Skoči na vsebino

XboxOne vs PS4 vs WiiU - Odprta "debata" za fanboye


Priporočene objave

  • Odgovorov 1,1k
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

  • vrhovni

prodajne številke: XO vs PS4

The PlayStation 4 sold more than the Xbox One in US retail, according to stat-tracking group NPD.

Unsurprisingly, more PS4 software was sold as well. This was the expected outcome given that the PS4 launched on 15th November in the US, whereas the Xbox One didn't come out until the 22nd.

The PS4 is the most successful console launch in the world, having sold 2.1 million units in North America and Europe in its first two weeks on store shelves according to analyst company DFC. The Wii came in second with 1.6 million units moved between North America and Japan.

Xbox One also did well, with Microsoft claiming it sold over two million units worldwide thus far. 909,132 of those were in the US during its first nine days on the market. That's over 101K sold a day on average, which makes it the fastest selling console in the US. Microsoft noted that it sold roughly three times what the Xbox 360 did at launch and owners picked up an average of 2.1 games per console.

Grobo gledano za USA:

1 milijon PS4 konzol v 24h

1 milijon XO konzol v 9 dneh

Tega definitivno nisem pričakoval! :o

Prodaja iger:

As far as software sales go, the top 10 selling titles for US retail were as follows:

  • Call of Duty: Ghosts (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U)
  • Battlefield 4 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
  • Assassin's Creed 4: Black Flag (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U)
  • Madden NFL 25 (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
  • Grand Theft Auto 5 (Xbox 360, PS3)
  • NBA 2K14 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
  • Skylanders: SWAP Force (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U, 3DS)
  • Just Dance 2014 (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U, Wii)
  • Disney Infinity (PS3, Xbox 360, Wii U, Wii, 3DS)
  • FIFA 14 (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Vita)

Bear in mind that NPD's figures don't include digital sales or games sold as part of a hardware bundle.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Sony naj bi naslednjo izjavo o prodaji izdal šele, ko bodo čez 5 milijonov. To se pa zna zgodit že v 14 dneh. Zdej so verjetno že na 3+ milijona, glede na to, da so pred 11 dnevi povedali, da so čez 2.1 M WW.

O MSjevi cifri sm pa svoje že napisal, itak bo pa za njih hudirjevo boleče že, če bosta X1 in PS4 poravnana v ZDA, saj je X360 PS3 v ZDA našišal za skoraj 15 milijonov.V Evropi se, razen v UK, konzola prodaja precej pod pričakovanji.

 

 

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Tudi pri kasnejših/izboljšanih produktih se pojavljajo težave, le da ljudje niso na njih več pozorni ker je % veliko manjši. Upamo lahko samo da je to osamljen primer in ne množičen.

Zato vedno pravim da ko kupiš neko stvar jo stestiraj do konca, ker če se bo stvar zelo uporabjala tudi v slabših pogojih (recimo vročina) in bo delovala - je iz meseca v mesec večja šansa da bo stvar funkcionirala brezhibno. Če ti v enem letu ne crkne pomeni da ni nobene faulty elektronke not in ti mora načeloma delovat dokler nebo trdi disk šel po gobe (ker seveda vsi vemo da je disk prva stvar ki gre in ima najmanjšo življensko dobo).

Po vsej verjetnosti je problem pokvarjenega kondenzatorja ki je počil, no vsaj simptomom ustreza.

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...

Ko sem videl da je imel ps4 software večji procent od x1 sem videl da so številke spet izvir "fanboyev" . Microsoft je kralj med software opremo, tudi če nebi videl obeh UI bi že vedel da nekaj smrdi saj sony nebo nikoli prišel na nivo Microsofta glede softwara.

btw: Je pa zanimivo da niso naredili še ankete med kamerami, kjer bi bilo že preveč očitno ko bi zmagala ps4 kamera :)

Saj nimam nič proti takim anketam, samo glede na to da so IGN bi lahko malce bolj realna publika glasovala.

