Skoči na vsebino

Xbox 360 in različni PROBLEMI !!


Samotar

Priporočene objave

pozdravljeni! imamoen problem,in sicer s kolegi smo nabavili igre,da bomo skupaj igrali online,si poštimali LIVE,pri enem pa se je nekaj zataknilo.komaj je rešil problem z ruterjem (ip pa te fore),in ko je že kazalo da bo zadeva stekla,se je pri nujnem updatu pojavil naslednji problem:

cant download the update. to test your connection,open system settings and select network settings. test xbox live connection.

se komu sanja,kaj bi lahko bilo?

A uporablja wireless povezavo?

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment
ni se nam dalo več jeb@t,nesel ga je do goblina,plačal 10 eu,dons mi bo javil če dela.

sem vprašal, ker so recimo meni wireless slušalke motile xbox wireless signal. Moral sem ga potem povezat s štrikom.

Motnje so se kazale v tem, da me je vsake tolko zabrisalo iz XBLja, Marketplace mi je javljal skozi error kode, slikice se niso naložile.... Ostale wireless napravice so pa delovale brez težav.

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment
Ko sem Xbox 360 priklopil na PC Monitor model Samsung P2470LHD ter uporabil tale kabel: http://igabiba.joker.si/izdelek.php?menu=5⊂=16&izdelekId=4181 je bila slika precej grda kljub temu da naj bi slo za HDMI kabel. Ima mogoce kdo kaksne izkusnje z tem oz. nasvete?

Glede HDMI je samo ta znana "fora", da ne sme biti daljši od 7ih metrov, ker potem kvaliteta drastično upade (slabša slika) iz meni neznanega razloga :)

Sam laufam HDMI iz Xboxa v DVI preklop v PC monitorju /LG W2252S in niti ne izgleda tako slabo ;)

Amicus Omnibus, Amicus Nemini...

KaSpeex.jpg

Link to comment
Če imaš full HD bi po moje moralo biti 1080p, HD ready pa dela samo do 1080i.

sam mam priklopljen xbox na 3 LETA STAR LCD TV- 32LG2000 HD READY ( 1366 x 768 pixels),pa sem poizkusil tudi na 1080i pa dela-Vendar ,če po pravici povem ne opazim razlike med 1080i oz. 1080p. mislim ,da sedaj igram na 1080i.

Mam pa tudi sam vprašanje ,za nekoga, ki igra oz. ima novejši HDLCD TV ,kaka je razlika(dejanska) oz. ali je na oko opazna razlika med 720p in med 1080i oz. 1080p-Ker pri meni med vsemi temi tremi nastavitvami ,kot sem dejal ni nobene NA OKO -opazne razlike.

Pa še eno vprašanje-- ali imate nastavitve na xbox-u naštimane na standard, intermediate 3. sem pa pozabil kako se imenuje oz. čemu služijo te nastavitve(širini slike ali kako)??

Sprašujem ,ker npr. pri igrah kot je BBC2 ,moram nastavljat TV glede na mapo ,ker če igram atacamo desert ,je slika ful svetla medtem ,ko pri laguna alta mapi,je nasprotnik lepo viden tudi na daljavo-medtem ko mi na mapah kjer je "puščava" nasprotnika slabo vidim na daljavo, oz. je svetilnost ful velka in to me full moti.

Sem razmišlju o nabavi novega LCD 32"TV-ja sevedaFull HD.

barocco1974.png

barocco74.png

barocco1974.png

Link to comment

Recimo igre ki sem jih igral zadnje čase na PS3 (SOCOM4, KZ3, Resistance3) so vse HD 720p, tudi Battlefield 3. Na Xboxu pa recimo BF2 ali pa GoW3 delujejo na HDTV 720p/1080i/1080p. To sem prepisal iz škatel na zadnji strani.

Razlike ne vidim neke, mogoče če priklopim PS3 na LCD Samsung 23" je grafika res bolj groba, na Panasonic plasmi 42" pa mi vse zgleda zelo lepo (PS3 in X360), ampak razliko pripisujem tudi temu, da pri 23" sedim pou metra vstran, pri 42" pa dva metra. Oba ekrana sta full HD.

