Skoči na vsebino

Xbox 360 vprašanja !


Godlike

Priporočene objave

Mislem da ste mal lončke zamešal. Če je disk zunanji, pol ga prklopš sam na USB, torej ga zazna samo 16GB. Če pa ti ta disk flešaš pa daš notr, pa ti zazna celega. Samo da pri slimu ti ga zaklene, da ga ne moreš uporabljat na drugih xbox-ih slim.

Samo, če se že prodaja kot XBOX360 disk, potem ne bi smel biti zaklenjen na 16 GB, pa četudi je zunanji !

mnovak91147.png

Link to comment

kupujem nov xbox pa ste me zdj malo zmešali s temi 4 gb + 250 gb diski... Nameravam ga kupiti pr Playgamu, kjer kupiš xbox z vgrajenim 4 gb diskom, zraven pa je še priložen 250 gb disk. A je ta komplet kaj drugačen kot npr. pr Goblinu, kjer piše da dobiš xbox z direkt vgrajenim 250 gb? a je kakšna razlika v kvaliteti oz. se tisti s priloženim 250 gb diskom kaj bolj segreva od tistega ki ima disk že vgrajen?

še nekaj me zanima, glede nakupa TV - če kupuješ lcd tv za igranje xboxa kaj je pomembno pri izbiri tv-ja (resolucija, HZ....)? Veljajo te lcd-ji za ene 300-400 evr kaj al jih škoda kupovati (več denarja pa nimam za tv)... Rad bi pa imel dokaj dobro grafiko.

hvala za odg.

Link to comment
kupujem nov xbox pa ste me zdj malo zmešali s temi 4 gb + 250 gb diski... Nameravam ga kupiti pr Playgamu, kjer kupiš xbox z vgrajenim 4 gb diskom, zraven pa je še priložen 250 gb disk. A je ta komplet kaj drugačen kot npr. pr Goblinu, kjer piše da dobiš xbox z direkt vgrajenim 250 gb? a je kakšna razlika v kvaliteti oz. se tisti s priloženim 250 gb diskom kaj bolj segreva od tistega ki ima disk že vgrajen?

še nekaj me zanima, glede nakupa TV - če kupuješ lcd tv za igranje xboxa kaj je pomembno pri izbiri tv-ja (resolucija, HZ....)? Veljajo te lcd-ji za ene 300-400 evr kaj al jih škoda kupovati (več denarja pa nimam za tv)... Rad bi pa imel dokaj dobro grafiko.

hvala za odg.

Tisto ni ugrajen 4gb disk ampak samo 4gb spomin.

IMHO 250 GB disk pa je mišljeno, da ga daš(vgradiš) v konzolo.

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment

Mene zanima kako je zdaj z tem 5.1 zvokom? Ker sem nekje prebral da ima xbox s tem veliko težav. Kupil sem si ojačevalec Onkyo in ko priklopim gor xbox preko HDMI kabla sploh ne dobim prostorskega (5.1) zvoka pa imam v nastavitvah nastavljenega. Zadnja dva zvočnika sta tiho. Tako da če se je kdo igral s tem me zanima kako je to rešil.

Link to comment
  • vrhovni
kupujem nov xbox pa ste me zdj malo zmešali s temi 4 gb + 250 gb diski... Nameravam ga kupiti pr Playgamu, kjer kupiš xbox z vgrajenim 4 gb diskom, zraven pa je še priložen 250 gb disk. A je ta komplet kaj drugačen kot npr. pr Goblinu, kjer piše da dobiš xbox z direkt vgrajenim 250 gb? a je kakšna razlika v kvaliteti oz. se tisti s priloženim 250 gb diskom kaj bolj segreva od tistega ki ima disk že vgrajen?

