Skoči na vsebino

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands


Priporočene objave

  • vrhovni

Včeraj smo se @BuffaloSLO, @conali, @Bartala in jaz spravili igrati Wildlands. KSi squad up! :beer:

 

No, začetek je sprva dobro kazal. Uvodni beta video ti pove kaj vse obsega beta in kako se da igrati.

Nato je še povzetek:

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands - Open Beta_20170223203342.png

 

Nato pa hladen tuš:

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands - Open Beta_20170223203014.pngTom Clancy's Ghost Recon® Wildlands - Open Beta_20170223203336.png

Ubi aka potato serverji! :wasted:

 

Nato smo se odločali katero igro bi zagnali med čakanjem na Wildlands serverje, ki jih popravlja kopica visoko usposobljenih in specializiranih inženirjev:

b7e.jpg

 

Odločitev se je zožila na Rocket League, GTA5 ali pa BF1. Ugotovili smo da vsakomur manjka kakšna igra ali pa je nima posodobljene. :(

Nato je Bartala obupal in šel na čik za živce, mi pa smo zagnali BF1. 

 

Čez kakšnih 40min je nato Bartala javil veselo novico, da so strežniki ponovno oživeli! Close running app in start Wildlands! :D

 

Žal sta Bartala in Conali imela ugasnjeno deljenje svojega glasu, tako da deluje kot da se Buffalo in jaz pogovarjava sama (kasneje je tudi @TheRealDeal imel monolog :D).

 

Če na hitro povzamem prve občutke:

  • Mene igra ZELO spominja na TC The Division. Grobo gledano bi lahko rekel da so okolico pomaknili izven mesta in jo orng povečali, ter dodali vozila. Ostalo ostaja zelo podobno. Samo gibanje in kontrole so slične. Animacije so definitivno skopirane. Če želimo preskočiti oviro, moramo pritisniti gumb (:Cross18x18:) - enako. Novost je prvo osebno streljanje (ki se da spremeniti tudi v tretjeosebno). Tudi kar se tiče zbiranja in pobiranja so podobnosti. Ko pridemo v oporišče, lahko poberemo metke, dele za orožja, poberemo novo orožje, tagamo različne suppliese v zameno za točke,... Skratka veliko enakega monotonega početja, kot je to bila praksa v Division. Kar se misij tiče se ponovno ponavljajo zadeve. Idi tja, poberi tole. Nato pojdi tja in izvedi to informacijo,... Misije te pošiljajo na iste lokacije, ampak z drugim ciljem. Skratka v mojih očeh je tole The Division 2.0. Tak oda tistim ki je bil všeč The Division bo po vsej verjetnosti tudi Wildlands.
  • Okolica je res razsežna! V beti sta na voljo le 2 rajona in je igra že ogromna! Proti The Division je to res gromozanska razsežnost. No, ta razsežnost ni vedno dobra zadeva. Res veliko je potovanja, ki po moje hitro izgubi svoj šarm (več v drugi točki). Na srečo je na voljo tudi fast travel. Kot drugo je težava da je se okoli zdi ves čas precej podobna. Veliko istih tekstur, istih elementov v okolici. Bi kar rekel da je okolica generična. Lahko bi bila tudi nekoliko bolj podrobna z več detajli. Definitivno ni na GTA5 nivoju detajlov.
  • Vožnja vozil... Mja, glede na to koliko se potuje v igri, bi se definitivno lahko bolje potrudili. Helikopter ves čas niha naokoli in ima zelo čudno implementirano dvigovanje med vožnjo. Če se hočeš povzpeti, moraš zavirati (gobica nekoliko nazaj), nato pridobiš na višini in nato ponovno gas. Ni možna vožnja naprej in pridobivanje na višini hkrati. Avtomobili mi delujejo kot da bi bili napolnjeni s helijem. Zelo jih zanaša in nimaš občutka prizemljenosti na podlago. Poškodbeni model je prisoten, ampak brez nekega presežka. Všeč mi je, da se vozila hitro uničijo, tako da je potrebno pazljivo ravnanje.
  • Končno orožja niso odvisna od sreče! Zadeva, ki je morila marsikoga pri Division! Orožja se pobirajo in so enaka za vse. Enako velja tudi za dodatke. Aja, tudi rangiranja orožja po redkosti ni več.
  • Kar se misij tiče, se ponavljajo. Pošiljanje na isto lokacijo ni vedno slabo, saj se vreme in postavitev/prisotnost sovražnikov spreminja. Tako da lahko vedno uberemo drugo pot/pristop, layout oporišča pa ni potrebno vedno na novo odkrivati.
  • Co-op je odličen in zelo zabaven!
  • Grafično igra ni nič posebnega. Bi lahko bila boljša, po drugi strani pa gre za open world, kar je vedno težava za optimiranje.
  • Extreme (najvišja) težavnost ni tako težka, kot bi pričakoval. No, vseeno sem kar redno bil v tej pozi:
    Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands - Open Beta_20170223230208.png

