Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

  • 2 tednov kasneje...
no evoga, pa sm dobu adapterček. sliši se zelo dobro, tko da Arey nevem o čem govoriš ko govoriš da je slaba kvaliteta. zelo sm zadovoljen, tko da je to to.

Haahahahah xD

Če je vam všeč mono zvok na enih izmed najslabših ad/da konverterjev na svetu, potem pa kar poslušajte. Še boljš, kupte si logitech zvočnike za 3€, da boste še izkoristili zvočno kartico xD

Anyhow, integrirane zvočne kartice so za en DREK. Prvo kot prvo, že mono zvok bi vam moral povedat da je to nagnusno, poleg tega je tudi sama konverzija in vzorčenje kartice.. Eh, če vam je všeč, naj vam bo.

Ampak vam povem, da se pozna razlika že na zvočnikih nad 20€. :)

Prikopite raje zvočnike direktno na box, ker s tem zagotavljate maksimalno kvaliteten zvok.

Aljo.. Eh, ne bom.

Aja, dejte, če že berete to, mi povejte še en best-buy monitor. Ne za xbox, čeprav mogoče bom tudi škatlo kdaj priklopil gor. Mora bit 22˝, pa 16:9, ker 16:10 se mi zdi glupo.

Rabil pa bi monitor predvsem za audio, tko da neke ultra nore slike ne rabim (škodi pa ne, za trenutke, ko bom gor mel box). Pa gor bom PC priklopil prek tistega podolgovatega belega kabla. Torej ta priključek more nujno bit..

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Mam en majhen problem ki mi gre zelo naživce. Xboxa imam priklučenega na računalniški monitor ..kabel od monitorja na računalnik je v svojem vhodu in kabel od xboxa v svojem....ko prižegem računalnik morem izklopiti xobxov kabel da se mi prikaže silka za računalnik ..in ko želim igrati xbox morem kabel od računalnika potegniti ven da mi avtomatično preštela na sliko xboxa kaj je problem?? poudarjam kabla sta vsak v svojem še vseeno ga pa moram potegniti ven da zazna? Pozna kdo kakšno rešitev?..Hvala!! :mirror:

demongame.jpg
Link to comment
mam monitor od lg-ja točno kateri ti povem jutri ker nevem kje imam papirje in to...drugače pa nisem našel nobenega guba za preklop....

Poglej če ti kje piše "input" al pa kej podobnega. Jz mam kr direktno na monitorju. Na starem, recimo, sem zamenjal tako, da sem samo smerno tipko za po meniju zaslona stisnil, pa mi je input zamenjalo. Lahko pa, da imaš zadevo v meniju (nekateri monitorji majo to zakopano notri nekje). Skoraj 100% pa imaš, ti garantiram.

Link to comment
  • 5 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...

Dan fantje!

Danes kupil jasper elitko, da pa ne bi bral 14tih strani, imam 2 hitri vprašanji za vas!

Kako na monitor (samsung t240) priklopit xbox? Grem samo v stacuno in recem za hdmi kabel?

In pa, kako je z zvokom. Xbox bom ju3 odpakiral, dam lahko direkt na zvocnike ali rabim se kaksen konverter?

edit: uf, dosti napisanega o kablih.. js mam hdmi vhod na ekranu, torej (ce lahko slikca) kater/e kable morm ju3 kupt?

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Mene pa zanima če 10m dolg HDMI kabel dela normalno? Ker sm na wiki bral pa ni nč določenga pisal, sam o problemih ki nastanejo če je predog. 10m optike pa ne bi smelo imeti problemo. Pa ne sprašujte zakaj rabim tok dolg kabl.

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment
Mene pa zanima če 10m dolg HDMI kabel dela normalno? Ker sm na wiki bral pa ni nč določenga pisal, sam o problemih ki nastanejo če je predog. 10m optike pa ne bi smelo imeti problemo. Pa ne sprašujte zakaj rabim tok dolg kabl.

Jst uporabljam 10m DVI kabel in je bilo na ovitku napisano da podpira samo do 720p. Ampak če se prodaja 10m seveda tudi deluje.

Tule pravijo, da z večjo razdaljo pride do izgub signala (verjetno malenkost slabša slika):

http://www.tomshardware.co.uk/forum/pag ... _30_0.html

http://www.Goblin.si - trgovina z igralnimi konzolami, igrami in servisom v Ljubljani, Mariboru in Celju.
Link to comment
Goblin.si, pri HDMI degradacija slike ne obstaja. Ali slika je, ali pa je ni. Prenos je digitalen.

Si preprepičan? Meni se spodnja razlaga zdi logična:

4. "Because HDMI is a digital signal, it doesn't degrade when run over a long distance like an analog signal does, because it's just ones and zeros." Yikes! Not true at all. To explore this issue calls for a bit more detailed discussion.