še nekaj me zanima, glede nakupa TV - če kupuješ lcd tv za igranje xboxa kaj je pomembno pri izbiri tv-ja (resolucija, HZ....)? Veljajo te lcd-ji za ene 300-400 evr kaj al jih škoda kupovati (več denarja pa nimam za tv)... Rad bi pa imel dokaj dobro grafiko.

hvala za odg.

4GB je samo flash spomin (več ali manj vgrajen USB ključek). 250GB pa je pravi disk, takšen kot v prenosnikih, vendar v posebnem ohišju, da paše v Xboxa. Xboxu je vseeno ali imaš 4GB ali 250GB spomina ali kombinacijo obojega (4GB + 250GB), deloval bo v vseh primerih enako. Razlike so samo v količini spomina!

250GB disk je najverjetneje pri obeh primerih mišljeno kot originalni Xbox disk, tako da se v vsakem primeru vgradi oz. je že vgrajen v Xboxa in ni mišljen kot zunanji disk kot pri računalnikih.

Razlike med kvaliteti Xboxov ni. 250GB ali 4GB verzija, oboje deluje enako in se tudi segreva enako.

LCD TV-ji so relativno poceni, ampak z velikostjo jim cena gromozansko raste. Seveda je večji LCD boljši za igranje, saj se bolje vživiš v samo igranje. Težko je biti pameten pri takšnem splošnem vprašanju. :cheerful: Nedolgo nazaj smo doma kupili LCD Toshiba 42" za 400€ in moram rečt, da sem bil prijetno presenečen nad kvaliteto slike, izdelave in zvoka glede na ceno.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
Mene zanima kako je zdaj z tem 5.1 zvokom? Ker sem nekje prebral da ima xbox s tem veliko težav. Kupil sem si ojačevalec Onkyo in ko priklopim gor xbox preko HDMI kabla sploh ne dobim prostorskega (5.1) zvoka pa imam v nastavitvah nastavljenega. Zadnja dva zvočnika sta tiho. Tako da če se je kdo igral s tem me zanima kako je to rešil.

Torej... Xbox imaš s HDMI kablom povezan na ojačevalec. Na Xboxu nastaviš prostorski zvok (nastavitve za zvok). Na ojačevalcu nastaviš prostorski zvok (Dolby digital). Zadeva mora delovat. :P

Če še vedno ne deluje povej malo več o problemu, kateri točno ojačevalec, Xbox,...

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Glede TV-jev. Sicer nisem nek ekspert ne tem področju, ampak bi na tvojem mestu s takim proračunom pogledal tudi za kake LCD monitorje v velikosti okoli 24'', če ti to pride v poštev. Recimo ta od LGja se meni zdi kar zanimiv. Pač toliko da veš, kam merim. Mamo pa tudi posebno temo za monitorje, tako da lahko pogledaš še tja.

ma nočem monitorja, ampak TV. Me je samo zanimalo, če je opaziti kakšno razliko med tv lcd hd ready in pa tv lcd full hd? to edino...vem da je zihr razlika v grafiki med TV za 1000 evr. in tistim za 300 evr...zanima me samo, če se splača kupit nizkocenovni TV ali se splača dat nekaj sto evr.več pa je velika razlika v grafiki...se pa da tud dobit lcd 32'' full hd za 350 evr. in tega bi tud kupil...

Link to comment

Imam xbox 360 slim in ojačevalec Onkyo TX-NR509. xbox imam povezan na ojačevalec z HDMI kablom, ojačevalec pa z televizijo LG pravtako z HDMI kablom. Ko imam nastavljeno na imput za xbox je kot da zadnja dva zvočnika nebi delala. Na ojačevalcu mi javi da je signal Dolby D. Hvala za pomoč

PS: Sedaj sem ugotovil da v meniju in igri Batllefield Bad Company 2 ni 5.1 zvoka, ko pa sem dal not COD Black ops pa mi je takoj nastavlo prostorski zvok. A je možno da Batllefield ne podpira 5.1 zvoka??

