar zanimivo branje... predvsem poučno, saj lepo pokaže, da ni pametno vtikati penisa v panj:

http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/02/how-one-security-firm-tracked-anonymousand-paid-a-heavy-price.ars

http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/02/virtually-face-to-face-when-aaron-barr-met-anonymous.ars (irc transkripti... lots of free lulz)

... tako se igra ta igra vtikanja penisa v tuje panje... finančna škoda, razkriti e-maili, demolicija na osebni ravni... Aaron Barr je izbral napačni panj... Sony lahko samo moli, da bo sodba na sodni dan bolj prizanesljiva kot je bila do frajerja AArona.

Pa še Aaron Barr saga v videu, če so vam ljubši podnapisi z epsko muziko brez najsočnejših detajlov (začetek sage eno minuto v videu)...

Da vam vzbudim apetit bom razkril začetek in konec zgodbe... brez skrbi... pikantnost je v detajlih ne v koncu.

Before teh shitstorm:

"They think I have nothing but a heirarchy based on IRC [internet Relay Chat]

aliases!" he wrote. "As 1337 as these guys are suppsed to be they don't get it.

I have pwned them! :)"

After teh shitstorm (iz wikipedie, da vam ne pokvarim res sočnih transkriptov z irca kjer je osebno prosil anonymouse za milost... but they never forgive):

Aaron Barr announced his resignation from HBGary Federal on 28 February 2011 to

"focus on taking care of my family and rebuilding my reputation.

V glavnem na arstehniki je krasna reportaža vključno z pikantnimi irc transkripti in privatnimi e-maili revčka, ki se mu je zgodila ownaža. Sicer nepovezano z konzolami, vendar free lulz še nikomur ni škodil.

Čisto nepovezano... zgolj ker mi je epska slikica (http://www.ps3hax.net/wp-content/uploads/2011/04/sony-vs-graf.png). Jaz si predtsavljam, da je pingvin Graf... kar mi jo nardi še bolj epsko.

sony-vs-graf.png

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

No... se strinjamo, da je bebček... jaz bi celo rekel bebec.

Sicer se v par stvareh celo strinjam z njim... recimo dejstvom, da bi bil skrajni čas, da se sprenevedanje konča in Sony spuca svoje omrežje... Saj nismo več v letu 99...

Drugače pa kot sem rekel... Geo vs Sony se je končal... Anonymous pa še ni dosegel svojega cilja...

http://ca.kotaku.com/5791885/hackers-fight-with-sony-is-over-but-not-for-anonymous

Saga se nadaljuje... bo Sony odnesel kolikor toliko celo kožo?... Bo anonymous izvedel še eno ownažo?... vse to in še več v naslednji epizodi hrabrega miška.

In ker verjetno nekateri veste, da sem ljubitelj Aesopovih basni še tale poučna basen, ki pa je očitno Sonyjeva mama ni brala Sonyju, ko je bil majhen... saj bi sicer poznal pomembno lekcijo...

A Bear that had found his way into a garden where Bees were kept began to turn

over the hives and devour the honey. The Bees settled in swarms about his head,

and stung his eyes and nose so much, that, maddened with pain, he tore the skin

from his head with his own claws.

Avtor: Aesop Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
www.youtube.com/watch?v=HsiWUC2S1nw

Na koncu videa:

Sony, prepare for the biggest attack you have ever witnessed, anonymous

style.

mmmm.... I like.

Če gre sklepati po preteklih "uspehih" anonymusa, ki so jih seveda nekateri neobveščeni nadebudneži poskušali zanikati... bo očitno hud shitstorm...

Kar pa me bega je to, kakšna je bila motivacija nadebudneža za neuspešno poskušanje diskreditacije plemenitih ciljev Anonymousov in njihovih preteklih uspehov... ah... da... zanikan fanboyizem pomešan z pomanjkanjem informacij.

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Tebe bega predvsem tvoj "hate state" in dejanja anonimusov so daleč od plemenitih, jih pa opravičujejo s nekimi idejami, ki bi jim lahko rekli plemenita, da z njimi novačijo take in drugačne naivneže, se pa najde vmes tudi kaj kr jim gre lahko v plus nikakor pa ne v opravičilo za ostale minuse. Ampak v tem se pač moje mnenje razlikuje od tvojega.