First, it's true that if a digital video signal stays intact from one point to another, there's no degradation of the image. The digital signal itself can degrade, in purely electrical terms, quite a bit over a distance run, but if at the end of that run the bitstream can be fully and correctly reconstituted, it doesn't matter what degradation the signal suffered--once that information is reconstituted at the receiving end, it's as good as new.

That's a big "if," however. Ideally speaking, digital signals start out as something close to a "square wave," which is an instantaneous transition from one voltage to another; these transitions signal the beginnings and ends of bits. (In practice, such transitions aren't strictly possible, and trying to achieve them can generate harmful noise; consequently, high-order harmonics are usually filtered out which results in the wave starting out squarish but not-quite-square.) A square wave, unfortunately, is impossible to convey down any transmission line because it has infinite bandwidth; to convey it accurately, a cable would have to convey all frequencies, out to infinity, all at the same level of loss ("attenuation"). What happens, therefore, in any run of cable is that a digital signal starts out looking relatively nice and somewhat square, and comes out the other end both weaker and rounded-off. The transitions that mark the edges of bits get smoothed and leveled to the point that, far from that ideal square wave, they look like relatively gentle slopes. Portions of the signal lost to impedance mismatch bounce around in the cable and mix with these rounded-off slopes, introducing an unpredictable and irregular component to the signal; crosstalk from the other pairs in the HDMI bundle also contribute uneven and essentially random noise. As a result, what arrives at your display doesn't look very much like what was sent.

Now, as we've said, up to a point, this won't matter; the bitstream gets accurately reconstituted, and the picture on your display is as good as the HDMI signal can make it. But when it starts to fail, it starts to fail conspicuously and dramatically. The first sign of an HDMI signal failure is digital dropouts--these are colloquially referred to as "sparklies"--where a pixel or two can't be read. When these "sparklies" are seen, total failure is not far away; if the cable were made ten feet longer, there's a chance that so little information would get through that there would be no picture on the display at all.

The shame is that, with HDMI, this is prone to happen at rather short lengths. When DVI was first introduced (same encoding scheme, same cable structure, but a different connector from HDMI), it was hard to find cables that were reliable in lengths over 15 feet. The fact that these multipin cables aren't economical to manufacture in the US and so were being produced exclusively in China, too, didn't help; Chinese cable manufacturers are very good at keeping costs down, but not the best at keeping tolerances tight. Today, a good HDMI cable can be relatively reliable up to about 50 feet, but because different devices tolerate signal degradation differently, it's impossible to say categorically that a 50 foot cable will work; it's only possible to say that it will work with most devices.

Why is that? Well, it all has to do with bad design. The designers of the HDMI standard didn't really think much about the cable problem, and it shows. This topic is fairly complex in itself, so we've split it out into a separate article: What's the Matter with HDMI Cable?

Analog video signals, contrary to what seems to be the conventional wisdom in home theater circles, are extremely robust over distance. We have run component video for hundreds of feet without observable degradation; the bandwidth of precision video coax, rather than being horribly overtaxed like that of an HDMI cable, is greatly in excess of what's needed to convey any HD signal. It is true that an analog signal degrades progressively with length; but that degradation, in practice, is so slight and slow that it rarely gives rise to any observable image quality loss in home theater applications.

Copy/paste od http://www.bluejeanscable.com/articles/hdmi-cables.htm

http://www.Goblin.si - trgovina z igralnimi konzolami, igrami in servisom v Ljubljani, Mariboru in Celju.
Link to comment

Jaz imam en problem, ki ga ne znam rešiti.

Imam namreč samsunga 226 bw, katerega optimalna resolucija je 1680x1050. Pri premium modelu sem lahko nastavil na to resolucija in je slika bila perfektna, zdaj ko sem nabavil pa Elite jasperja pa je na zgornji in spodnji strani črn rob, ki ga nikakor ne morem odpraviti. Pozna kdo rešitev?

Link to comment

Slika je perfektna LE, če imaš črn rob spodaj in zgoraj. 226bw je 16:10, a igre za Boxa so narejene v 16:9. Edin način, da so zares perfektne je ravno to, da izbereš 1680x1050 in dobiš ta rob. Če že hočeš imeti cel zaslon porabljen, a na račun razmerja, ki ne bo več pravo (in bodo vsi objekti raztegnjeni v višino), bi priporočal izbrati 1280x1024 resolucijo. Premium/jasper, to nima veliko veze, saj so le modeli vezja v boxu. Fora je v softverju boxa (mora biti dovolj ažuren - nekje v enem summer updejtu mislim, da je to prišlo.. verjetno lani jeseni, se mi zdi) in pa pravi kabel moraš imeti vklopljen, da sploh lahko menjavaš vse te resolucije. Component nima teh možnosti in jih ima le par, VGA ima vse možno vedno, HDMI pa lahko ima, lahko pa tudi nima, saj je pri slednjemu odvisno tudi od komunikacije, ki jo vzpostavita TV in konzola preko HDMIja. Če zaslon ne uspe konzoli pravilno javiti, kaj vse podpira, potem konzola ne bo dala resolucije na voljo.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.