Link to comment
Ko sem videl da je imel ps4 software večji procent od x1 sem videl da so številke spet izvir "fanboyev" . Microsoft je kralj med software opremo, tudi če nebi videl obeh UI bi že vedel da nekaj smrdi saj sony nebo nikoli prišel na nivo Microsofta glede softwara.

btw: Je pa zanimivo da niso naredili še ankete med kamerami, kjer bi bilo že preveč očitno ko bi zmagala ps4 kamera :)

Saj nimam nič proti takim anketam, samo glede na to da so IGN bi lahko malce bolj realna publika glasovala.

Nihče ni "kralj" med software opremo. (Včerašnja zmaga ne zagotavlja dobrega rezultata danes)

Ter glede na to, da je IGN, je imel splošno publiko, kjer so glasovali vsi enakopravno.

(Anketa ni bila opravljena na sony forumih itd. temveč na neodvisnem networku)

Sicer pa gole prodajne številke potrjujejo splošno večje zanimanje (ne zadovoljstvo!) za PS4.

PS:

Microsoft je kralj med software opremo, tudi če nebi videl obeh UI bi že vedel da nekaj smrdi saj sony nebo nikoli prišel na nivo Microsofta glede softwara.
Ravno to je fanboyizem.
Link to comment

Pravično glasovanje bi moralo potekati med vsemi ki si lastijo obe konzoli, po številkah anket se lepo vidi superiorno razliko prodanih ps4 konzol, seveda bodo glasovali za svojo konzolo, kar meni osebno naredi to anketo ničvredno :)

Ko bodo podali realne rezultate med vsemi ki so stestirali obe konzoli potem bo anketa nekaj vredna in bo pokazala pravo razliko.

Razen če se vam zdi da je tako ocenjevanje ok ?

Bartala fanboyizem je to da sem povedal dejstvo ? Microsoft daleč vodi vse software razvijalce, in je v tem izpopolnjen... se ne strinjaš s tem ?

Pa ne poveličujem nobene konzole, če bo imel ps4 kakšen omembe vreden špil si ga takoj kupim.

Link to comment
  • vrhovni
Ko sem videl da je imel ps4 software večji procent od x1 sem videl da so številke spet izvir "fanboyev" . Microsoft je kralj med software opremo, tudi če nebi videl obeh UI bi že vedel da nekaj smrdi saj sony nebo nikoli prišel na nivo Microsofta glede softwara.

Jaz bi rekel da je ta tvoja izjava veliko bolj fanboyevska kot pa anketa na IGN. :hihi

btw: Je pa zanimivo da niso naredili še ankete med kamerami, kjer bi bilo že preveč očitno ko bi zmagala ps4 kamera :)

Nekako primerjava kamer trenutno nima smisla in je pravilno da ni bila vključena. Oba tekmeca nimata s kamero v igrah trenutno kaj za pokazat.

MS nima niti ene same igre, kjer bi lahko preizkusil nov Kinect (enako seveda tudi Sony ne, ker Playroom je bolj demo kot pa igra)... bistvo Kinecta pa je ravno body tracking system in ne mikrofoni v njem! :roll: Tako da ja, oba tekmeca imata kameri, kjer pa je trenutno še najbolj uporabna zadeva voice commands, pa še tu zadeva ni 100% pri delovanju.

Tako da trenutno sta pri kamerah obe konzoli tu-tu, kako bo v prihodnosti, pa bomo videli.

Ta anketa bo ponovno zanimiva za izvedbo čez 2-3 leta. Lahko da se stanje popolnoma preobrne (tako kot se je pri PS3 in X360). ;)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Pravično glasovanje bi moralo potekati med vsemi ki si lastijo obe konzoli....

Ko bodo podali realne rezultate med vsemi ki so stestirali obe konzoli potem bo anketa nekaj vredna in bo pokazala pravo razliko....

(Quote sem malo na sredini skrajšal, ker se moj odgovor nanaša le na zgoraj omenjeni del)

To se čisto strinjam. ZADOVOLJSTVO se bo lahko takrat najbolj izmerilo. Vendar bo to še en lep čas trajal, da se prah po launchu poleže ter se število ljudi, kateri si lastijo obe konzoli naraslo dovolj, da bo rezultat merodajen.

A vendar smo ravno sveže pri launchu ter zaenkrat ni tako.

Ljudje glasujejo(ter kupijo) konzolo za katero se JIM ZDI da je najboljša v tistem kriteriju, najbolj napredna, tehnično dovršena, ima za njih bolj zanimive igre itd.

