Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

Monitor zgleda zelo v redu kar se inputov tiče in TN matrika pomeni, da ima verjetno zelo nizek input lag, kar je vse dobro za igranje.

Edina pomanjkljivost je v temu, da baje ni zmožen 1:1 pixel mappinga, kar pomeni, da s svojo resolucijo 1920x1200 nikoli ne boš dosegel perfektne čistosti slike s signalom 1920x1080 (torej standardnim full HD signalom aka 1080p). Če boš dal tak signal notri, bo monitor, namesto, da bi naredil za 120 pixlov črnega roba zgoraj in spodaj ter prikazal na pixel čisto sliko, stvar raztegnil. :crybaby:

S tem boš izgubil perfektno sliko, na katero pač vsi upamo, ko govorimo o (full) HDju in hkrati boš imel ratio 16:10 za sliko, mišljeno za 16:9, kar pomeni nekoliko raztegnjeno v višino.

No saj, tak problem neskladja resolucij in razmerja 16:10 namesto 16:9 imamo od nekdaj vsi, ki uporabljamo monitor za X360, pa se, roko na srce, nihče od mnogih lastnikov kakega 22" 226BWja ne pritožuje, ker je slika še vedno super. Je pa tako, da bo jeseni prišel M$ x360 update, ki bo odpravil obe nepopolnosti za nas, saj bo vpeljal resolucijo za monitorje 1680x1050, kar nam bo dalo pixel per pixel perfektno sliko in pa popravilo razmerje.

Če boš imel takrat 1920x1200 monitor, ki ne premore pixel mappinga, pa se bojim, da boš moral izbrati bodisi 1680x1050, da boš imel v redu razmerje, bodisi 1920x1080, da boš imel čimveč detajla, a potem ne boš imel pravega razmerja in bo še kar raztegnjeno v višino. Kakorkoli pa ne boš nikoli mogel imeti na pixel čiste slike. Ponavljam - še zdaleč ni to tako huda stvar... sediš meter daleč pa že ne moreš ločiti eno od drugega. Le v nos gre, ko enkrat veš.

Glede ostalih monitorjev na trgu pa pojma nimam. Če hočeš dobiti res perfektno stvar, je treba kar nemalo iskati okoli. Ko je bil 226BW dokaj samoumevno ultimativna zadeva, sem porabil teden guglanja, preden sem to do konca dojel in šel kupiti. Če bi sam zdaj kupoval 24", bi mi bile prioritete:

1. input lag (input delay compared with a CRT)

2. pixel mapping, če je resolucija 1920x1200

...

...

3. da je slika dejansko v redu

...

...

4. HDMI, priključki, zvok, whatever

Link to comment

Hvala kekken3 za odgovor. Zdaj sem začel neki bolj razmišljat o 22" monitorju - http://www.mimovrste.com/artikel/265005 ... ter-2253bw. Zaradi tega, ker iz monitorja, ki je 400€ ne dobim popolne 1080p slike in ker bom 24" monitor povezal z xboxom z HDMI kablom. Tu pa pride do težave, ker ima tale 24" monitor (ki sem ga omenil v mojem prejšnjem postu) vgrajene zvočnike in so teli zvočniki bolj slabi, preko slušalk pa tudi ne mislim igrat (npr. GH-ja). 22" monitor povežeš z VGA kablom in zraven dokupiš še ene malo bolše zvočnike in dobro je to, da naj bi v jesenskem updatu MS končno dodal resolucijo 1680x1050 (če se ne motim).

Link to comment

Ja, tako nekako tudi jaz razmišljam. Dati 150€ več za 2 inča in full HD, ki na koncu sploh ni perfekten niti meni ne diši preveč.

Kot zadnje, bi te le še opozoril na input lag, ki nikakor ni nepomembna stvar. Žal na digital versusu ne najdem točno modela, ki si ga omenil. A poglej recimo grozoto 2243BW primerjanega s 226BW trideset milisekun povprečnega zaostanka za dejanskim dogajanjem je za akcijske igre že kar zelo občutno. Treba je preveriti za konkretnega 2253BW (ki ga ne najdem na digital versusu), ampak ok, you get the hint. ;)

http://www.digitalversus.com/duels.php? ... 2104&ph=12

----

edit: oh yeah, hitro googlanje mi je dalo vzpodbuden post:

http://www.hardforum.com/showthread.php ... 1032544331

Zgleda, da je 2253 za razliko od 43 bratca ok, kar se input laga tiče. Approved. :thumbup: ;)

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • vrhovni

Mi zna kak mojster kaj povedati o temle monitorju? Kekken? :innocent:

Izgleda kar fino, tudi v parih reviewjih, ki sem jih bral, ga uvrščajo glede na kvaliteto slike bolj proti vrhu, obenem ima pa očitno še TN panel z minimalnim input lagom. Pa še možnost obračanja in nastavljanja na sto in en način mi je prikupna. Primarno bi bil namenjen za delo (pa ne kaj silno profesionalnega v grafiki, da bi potreboval izjemno natančne barve) in za gledanje filmov, rad bi bil pa ziher, da bo nekoč v prihodnosti v redu tudi za HD konzole ..