BessieSABU.png

Link to comment
Tebe bega predvsem tvoj "hate state" in dejanja anonimusov so daleč od plemenitih, jih pa opravičujejo s nekimi idejami, ki bi jim lahko rekli plemenita, da z njimi novačijo take in drugačne naivneže, se pa najde vmes tudi kaj kr jim gre lahko v plus nikakor pa ne v opravičilo za ostale minuse. Ampak v tem se pač moje mnenje razlikuje od tvojega.

Edini problem je, da efektivnost napadov ne more biti stvar tvojega mnenja...

Še vedno me bega (haha, me ne... ker vem zakaj) zakaj si trdil oziroma napačno menil, da je največji uspeh anonymousa aretacija 5 ljudi, ki niso bili anonimni...

Tu ne gre zato ali ti podpiraš cilje in namen anoynmousov... Pač pa za preprosto dejstvo, da si imel mnenja, ki absolutno niso povezana z realnostjo... najbrž te bega, ker realnost ni bila skladna z tvojimi željami.

Kot recimo v tem primeru 4.4.2011 v ta drugi temi, ko si prišel ven s to trditvijo;

http://www.konzole-slovenija.com/vb4/showthread.php?1462-X360-vs-PS3-vs-wii-Odprta-quot-debata-quot-za-fanboye&p=111258&viewfull=1#post111258

Anonymus je brca v temo, ker nima veze z naslovom teme in brca v temo ker niso

DDOSal PSN ampak

Targets:

1. www.sonypictures.co.uk

2. www.sony-europe.com

Res še nisi ugotovil, da nisi najpametnejši na svetu? Res še nisi ugotovil, da tvoja mnenja ne spreminjajo realnosti...

Ali danes veš, da je Anonymous DDOSal PSN? Ampak kaj?

Sprijazni se... izkrivljena MNENJA neobvešenega butthurt fanoya ne morejo krojiti realnosti. Se strinjava ali še vedno misliš, da Anon ni napadel PSNja? LOL LOL LOL

In takih primerov je kolikor želiš... samo se mi ne da iskat, ker je en več kot dovolj, da te postavim kamor ti je mesto.

Ni lepšega, ko ti nekdo očita brcanje v temo in ga argumentira z dejansko brco v temo... hkrati pa se dela kot, da karkoli dejansko ve... FAIL ... Bravo.

Vse kar te prosim je, da se malce bolj zavedaš kje ti je mesto... ne moreš trditi neumnosti in se delati, da si pameten... ne gre skupaj.

Pa ne me učit kje se dobi konkretne informacije, ker lahko opaziš, da sem jaz vedel za napade na PSN, ko si ti še vedno taval med oblaki... LOL

Lepo je tudi, da svoja mnenja opiraš na svoje izkrivljene resnice... namesto, da bi jih baziral na dejstva...

Najbrž si dojel, kakšen raztur se je zgodil firmi HBGary in Aaronu Barru... Škoda je šla v miljone, firma je gotova in AAron Barr je končal kariero secuity experta...

Mnenja so seveda različna... samo pretekla dejstva niso stvar tvojega mnenja... Privoščil si si mnogo trditev, ki preprosto niso resnične. Lahko imaš karšen koli pogled na zadeve, vendar tvoje "mnenje" efektivnosti dejanj Anonymousov ne more spremeniti.

Si pozabil na svoj "daleč od tega", ko sem prvič omenil za kaj se bori Anonymous? No... zdej veš, da ni bilo tako daleč kot si sprva mislil.

Nadvse zanimivo pa je, da si večkrat poskušal opravičevat Sonyjeva neplemenita dejanja... in za njih ne vidiš, da tiste par reči, ki jim jih lahko štejemo v plus ne odtehta vseh minusov... Sony je začel z neplemenitimi dejanji... obsojaj tistega, ki je začel, če že moraš metati kamne. Dejstvo, da tistega, ki je začel gladko izpustiš iz moraliziranja je precej zgovorno...

V glavnem... saj sem že ugotovil kaj je bila tvoja motivacija... try harder.

PS: Še vedno ne vem; a potem so DDOSal PSN ali niso? Ali si brcal v temo? LOL... kot pravim... fail harder.