Meni je včerajšni co-op definitivno bil zabavni, ampak zame to definitivno ni day 1 nakup. Naj Ubi vse skupaj naprej popravi in izpili in nato mogoče. Mislim da mi bo beta igranje čisto dovolj. :)

Priporočam da vsak zainteresiran preizkusi beto, da vidi kako je dejansko igranje.

 

Igra ima tudi nekaj bugov.

Na hitro včeraj tale:

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands - Open Beta_20170223233432.png

Ali pa tale:

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

V točno to isto luknjo sem že v closed beti padel :tepen:

 

Meni je igra kljub vsemu zelo zabavna :)

Sva se določenih oporišč ter misij čisto drugače lotila, kot smo se včeraj in niti ni bil feeling, da igram isto misijo. Objective je bil isti (avto spizdit ali convoy ustavit) samo sva ga npr namesto hektično lovila sva mu nastavila zasedo, prvi spremljevalni avto blokirala in minirala, konec konvoja pa od strani napadla, da je ostal le še objective sam ujet.  Bazo clearala kot ostrostrelni par z razdalje, preden se tiho prikradla not ter nevtralizirala še zadnje nasprotne sile. 

Čist druga igra in občutek v primerjavi z včerajšnjim pristopom. Tak da tudi če kako misijo ponavljaš ti ni bedna. Lahko ravno nasprotno, ker vidiš dva (ziher jih je še več) različna pristopa do rešitve in imaš primerjavo :)

Urejano od Bartala
Link to comment
  • vrhovni

Še nekaj statistike Ubisofta iz zaprte in odprte bete GRW:

 

Navedek

Today, Ubisoft announced that more than 6.8 million unique players participated across Tom Clancy’s Ghost Recon Widlands’ beta phases, breaking Ubisoft’s record for their biggest beta phase ever, which was previously held by Tom Clancy’s The Division, which had 6.4 million players.

Sodelovalo je 6.8 milijona edinstvenih igralcev kar je rekord, napram Divisionu, kjer je bila ta številka 6.4 milijona.

 

Navedek

According to Ubisoft, more than 2 billion minutes were played, and more than 60 percent of players played in Co-Op.

Časovno je bilo preigranih več kot 2 bilijona minut, več kot 60% igralcev pa je igro igralo v coop načinu.

 

Še statistika v sliki:

ghost-recon-wildlands.thumb.jpg.a9a4d95584726b1bb50410e445f15c24.jpg

Slika se da povečat, samo kliknite pokaži sliko in le-ta bo prikazana v pravi velikosti.

Urejano od japanboy

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni
Pred 17 minutami, TheRealDeal pravi:

Če je napisal, da je večja cifra od Divižna !? Zakaj boga ? 

Ker je bila Division beta istega meseca lani. Med tem se je prodalo ogromno PS4 in XO konzol. Na primer že samo v zimskih praznikih 2016 je bilo uradno povedano, da so v dobrem mesecu prodali 6,2 milijona PS4 konzol. Če k tej cifri dodaš še prodajne cifre skozi celo leto + XO številke? Potem pa je cifra že ogromna. :) VG Chartz pravi da so prodali v letu dni cca 16 milijonov PS4 konzol in 7,5 milijonov XO konzol. PC scene sploh ne štejem.
Torej če pogledaš da je v letu dni od Division sedaj bilo prodanih 23,5 milijonov novih konzol, potem je ta Widlands beta številka slaba napram Division. Division je imela veliko večji uspeh v beti. Tudi hype je bil večji. Sklepam da bo tudi Wildlands prodaja slabša napram Division.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Nekaj reviewov:

Navedek

Time – 4.5/ 5

GameSpot – review in progress

PlayStation LifeStyle – 8

Hardcore Gamer – 4.5/5

CGMagazine – 8

PC Gamer – review in progress

Attack of the Fanboy – 4/5

US Gamer – review in progress

Shack News – review in progress

GamesRadar+ – 4.5/ 5

Destructoid – review in progress

Twinfinite – 3.5/5

ICXM – 7.5

 

Klik

10573384652.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.