Link to comment

Sam nimam veliko prakse o temu, kako drastično se spremeni slika z 2 na 5 ms responsa. Po moje, da ni neke velike spremembe. In itak.. TO NI INPUT LAG. Če bi proizvajalci res navajali input lag, bi bilo življenje lepo.

Drugače pa je pri štiriindvajsetkah v bistvu neka mantra da:

če lehko živiš s povprečnimi 60 milisekundami input laga, potem je vzami Della 2408WFP, ker ta nadmočno zmaga na vseh drugih področjih.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_2408wfp.htm

Če ti input lag veliko pomeni (v pretepačinah jaz začnem preklinjati na ene 30 ms :eye:), potem se začne shopping po TN matrikah in monitor, ki si ga omenil, zgleda eden od favoritov. Žal pa nisem nikjer našel konkretnega testa ali konkretne izjave o input lagu. Verjetno pa se nekje dobi. Pač, malo vztrajnega googlanja in ctrl+F iskanja v brovserju.

Zgleda mi pa v redu, ja. ;)

Link to comment
  • vrhovni

Hvala, ampak se lahko pohvalim, da ga že kar imam doma. :D Ajd dijo ker gromozanski monitor in tudi slika je fenomenalna. Da se ga da obračati v vse možne smeri brez kakršnegakoli napora je pa tudi super, še posebej v moji situaciji, kjer se bo to kar precej potrebovalo.

Zaenkrat mi samo ni jasno, zakaj na njegovi favorite resoluciji, 1920x1200, na levi in desni strani ostane še recimo cm brez slike .. pa nikjer nobenih gumbkov za razširjanje slike, samo za premikanje. :headscratch:

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
Torej imam monitor philips 220WS:

Je 22', bi se gor dalo priklučit x360 in kako bi delal (nič nebe vedu o tem :D)

Pa zanima me tisto o zamiku ali kaj ste govorili

ne prov nam ti povedu, da rabiš VGA kabl zato ker se ti ne da brat !

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment
Torej imam monitor philips 220WS:

Je 22', bi se gor dalo priklučit x360 in kako bi delal (nič nebe vedu o tem :D)

Pa zanima me tisto o zamiku ali kaj ste govorili

ne prov nam ti povedu, da rabiš VGA kabl zato ker se ti ne da brat !

Hvala :car::beer:

Sej sem nekej prebral, pa sem tudi vidu za ta VGA kabel, samo nisem vedu če je za vse enako

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Pozdravljeni. :beer:

imam sledeči monitor:

http://www.simarket.si/product_info.php ... 27cf234604

in nameravam kupiti 360ko. Zanima me kakšna bo kaj slika, torej če mi bo prišel tisti črni rob oziroma bo slika razširjena??? :wasted:

Ali dobim kabel za priklop na monitor poleg 360ke??? :headscratch:

pa še eno vprašanje, ki se bo nekaterim zdelo butasto, ampak žal nisem poučen o stvari:

Kaj je mogoče da imam 360ko in pc naenkrat priključena na monitor in da ne rabim preklapljat in se zaj. s kabli??? :?

tf7master.th.png
Link to comment

Zej ne vem, govorilo se je da bo v novem updatu podpora za resolucijo za monitorje, tak da to ne bi smeu bit problem (nisem pa ziher).

Nisem ziher če lahk maš oboje, ziher gre če maš kak starejši PC pa lahk na analogno priklopiš, xbox pa na digitalno.

Drugače pa kupiš dvi splitter, edino bojda kvaliteta ni ravno najboljša, če je pasivni.

bassivity.jpg
Link to comment

Torej eni že imajo to novo verzijo Dashboarda in verjetno uživajo ob polni podpori resolucije 1680x1050. Sicer je minus to, da se do 19. novembra ne bodo mogli prijaviti na Live!, ampak tistemu, ki ne igra online, to niti ne predstavlja ovire. Pravtako še ni možno kreiranje avatarja, ker xbox zahteva, da se prijaviš v Live!.

Je kak uporabnik NXE (New Xbox Experience) tudi tukaj?

Bankaj.png
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.