Pa odpri novo temo, ko boš menil, da si v tej priletel ob tla... splash. LOL

Also... take notes... da me ne boš potem spet spraševal kako sem te/te bom raztrgal. LOL

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

@Bessie:

Te spustim tokrat mimo brez odgovorov, ki jih vsekakor dolguješ... Sam glede na to, da se očitno nimaš namena posuti s pepelom se zaradi mene tudi ne rabiš.

Samo prosil bi te, da naslednjič preden ugovarjaš ali negiraš mojo vsebino, kakšno stvar prej ugotoviš ali je to kar bi rad povedal dejstvo, ali zgolj tvoje mnenje/prepričanje/religija... In če je zgolj tvoje mnenje/pobožna želja to tudi na tak način serviraš... ne pa da serviraš kot neko dejstvo...

To, da ti trdiš nekaj, kar bi si želel, da je res, pa ni... ne pomaga debati... sploh. Niti ne pomaga tvoji kredibilnosti... niti ne spreminja sveta... Zato ne vidim nikakršnega smisla v takih potezah.

Jaz se ne želim vračati na Post #43 (http://www.konzole-slovenija.com/vb4/showthread.php?6478-X-vs.-Sony-vs.-Y&p=111735&viewfull=1#post111735), zato pričakujem, da boš pač malce bolj pazil kaj trdiš in kaj so tvoji indici, da je temu tako... random citat random tipa iz PS bloga ni relevanten za nič.... niti "uradna" najava anonymousov.... kot smo ugotovili po primeru v postu #43... Nekako so največ vredne stvari, ki jih lahko dokažeš/podkrepiš ali pa si jim bil priča in lahko zadevo poveš iz prve roke - ali pa kar oboje.

Ali po domače; ne moreš mi govoriti, da Anonymous ni napadel PSN, če sem bil zraven, ko je PSN prvič klecnil... (for the record: biti zraven ne pomeni, da sem jaz napadal... ne pomeni niti da nisem...).

Vse ostalo so pametovanja brez podlage, ki se končajo z raztrganjem kot v postu #43...

V glavnem... kar te prosim je, da se vzdržiš potrebe po prodajanju neresnic kot neke ultimativne resnice... ali po domače; ni vse kar piše na Wiki tudi res... če pa piše v komentarjih PS bloga... pa ima še manj možnosti, da res drži.

Upam, da si zaključil z vlečenjem raznega drega iz riti, da bi dokazal, da imaš prav tam, kjer nimaš. Ok?

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
anonfail.jpg

Hmmm... znana slika... nekje sem jo videl pred 16. Aprilom... je to možno? Je to res samo patetičen poskus butthurt sonyfagov, ki potrebujejo katarzo?

Da... šesti čut mi pravi, da ja... ima moj šesti čut prav? I see dead people... tako, da ne dvomim.

In ja... sem vedel, da to ni novo... to sliko sem videl 13.4.2011 na kotakutu v komentarjih...

http://ca.kotaku.com/5791885/hackers-fight-with-sony-is-over-but-not-for-anonymous

untitled-1.jpg

We certainly showed Sony on 16th of April 2011... And we sure show how pathetic Sonyfags can get. LOL

Seveda dopuščam možnost, da ima model časovni stroj... ali da so bili datumu na Kotakutu zamuštrani... sam najverjetneje je to zgolj še en od failov sonyfagov... ne dvomim.

Sicer pa, če si želijo butthurtčki privoščit malce smeha na račun random slike... no harm done... naj se smejijo lastni debilnosti... Samo, da ne bodo tej butthurt fanboyi potem jokali, ko bo anon fuknil na torrent par miljonov Sonyevih mailov, kako to ni bilo potrebno in kako je šlo to čez mejo... Its all fun and games until someone loses an eye...

Pa zakaj so tej heroji tako bridko jokali, ko 3 dni niso imeli PSNja? Heroji pa taki... mar bi si izmislili par pravljic za moralo... tako kot tole krasno pravljico zgoraj. LOL

Kakšni heroji neki... Patetičen butthurt drek, če mene vprašaš... Bessie... zate upam, da te ni med njimi... iskreno.

No zdaj pa še ena slika, ki je bila celo res posneta 16. aprila...

copz.jpg

LOL... pa sem jih še enkrat zatolkel kamor sodijo.

LOL indeed.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

V drugih novicah, ki so bolj merodajne kot predvidevanja, da ima kdorkoli časovni stroj...

