Skoči na vsebino

Knjige


Priporočene objave

  • 3 tednov kasneje...
  • Odgovorov 63
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priljubljeni dnevi za debate

Evo, tudi jaz sem se odločil, da začnem čitat Pesmico ledu in ognja in sem naročil prva dva dela v angleščini, ostalo pa potem, ko s tema končam. Kar bo po moje še kar nekaj časa, glede na dolžino in to. Ali pa tudi ne - upam, da je zadeva res tak dobra kot vsi pravijo. Sej bi si lahko v knjižnici sposodil prvi del, ampak dobrih 8€ za knjigo je pa res steal po moje, sploh pa za kaj takega. Žal mi je edino, da nimajo hardcover verzije, ker so mi te valda bolj všečne. Pa dražje :D

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 1 mesecem ...

No, tudi jaz sem se končno spravila k branju AGOT, zraven pa še knjigo Christopher-ja Moore-a Bite me. Fenomenalno smešna parodija na Twlight in ostale vampiriade. It's like, totally awesome, like totally and like you need to read it. Like now.

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Še eno priporočilo z moje strani - knjiga z naslovom 1984 od Georga Orwella. Gre za distopični fikcijski roman, zgodba pa se odvija v izmišljenem povojnem Londonu, ki je del Oceanie, ene od treh veledržav sveta. Čeprav so države v neprestanem boju za prevlado, jim je skupen oligarhični način vladanja s pomočjo stroge partijske propagande in nadzorovanja tako sedanjosti kot preteklosti. Glavni junak, Winston Smith je eden izmed nižjih uslužbencev Ministrstva za resnico, ki zaide v težave zaradi neupoštevanja partijskih načel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nineteen_Eighty-Four

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • 1 year later...
  • vrhovni

Trenutno sem prebral Nikki Heat novele prve štiri knjige, čakam pa na peto (Deadly Heat), ki izide septembra. Bile so tako dobre da sem jim prebral v dobrem tednu dni :)). Podlaga za knjige je TV serija CASTLE. Enostavno vorteks, samo tako jih lahko opišem. :)

Prebral tudi The Walking Dead Rise of the Governor zdaj pa bom začel brati The Walking Dead Road to Woodbury. Prednaročeno pa imam tudi že zadnjo knjigo v triologiji The Walking Dead Fall of the Governor. :) Zatem pa me še čaka Lost Symbol Dana Browna.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Hehe, Nikki Heat, kul. Go Beckett, go! :)

Jaz se trenutno prebijam skozi Neuromancerja od Gibsona, ena z mojega seznama sci-fi klasik, ki jih nikoli nisem prebral. Zaenkrat kul, v času izida je morala biti odtrgano napredna, ima pa Gibson nadležno kompleksen stil pisanja in angleščine. Ena izmed redkih knjig, kjer moram marsikateri stavek/odstavek prebrati večkrat, da uspem razbrati, kaj za hudiča je želel sploh povedati.

Link to comment
  • 1 year later...

Metro 2033

post-101-144771057429_thumb.jpg

Končno mi je na dopustu uspelo prebrati Metro 2033, že prej sem bil ventilator iger in moč vetra se je samo še pojačala.

Igre ti sicer dajo interaktivno izkušnjo, ki pa še ni na tem nivoju, da bi presegla človeško domišljijo, tako, da te samo branje potegne še globlje v Moskovsko postapokaliptičnopodzemlje - Metro... Artjom v knjigi ni tako spreten in predvsem pobije manj ljudi kot v igri, pa se mu vseeno več ali manj uspe prebiti skozi vse postaje vse od domače VDNG do Polisa in naprej.

Zanimivo je, da v originalni verziji knjige umre, ko mu najbolj dogaja... pa te verzije ni hotela izdati nobena založba ;)

Dmitry Glukhovsky odlično opiše in predstavi podzemlje in bitja ter nas popelje skozi zgodbo v stilu fantazijski romanov le da tukaj meče in trole zamenjajo strojnice in "črni". Namesto kraljestev imamo postaje, namesto ras pa naciste, komuniste, jehove...

Knjigo je avtor večkrat popravljal med drugim zarad pripomb bralcev, ki se spoznajo na gradnjo, orožja ipd. pravzaprav je knjiga najprej izšla na internetu na uradni strani http://www.m-e-t-r-o.ru zaradi že prej omenjenih težav z založniki.

Po prebranju komaj čakam na izzid Metro redux za PS4, ki bo zajemal obe igri v 1080p ločljivosti in se bom skušal zadržati, da ne grem prej še enkrat čez na PS3 oz. na X360. (btw pred kratkim je bil Last light na PS+)

post-101-144771057433_thumb.jpg

Odlično branje za vroče dopustniške dni.

Bessie priporoča!

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.