Kar se nastavitev tiče imam na Panasonicu za vse HD vhode (Component in HDMI) enako nastavitev, za SD (Amis TV) pa imam samo sharpnes malo manjši. V nobeni igri nisem nikoli spreminjal Brigtnessa ali karkoli.

Ne vem če sem ti kaj pomagal, ampak glede na to da pri sebi komaj kaj opazim, ali pa sploh ne, razliko med 720p in 1080i, mislim da je med 1080i in p le ta še manjša. Teoretično bi morala biti slika v 1080p načinu bolj ostra in tekoča, sploh pri hitrejšem gibanju, ker se vse linije izrisujejo naenkrat.

Link to comment

Na manjših Tv-jih razlika med 720p in 1080p praktično ni opazna na googlu najdeš grafe, ki prikazujejo pri kakpni velikosti in kakšni oddaljenosti od Tv-ja se pozna razlika v ločljivosti, na 50"+ je med 720p in 1080p opazna, na 32, 37" ne, na 40+ se morda opazi vse je odvisno kako daleč si od TV-ja...

post-101-144771013136_thumb.jpg

Če bi npr.na 51" TV gledal iz razdalje več kot 4,5m bi bilo vseeno kakšna je resolucija in bi rabil vsaj 80"+, da bi bila razlika opazna, na treh metrih opaziš razliko pri 60"+, na 2,5m se začne kazati razlika pri 47" itd. za 37" TV moraš sliko gledat nekako iz 1,5 m ali bližje, da opaziš razliko med 720 in 1080p...v teoriji... ponavadi je tudi reprodukcija same slike pri boljših TV enostavno boljša... ni vse v resoluciji ;)

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Sam igram xbox 32"LCD HD READY iz 2 metrov.Najlepša slika oz.ostrina je priklop hdmi-hdmi.Probal vse.

Samo sem vseeno prepričan ,da, če bi mel full HD 32"LCD TV in resolucijo 1920*1080 in ne 1366*768 bi vseeno videl bolj ostro.

Ma na you tubu ,ko gledam mam MP izseke BBC2 ,NA 19"LCD MONITORJU je sovražnik viden bolje FOV-FIELD OF VIEW-Kot med mojim samim igranjem MP.

NPR:se vsedem V tank in rabm sekundo dve da se izostri daljava v ozadju ,kaj šele ,da najdem nasprotnika.

NAJRAJE bi, kar zamenjal LCD HD 32" READY TV - ga prodal dodal 300€ in dokupil novejšega FULL HD 1920*1080 32".

HVALA ZA mnenja in nasvete,bom, pa še enkrat dal na defoult nastavitve TV in probal oz. začel od tam.

Sam kot pregovor pravi vsake oči majo svojga malarja.eni majo rajši temnejšo nastavitev barv eni bolj svetlo in sem spadam med te ljudi...

bom sporoču, ko bom ,šel še enkrat čez vse nastavitveTV pol pa na xbox..

barocco1974.png

barocco74.png

barocco1974.png

Link to comment

Ko se pogovarjamo o resoluciji in optimiziranju slike, je korak številka 1 ta, da na svoj TV dobimo sliko v nativni ločljivosti zaslona.

To je daleč najpomembnejše.

Kot prvo pozabimo na 720p. Zaslonov s to resolucijo v pri nas praktično ni. Omejeni smo na full 1080p aka Full HD in na 1366x768 aka HD (Ready).

Full HDja na full HD televizor s konzole ni težko spraviti. Preko HDMIja je ap cap in je največja verjetnost, da dela že samo od sebe. Plus, da je tudi najlepša slika.

Na 1366x768 TVjih je pa bolj triki, saj večina neukih uporabnikov nastavi 720p in potem skozi cel obstoj hardverja žere gnilo upscaleano sliko. Eni še vedo ne, da v resnici nimajo 720p TVja, temveč 1366x768. Ne veste niti sami? Hja, če ni full HD, je skoraj sigurno to. Na PS3 je sicer neizogibno, da bomo na takem TVju morali imeti suboptimalno 720p sliko, a box na srečo ima možnosti spljuniti točno sliko. No ni vedno garantirano.Pr

Problem je, da je HDMI dvosmerna povezava in zahteva, da TV pove konzoli, da hoče to pa to sliko. Tu pa tam se ta komunikacija ponesreči in lahko se zgodi, da na 1366x768 TVju ne bomo uspeli nastaviti nativne resolucije, kjub temu, da jo box lahko spljune in da jo TV sicer lahko sprejme od, recimo, priklopljenega PCja. Tako je meni en 32" samsung paral živce, dokler nisem obupal.