Tole; http://geohotgotsued.blogspot.com/

Geohot je doniral preostanek sredstev EFF-ju... in napisal še nekaj hudomušnosti...

As promised, all left over legal defense money, plus a little to bump it to

a nice number, has been sent to the EFF. Thank you all so much for your

support, without it, things could have been much worse.

This money goes

to the EFF in

hopes that America can one day again be a shining example of freedom, free of

the DMCA and ACTA, and that private interest will never trump the

ideas laid out in the constitution of privacy, ownership, and free

speech.

At the end of the day, something I take comfort in. The PS3 got

OWNED.

"Once the code works they'll never be able to take it away from

us."

Will you be continuing your work

on Sony products anonymously?

Nah. As much as I don't respect the

goons at Sony, I do respect the court.

Will future research on Sony products be

chilled?

Nah. If you piss them off enough for them to pull out the

legal team and their million dollar checkbook, worst thing that happens is you

have to super swear to never do it again.

Will

Sony do a better job with security next time?

LOL, I think they'll do

a lot worse. It wouldn't surprise me if the people who did PS3 security were

fired. And I'm curious as to who Sony is hiring for NGP security. Lawyers? Get

the code to sign a contract that it won't have exploits? You shouldn't piss off

the community of people who are actually talented at this stuff. Hell, maybe

you even pissed off your engineering employees enough to leave some nice

backdoors?

Nice backdoors like random number 4? LOL

Zgleda, da je to ena tistih redkih zadev, kjer je volk sit in koza cela...

Geohot je koza... in je cel... nedvomno.

Volk pa je Sony, ki je povedal, da je dosegel svoj cilj v celotni zgodbi - torej je volk sit;

“Our motivation for bringing this litigation was to protect our intellectual

property and our consumers. We believe this settlement and the permanent

injunction achieve this goal.”

Najbolj od vseh pa so seveda zmagali uporabniki PS3, ki lahko bolj kot kadarkoli prej uživajo v krasnem online okolju, ki ga ponuja samo PSN... Resno; se še noben kekec ni vprašal zakaj PSN nima nekega programja ala punkbuster, ki bi kontroliral vsebino RAMA vsakega klienta in enostavno banal tiste, ki imajo modificirano kodo? Le zakaj pa bi kdorkli rabil tako programje, se sprašuje Sony?

Valve je zadevo implementiral več kot 10 let nazaj... no to je najbrž tudi razlog zakaj PSN tega nima... Sony pač nima programerjev, ki bi segli Valvovim do gležnjev... LOL... tako pač je, ko si 5 let po izdaji konzole še vedno v rdečem... pač nimaš kej investirat. LOL

Ali pa Sony misli, kot je pravilno sklepal že Geo, da integriteto omrežij zagotoviš z pravniki. Kako se to konča smo imeli že priliko videti... problem s pravniki je edino ta, da rezultat te pravde ni popolnoma nič vplival na stanje v katerem je PSN...

V glavnem... prav zavidam uporabnikom PS3, da SOny tako pozorno in skrbno skrbi za njih... Ni čudno, da iščejo katarzo za vsakim vogalom... vse kar najdejo pa je očitno faca ob beton...

*splash*

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Aja vidiš sem dal geohotov screen shot donacije, pa je bila očitno zbrisana.

Tista druga slika je edina, ki pokaže karkoli v zvezi s pozivom anonimusov in dejansko stanje njihovih akcij (ne glede na to kdaj je bila posneta), tista, ki si jo dal kaže trgovino v Menchestru pred odprtejem oz. med fuzbal tekmo... ne kaže pa nobenega protestnika.

In nobenega dokaza ni, da je za katerimkoli nedelovanjem PSN-ja stal anonimus, razen seveda besed anonimusov, vse kar vemo je, da določene Sony-jeve strani in PSN niso delovale v istem času, ko je anonimus napovedal napade in tudi če so jih izpeljali je bil izkupiček slab in posledica slab PR za anonimus, kar so tudi sami dojeli, prenehali in zato so zadevo poskušali popraviti 16.4. kar je bil popoln fail, vse kar obstaja so fotke iz Mencehestra, ki kažejo zaprto Sony trgovino...

Sicer pa tisto ta pravo šele prihaja... ampak Sony uporabniki s(m)o itak baje že navajeni na čakanje tistega ta pravega.

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.