Urejano od zakky
se en podatek
Link to comment
ma nočem monitorja, ampak TV. Me je samo zanimalo, če je opaziti kakšno razliko med tv lcd hd ready in pa tv lcd full hd? to edino...vem da je zihr razlika v grafiki med TV za 1000 evr. in tistim za 300 evr...zanima me samo, če se splača kupit nizkocenovni TV ali se splača dat nekaj sto evr.več pa je velika razlika v grafiki...se pa da tud dobit lcd 32'' full hd za 350 evr. in tega bi tud kupil...
Neke razlike med 32" hd ready in 32" full hd ne boš opazil. Do razlik pride pri TVjih z večjimi diagonalami. Je tudi razlika če kupiš 32" za 500€ in 32" za 300€. Ni pa razlike, med 32" za 300€ kar stane normalen HD ready TV in 32" za 350€ kolkor stane normalen vstopni Full HD.

Če nimaš nekih visokih zahtev, boš za 350€ dobil več kot dovolj dober LG, Samsung, Phillips..., ki ti bodo odlično služili tudi kot predvajalniki medijskih datotek direkt iz USB ključka/prenosnega diska.

Link to comment
  • vrhovni
Imam xbox 360 slim in ojačevalec Onkyo TX-NR509. xbox imam povezan na ojačevalec z HDMI kablom, ojačevalec pa z televizijo LG pravtako z HDMI kablom. Ko imam nastavljeno na imput za xbox je kot da zadnja dva zvočnika nebi delala. Na ojačevalcu mi javi da je signal Dolby D. Hvala za pomoč

PS: Sedaj sem ugotovil da v meniju in igri Batllefield Bad Company 2 ni 5.1 zvoka, ko pa sem dal not COD Black ops pa mi je takoj nastavlo prostorski zvok. A je možno da Batllefield ne podpira 5.1 zvoka??

Kolikor vem vse Xbox igre podpirajo 5.1 oz. Dolby Digital. Prečekiraj še nastavitve v sami igri.

PS: Pri Bad Company 2 je must have nastavitev za zvok tudi "War tapes". Res noro dober zvok! :love:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Neke razlike med 32" hd ready in 32" full hd ne boš opazil. Do razlik pride pri TVjih z večjimi diagonalami. Je tudi razlika če kupiš 32" za 500€ in 32" za 300€. Ni pa razlike, med 32" za 300€ kar stane normalen HD ready TV in 32" za 350€ kolkor stane normalen vstopni Full HD.

Če nimaš nekih visokih zahtev, boš za 350€ dobil več kot dovolj dober LG, Samsung, Phillips..., ki ti bodo odlično služili tudi kot predvajalniki medijskih datotek direkt iz USB ključka/prenosnega diska.

hvala za odgovore...nekak se odločam trenutno med dvema - grundig lcd full hd, diagonala 94 cm za 350 e. in pa sharp lcd hd ready, diagonala 81 cm za 250 e...kakšni predlogi, ideje glede tega?

mislim da bo katerikoli izmed teh dveh dokaj dober za zimsko nažiganje xboxa (za katerega se moram tudi še strošit...aja,sej res, niti DL pekača še nimam, da bom lahko DL dvd-je pekel). Prihajajo zimski stroški :banghead:

Link to comment
hvala za odgovore...nekak se odločam trenutno med dvema - grundig lcd full hd, diagonala 94 cm za 350 e. in pa sharp lcd hd ready, diagonala 81 cm za 250 e...kakšni predlogi, ideje glede tega?

mislim da bo katerikoli izmed teh dveh dokaj dober za zimsko nažiganje xboxa (za katerega se moram tudi še strošit...aja,sej res, niti DL pekača še nimam, da bom lahko DL dvd-je pekel). Prihajajo zimski stroški :banghead:

kakšne so specifikacije? Kontrast, odzivni čas itd. Pa če je možnost raj kupi LED in ne lcd.

Gapi x3.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.