Skoči na vsebino

Call of Duty vs. Battlefield vs. vse ostalo [Multi]


Priporočene objave

Ne bom ravno reko, da sem CoD hater, je pa zanič špil. Vsaj zadnja tri leta, no. Kar se tiče sniperjev, če bi bilo po moje bi dali not samo bolt-action puške, ne pa nekih zadev, ki jih ljudje uporabljajo namesto assault riflov. Sej je ok, bodi sniper in bodi zanič, ampak ko dobiš v ekipo tri sniperje od šestih ljudi, kjer dva kampata eden poleg drugega, tretji pa rusha s snipo se je pa tudi za zamislit. Poglej kaj se je zgodilo v BO - odstranli so quickscope možnost in kr naenkrat nihče več ne uporablja sniperjev. Me prav zanima zakaj.

Da ti dam še nekaj za razmislit glede Hala, zgleda da te še kr boli. Zamisli si, da Hala 3 ob izidu ODSTja nimaš (več). Mogoče ga sploh nisi mel, mogoče si ga prodal, kaj jaz vem. Pride ven ODST, ki ga namesto za 60€ v kaki trgovini kupiš za 40 ali pa še manj (ker kupuješ isti špil kot lani, kao) in kaj dobiš - kampanjo, firefight in 24 multiplayer map, skupaj s še eno forge mapo in desetimi za firefight. Potem pa pride ven Call of Duty, ki ga kupiš zato, ker je Call of Duty in daš zanj 50€. Kaj bolj poceni ga najbrž ne boš dobil. To je kampanja, multiplayer s 14 mapami in zombie mode z dvema. Potem pa lahko greš kupovat map packe za 15€ a piece, to je še dodatnih 60€ za 12 MP in 9 zombie map. Torej, če vzamemo približno najboljšo možno verzijo:

- Halo ODST: ~40€ - kampanja, firefight z 10 mapami, multiplayer s 24imi + forge, kjer si lahko delaš svoje mape

- CoD BO: ~110€ - kampanja, zombie mode z 9 mapami, multiplayer z 28imi. Ni možnosti urejanja map

In kot sam praviš, isto velja za Halo in CoD - kaj se torej bolj splača?

Pa postov nisem brisal jaz, to se lahko zahvališ Andurilu. Pa tudi on jih je večino najbrž samo premaknil v to temo.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

In zato, ker dobim več za manjšo ceno naj grem igrat halo? Sem imel reach in mi nekak ni bilo všeč. Z veseljem sem pa preigral kampanjo. Nikoli pa nisem govoril shit o igri. Pač mi ni všeč.

Raje dam več denarja in igram kar mi je všeč, ne pa da gledam na denar. Če bi bil halo tak popularen, kot je cod, bi enako začeli molzt denar.

Kar se pa tiče snipanja, se pa strinjam s tabo. Končno.

Za tole pa laho samo rečem wtf :D

Urejano od verminzz
verminzzz.jpg
Link to comment
  • vrhovni
Isto lahko igras COD brez DLC jev z lahkoto ampak ne ti raje jokcas vsako leto cez COD in govoris neresnice kot a spet ne bo bolt sniper rifla kot nabijas v MW3 temi in ko ti to kdo pod nos vrze raje pobrises moj post. Tema ima 6 postov od tega so 3 je posti od Triggerja ki joka cez COD kot vsako leto.

Post sem ti brisal jaz. Zakaj? Ker je prvih pet besed dejanska vsebina, da bolt-snipe so, vse ostalo pa nekoristno žlobudranje, zaradi katerega sem vse take poste preselil v to temo. Na, lej kaj si uspel spesniti:

Ne v COD-u ni bolt-action-snipe Trigger to ve ce COD primerjas s HALO Reach tam so bla vsa nova orozja ne pa COD:wow: in vidim da se tema res lepo razvija kot vsako leto.

Tema vsebuje 1 stran od tega je pol postov od Triggerja v katerih joka cez COD just like every year. Grem stavit ce bi zdaj nov Halo prisel da bi Trigger pisal da raje kupite Halo kot COD in zraven pripisoval jalove argumente kot njegov prvi post v tej temi.

Ko boš sposoben spisati en post, kjer ne boš 3/4 časa jamral čez Triggerja in čez temo (in tako bolj zasral temo, kot jo Trigger lahko kadarkoli s svojimi pripombami o kvaliteti CODa), takrat bodo posti tam tudi ostali.

@verminzz

Ja tukaj na KSI so nekateri moderatorji pristranski zato pa tudi je tukaj toliko ljudi kot jih je stran postaja tako sranje kot dober.si tam ce se ne strinjas z OTO-om (to je lastnik strani) da je Dirt 3 najboljsa dirkacina in da je Haze WTF res dobra igra dobis ban.