Ter rezultati zaenkrat kažejo tako.

Absolutno obupno ogabno grozen PR, katerega si je MS naredil, ter zadovoljstvo, da je Sony prisluhnil vsem željam/zahtevam za izboljšavo vse elementov PS3 pa izražata TRENUTNO stanje na trgu. Katero je po moje čisto realno prikazano.

Vsak si pa naj doma na polico da tisto konzolo, katera mu najbolj osebno odgovarja ter klic gleda kar drugi pravijo :)

Link to comment
Imam doma obe konzoli in je za enkrat PS4 interface precej bolj pregleden in hiter za navigacijo (predvsem po zaslugi popolnoma ločene trgovine).

Evo točno to! Sem popolnoma enakega mnenja..in že lep čas trobim na okoli glede UI, kot si napisal!

X1 ima UI preveč "nasičen" nepregleden in je malenkost bolj počasen.

Link to comment

No saj vsakemu svoje, nebom argumentiral ker se mi neda ponovno pisat v nedogled... Meni osebno je ps4 poden, izključno zaradi iger ki jih ponuja, za hardware ter software mi dol visi, ker kar sem videl pri špilu Ryse je lahko zaradi mene 5 let grafika na takem nivoju in bom popolnoma zadovoljen :D

Link to comment

Nekako primerjava kamer trenutno nima smisla in je pravilno da ni bila vključena. Oba tekmeca nimata s kamero v igrah trenutno kaj za pokazat.

MS nima niti ene same igre, kjer bi lahko preizkusil nov Kinect (enako seveda tudi Sony ne, ker Playroom je bolj demo kot pa igra)... bistvo Kinecta pa je ravno body tracking system in ne mikrofoni v njem! :roll: Tako da ja, oba tekmeca imata kameri, kjer pa je trenutno še najbolj uporabna zadeva voice commands, pa še tu zadeva ni 100% pri delovanju.

Tako da trenutno sta pri kamerah obe konzoli tu-tu, kako bo v prihodnosti, pa bomo videli.

Ta anketa bo ponovno zanimiva za izvedbo čez 2-3 leta. Lahko da se stanje popolnoma preobrne (tako kot se je pri PS3 in X360). ;)

seveda, da ima xbox1 kaj za pokazat z kinectom.. maš fitnes ki je zelo uporaben in še kakšna bi se najdla, da lahko preizkusiš to čudo ;)

Gogi%20SLO.png
Link to comment

Uporabljam Fitnes app, ki bi brez kinekta ne izgubil kaj dosti. Kje je analiza tvoje telovadbe? Razen work harder on legs, arms, ... ne dobiš nič povratnega odziva. Pričakoval bi vsaj nek grafični prikaz, da bi po vaji lahko pogledal kaj sem delal narobe, kje ni bilo dost intenzitete ... Merilec srčnega utripa pa tudi še ni nikol delal. Poskusil sem še kinect sports jet ski demo in je lag sicer minimalen, vendar je zaznava čisto prevečkrat netočna.

Drugače igram

Xbox One: Forza 5 (vozi se super, drivatarji naredijo odlično vzdušje), Peggle 2(super, samo najeda da ni opcije izklopit dvr, seuvanje), Fitness

PS4: NBA 2k14 (bi lahko bila tudi na X1), Resogun (ni kaj za komentirat, super), Contrast (zanimivo, prekrato in prelahko), Don't starve (nisem igral dosti, samo zelo hitro mine poleg par ur)

Link to comment
  • vrhovni
maš še une gliserje.. kjer tudi lahko stestiraš..

To je spet samo "demo" iz igre Kinect Sports Rivals, ki je bila prestavljena. Tisti ki so celotno igro (še v izdelavi seveda) imeli možnost preizkusiti, pa tudi niso bili navdušeni, ker rabiš zraven sebe MS osebje, da ti pove zakaj Kinect ne dela pravilno. Verjetno je ravno zato bila igra prestavljena.

Sem padel na MS finto s Kinectom na X360... imaš ga, ne veš pa točno kaj bi si počel z njim. Tako da me nov glede na prebrano in videno na internetu ne prepriča. Zgodba se IMO spet ponavlja.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.