No, če nam stvar iz prve ne dela, ali pa slučajno sploh nimamo 1366x786 na voljo pri izbiri resolucije, lahko probamo še z izklopljenim/vklopljenim glasom "automatically detect optimal resolution". Ta zna na določenih TVjih na omogočiti/onemogočiti izvenstandardne resolucije.

Aja, pomnimo, da preko komponentnega kabla teh dodatnih resolucij ni na voljo. So le preko VGA in HDMI. Itak pa če se gremo optimizacije, moramo tako in tako res ciljati na HDMI, ker ob dani resoluciji vedno naredi lepšo sliko, kot ostali.

---

Zdaj, glede vprašanja, ali se ti splača nabaviti Full HD 32" TV, če nisi zadovoljen z obstoječim 1366 32"? Prvo nujno preveri, ali uspeš imeti nativno na tvojem. Vklop nativne, če je prej nisi imel, lahko vse reši. Drugo, par mojih primerov:

Imam že kar starega Sonyja KDL 32S3000 ki je bil kar drag ob nakupu. Ta ima, ako ga nahranimo z nativno, 1366 resolucijo, fantastično sliko. Res, neprekosljiva je in še folk, navajen večjih zaslonov s full HDjem (saj tudi sam v take pogosto buljim) se čudi, kako je dobra.

No, navdušen nad tem sem sem cca dve leti za tem kupil cenejši Sony 32" full HD (KDL 32K3xxx) in bil REEES razočaran. Slika na nativni 1080p ne seže prejšnjemu HDreadyjevemu do kolen. Res, ko stopiš zraven se ti zdi, kot da so goljufali in v resnici TV sploh nima 1920x1080 pikslov, temveč nekaj vmes. Kot bi imel 720p na 1366 TVju. Kar pa tudi ni, ker nativna resolucija je ta. In povrhu druge zgledajo na njemu še grše. Celo test s PCjem je kar razočaranje, saj je tekst slabo berljiv, kar podpre domnevo, da so nekaj goljufali, ko so ga naredili in deklarirali 1080p. No, glede na to, da so na njemu vse druge resolucije še bolj meglene in še slabše, ne vem, kaj si misliti.

Zdaj, tehnika gre naprej in gotovo obstaja veliko 32" tvjev z vrhunsko full HD sliko, ampak jaz bi rekel, da če ostajaš na tej velikosti diagonale, več ni nujno boljše in je bolj pomembno to, ali uspeš imeti nativno resolucijo ali ne in koliko je v tem načinu zares lepa slika. Dokler gonimo

neprilagojeni 720p na 1366, sploh ne moremo vedeti, kaj zares imamo.

Prvi korak je torej spraviti svoj stari 32" non fullHD tv v stanje, da od konzole dobi in predvaja 1366x768. Ce nikakor ne uspemo, potem ja, je bolje iti na 1080p TV, ker smo s tem praktično sigurni, da bomo imeli tudi 1080p signal. Če pa uspemo imeti pri 1366x768 nativno sliko, potem pa pride tisti graf v poštev in glede na to, da velevečina iger interno itak teče na 720p ali celo manj, fullHD sploh nima nujno realne prednosti.

---

Glede HDMI je samo ta znana "fora", da ne sme biti daljši od 7ih metrov, ker potem kvaliteta drastično upade (slabša slika) iz meni neznanega razloga :)

Sam laufam HDMI iz Xboxa v DVI preklop v PC monitorju /LG W2252S in niti ne izgleda tako slabo ;)

To je bolj mit. Sam imam dva sistema z desetmetrksimi HDMI kabli brez motenj in enega s petnajstmetrskim kablom. Kar je zanimivo je, da slednji deluje na vseh resolucijah brez motenj, razen z enim določenim monitorjem le v določeni resoluciji (slučajno glih 1366x768), kjer se pojavijo čudne rdeče pike, vidne le na povsem beli ali povsem črni sliki. Če zvišaš v 1080p resolucijo pa jih ni.

