Skoči na vsebino

Povezava Wii-ja na internet


Samotar

Priporočene objave

Rabim pomoč , sem si namreč nabavil LAN Adapter (Datel)

PA.83732.002.jpg

ker nimam brezžičnega omrežja.

Problem je v tem da se ne morem conectat na internet in mi javi napako 52020-1.

Sem vse poskusil ali pa tudi ne !!

Adsl imam preko Volje, ki zahtava geslo za dostop, pri Wii nastavitvah pa ni nikjer, da bi si naštimal Up. ime in geslo za odstop.!!

Sem kaj spregledal prosim za pomoč , če si kdo lasti isto stvarco !!!!

:crybaby:

Xbox

Link to comment
  • Odgovorov 50
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Adsl imam preko Volje, ki zahtava geslo za dostop, pri Wii nastavitvah pa ni nikjer, da bi si naštimal Up. ime in geslo za odstop.!!

Tole k si napisu ne gre glih skup s trditvijo, da imaš router, saj ti v router vpisuješ up. ime in geslo pod pppoe dostop in ne na clientske računalnike! Router je ločena škatlica od modema za adsl, v katero pride adsl modem in iz katere grejo kabli v tvoj oz. še kak drug rač. oz. v tem primeru wii-ja. Če router imaš, poglej če imaš na njem naštiman DHCP enable kar pomeni, da router sam dodeljuje ip naslov clientom. Če vse to je, potem ni razloga, da nebi delalo, seveda pa moraš v wii-ju tudi nastavit naj avtomatsko pridobi ip naslov pod wired internet options. Pomni kabel ki gre v wii-lan adapter MORA iti iz routerja!

LP

Link to comment

Na super :disbelief: mel v compu 2 mrežni kartici ampak mi je ena crknila :amazed: .

Kupil switch , a zdaj pa rabim spet še router ali mrežno kartico :wtf:

Drugače se ni možno povezat z Wiijem na Adsl :headscratch: fak

kaj pa to:???

Error Codes 52020 - 52022

If you are connecting directly to a modem, try a "Manual Setup" with the Wii console, using your network's IP address, Default Gateway, Subnet Mask, and DNS information.

To access these settings:

On your PC, click "Start" and then "Run."

Type "CMD" into the field that appears to open a new window.

Type "IPCONFIG/ALL" and press "Enter" to display a list of internet settings, including the settings listed above. Input these exactly as they're listed into the "Manual Setup" of the Wii console's internet connection.

to sem probal sam prek switca in ne direktno v modem mogoče še obstaja upanje ali pa tudi ne :headscratch:

Xbox

Link to comment
  • vrhovni
ajde da probamo :lol:

je adsl modem na katerega imam priključen direktno switch - v switch imam pa priključeno Pc, Xbox360, včasih še prenosnik !

To je to, a se da kaj porihtat ? :headscratch:

Če imaš v prenosniku wireless kartico, bi se dalo net mogoče shareat preko wirelessa na Wii .. samo Wii pomoje ne podpira Ad Hoc povezav, laptop wifi mrežne pa ponavadi nimajo možnosti AP modea, tako da verjetno tudi ta možnost odpade. Druge bolj ne vidim iz tega kar imaš na voljo.

Wii ima v nastavitvah možnost nastavit alternativno Mac adreso kot jo ima Xbox 360?

Alternativni MAC naslov? A nima vsaka mrežna samo enega? Ali je to fora bolj za kablaše, da jim ni treba sporočat novga MACa svojemu providerju?

Link to comment
ajde da probamo :lol:

je adsl modem na katerega imam priključen direktno switch - v switch imam pa priključeno Pc, Xbox360, včasih še prenosnik !

To je to, a se da kaj porihtat ? :headscratch:

S cim pa se povezujes, oz. kako gres z Xbox360 na neta? Pa povej mi, si na SiOLU ali T-2 in katero ADSL kisto si dobil? Ker ce uporabljas na PCju in na Xbox360 vsakic pppoe za klic, je to overkill, se da bolj na izi postimat zadeve.

(:

Link to comment

Aha I C, lej jaz bi ti priporocal nakup se ene mrezne kartice in ustim ICS na racunalniku, pol pa v switch povezes vse konzole in ti gre ves net preko racunalnika. Like eno kartico povezes z ADSL postimas nastavitve in si always on, razen ce placujes po prometu..., na drugi kartici se ti samo nastima ip 192.168.0.1, to vstekas v switch poleg vseh konzol, ki jim pac lahko staticno nastimas IPje v mrezi 192.168.0.1 ali pa pustis na DHCP, ker imajo XP in 2k3 na ICS mrezi majhen DHCP streznik, ki nakljucno tala IPje. Je manjsi strosek kot nakup routerja, glede na dejstvo, da imas za Wii Lan Adapter in Xbox360 povezujes s kabli.

(:

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Routerja ravno ne rabiš.

Internet moraš routeat na switch ali pa na drugo mrežno kartico.

Torej imaš potem lahko te dve možnosti:

-- Prvi Setup --

1. PC mrežna kartica (Tvoj ISP)

2. PC mrežna kartica (IP: 192.168.0.1)

3. Wii Mrežna Kartica (USB) (IP: 192.168.0.2)

Za prvi setup potrebuješ Cross Over kabel in manualni setup v Wiiju.

IP Wiija: 192.168.0.2

Netmask: 255.255.255.0

IP Gateway-a: 192.168.0.1

DNS: DNS tvojega ISP

-- Drugi Setup --

1. PC mrežna kartica (Tvoj ISP)

2. PC mrežna kartica (IP: 192.168.0.1)

3. Switch

3. Wii Mrežna Kartica (USB) (IP: 192.168.0.2)

Za Drugi setup potrebuješ Cross Over kabel in manualni setup v Wiiju.

IP Wiija: 192.168.0.2

Netmask: 255.255.255.0

IP Gateway-a: 192.168.0.1

DNS: DNS tvojega ISP

Pri tem če imaš vmes switch lahko dodaš tudi več pcjev oz. naprav.

Če pa imaš žični router pa wiija samo noter vtakneš v prost port.

;)

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

jst mam pa tut eno tezavo za povezavo wii-ja prek interneta :crybaby:

pozabil sem kodo od routerja in zdej ne morem nic :crybaby:

slucajno kdo ve ce mi kje pise ta koda ??? drgac pa mam router in vse , wii mi najde povezavo samo se kodo morm upisat pa je ne vemmm ! sem se ze matral s wii-jem zelo dolgo casa pa mi noce uspet ... bi bla moznost da bi si drug router nabav pa bi ga prklopu na comp nekako (kako???) pa bi mel itak geslo kot pri vsakem novem routerju admin ce se ne motim ... torej ce kdo kej ve o tem naj mi plissss pove !!! :hyper:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.