In kabli niso monster kabli za 150 euro za dva metra, temveč najcenejši eBay kabli za 15 euro za 15 metrov. Glih, da ne bi kdo kdaj nasedel.

Glede slabe slike pa, ali imaš res jasno vidne barvaste artefakte, ali pa je slika perfektna. HDMI ni analogen signal, kjer bi se ti morda zdelo, da je nekoliko slabša ali boljša. Ali je nekaj zelo jasno narobe, kot reimo pojavljanje off-color pik, ali pa dela perfektno.

Urejano od kekken3
Link to comment

Mogoče je treba tudi povedat kaj pomeni i in kaj p, i je prepleteno podajanje slike ( interlaced), torej dobimo najprej sode vrstice v 1920×540 in nato lihe v 1920×540, p je za progresivno in je vsak frejm sestavljen iz vseh vrstic torej 1920×1080.

Na obeh konzolah sta "namizji" lahko v 1920x1080p, tako, da je nastavitve TV najlažje preverjati/prilagajati kar tam.

BessieSABU.png

Link to comment

Super razloženo, 100x hvala.

Potem če imam prek HDMI pri svojem Panasonicu v Xbox-u nastavljeno resolucijo 1080p in mi na TVju ob vhodu v ta signal tudi napiše 1080p, 60Hz, je to to?

Vglavnem jaz sem imel do sedaj na Component kablu ker mi je blo rečeno da je ista resolucija in kvaliteta kot na HDMI. Pa na Xboxu Elite nimaš posebej ToSlink izhoda za zvok in je kot del na Componentnem kablu.

Link to comment

Ja pri componentnem kablu teoretično lahko pelješ tudi 1080p v praksi pa dobiš na Tv 1080i ali 720p samo ne vem pa v čem je fora, mogoče v kakšnih standardih :headscratch:

wiki pravi:

Component video is capable of carrying signals such as 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i and even 1080p (although Blu-Ray movies cannot be played at 1080p using component cables; the display would either switch to 1080i or 720p). Many new high definition TVs support the use of component video up to their native resolution.

Sem malo brskal baje je problem v RCA konektorjih, ki ne zmorejo frekvence 124.4Mhz za 1080p...

SD - 640x525x30 = 10.1MHz (only 480 are viewable)

ED - 640x480x60 = 18.4Mhz

HD 720p - 1280x720x60 = 55.3MHz

HD 1080i - 1920x1080x30 = 62.2MHz

HD 1080p - 1920x1080x60 = 124.4Mhz

Za zvok lahko dokupiš Audio kabel/adapter...

post-101-144771013358_thumb.jpg

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Jaz pa imam problem z SKY playerom.Namreč opravim registracijo zaženem Sky iz dashborda vpišem uporabniško ime in geslo.Problem nastane pri logiranju...namreč pojavi se srednje veliko modro okence brez texta in ima možnost OK...stisnem ok vrže nazaj na logiranje itd...imam pa live gold 12+2.. ima kdo takšen problem? Tudi za Last FM me zajebava nekaj glede regije...

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Hello!!

Upam de je prava tema:innocent: Imam en čuden problem z NAT settings.Preden mi je sploh uspelo spravit te hudičeve NAT-e na OPEN je trajalo kr nekaj časa:blush: Potem je bilo nekaj časa vse tiho,ko pa sem po dolgem času spet naletel na opozorilo,da je NAT moderate.....saj vsi veste kako gre:hyper: Po posvetu z stricem google sem z muko spet spravil nazaj na open. Vendar se od časa do časa zgodi,da ko zakurblam xbox se mi čudežno spet spremeni na moderate:jaw-dropping: sicer rešitev sem našel samo resetiram router in deluje. Vem da to ne pomeni konec sveta....vendar me pa velikokrat moti,da moram resetirati in nato čakati da se vse spet postavi:pullinghair: Ima mogoče kdo kak nasvet ali pa razlago zakaj se to dogaja??? Hvala:thumbsup:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.