Pristranski smo do neuporabnih postov in kreganja v temah, kjer ni prostora za to. In uradna tema o ENEM špilu pač ni prostor za pobijanje o kvaliteti dveh/večih povsem drugačnih SERIJ špilov.

Link to comment
Post sem ti brisal jaz. Zakaj? Ker je prvih pet besed dejanska vsebina, da bolt-snipe so, vse ostalo pa nekoristno žlobudranje, zaradi katerega sem vse take poste preselil v to temo. Na, lej kaj si uspel spesniti:

Ko boš sposoben spisati en post, kjer ne boš 3/4 časa jamral čez Triggerja in čez temo (in tako bolj zasral temo, kot jo Trigger lahko kadarkoli s svojimi pripombami o kvaliteti CODa), takrat bodo posti tam tudi ostali.

Pristranski smo do neuporabnih postov in kreganja v temah, kjer ni prostora za to. In uradna tema o ENEM špilu pač ni prostor za pobijanje o kvaliteti dveh/večih povsem drugačnih SERIJ špilov.

In spet ni not nobenega bolt action sniperja. -sodec po tem stavku bi rekel da govori neresnico ker bolt action sniper je v igri in je bil v vseh COD-ih.

V temi MW3 je 6 postov od tega so 3 je Triggerjevi v katerem hejta COD in govori da notr ni bolt action snipe in potem sem jaz tisti ki jamra cez Triggerja 3/4 casa napisal sem 1 post v temo v MW3 temo po tem ko si jo ti prvic spucal, in ta post si ti zbrisal.

Kreganja v temah kjer ni prostora za to WTF sorry sam nisem lastnik PS3 in ga ne mislim kupit ampak ce pogledas kaj vse se je pisalo v PS3 temah brez sankcij do dolocenih uporabnikov je ta tvoj stavek mimo in ste pristranski. Zato so tudi vsi lastniki PS3 sli na dober.si ne da bi jih kdo pogresal ampak Bessie ima zdaj svoje monologe v ps3 temah ki so postale ghosttown kar mislim da ni najbolje za to stran IMHO: ampak kdo pa hoce imet PS3 itak nima nic iger tko da brez veze Xbox is the best.

Edit. Nikjer te nisem zalil s Pedrom WTF samo odgovoril sem mu na post its just obvious. In celo to prvic sem sploh odgovoril na njegov post WTF da me nisi zamenjal z verminzzam Anduril.

Urejano od Xbawks
Link to comment

Predlagam, da se srečata v obeh igrah iz "oči v oči" in kdor zmaga ima prav, še bolje pa, če si najdeta sobo in izpeljeta švedski četverec al kako se že reče...

Edit:

Zamočil reče se Double Dotch Rudder :D, v glavnem to:

>http://www.youtube.com/watch?v=0N1nfAdJ5yk

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
lol?

Žali me s pedrom in ti pričakuješ, da bom tiho?

Jaz sem te žalil s pe****, da nebo pomote :D

The drama!

>http://www.youtube.com/watch?v=8UH7Ixvu8bg

Mislim da si bo letos Battlefield 3 odrezal ornk velik kos pogače od MW3, čeprav bo MW3 še vedno bolje prodajan in igran. We'll see...

Točno tak. Cod killer težko da bo ampak bomo vidli. BF3 sem že igral in je fina igra.

verminzzz.jpg
Link to comment
  • vrhovni
Derp derpity derp derp derp.

Cela prva stran tega topica je tvoje jamranje Triggerju in njegovi odgovori, VSE prenešeno iz MW3 teme. Ker si v tistem tvojem postu o bolt-snipeah spet nekaj težil o Triggerju, sem zadevo brisal, da ne bi spet tam nadaljevala vajine super konstruktivne debate.

Lej, kaj se je dogajalo v PS3 temah je zgodovina in se ne da narediti več nič. Jaz sem takrat kolikor sem lahko opozarjal in banal folk, ki je tam težil (hello Liverpool). Jebiga, če smo takrat zasrali, se sedaj ne da narediti več nič, razen tega, da se sedaj tam kolikortoliko spodbuja aktivnost. Še sreča, da imamo za to vsaj Bessieja.

Mešate se pa med sabo očitno vi trije, jaz sem samo brisal vajina zadnja posta, kjer sta en drugega drkala v glavo. Verminzzu nisem težil za njegov post izključno zato, ker se je zanj kasneje opravičil.

Če se boste drkali med sabo na osebnem nivoju, bom pač brisal poste in banal folk. Odgovarjal kle več ne bom, ker je že tako čisto preveč tega topica sedaj razglabljanje, kdo drkari koga in zakaj komu težim. I'm out. Except for the deleting and banning, that is. :ninja:

Link to comment

Ne žal ni možno, najbolj ga bodo konzole najebale pri AA, velikosti mape, manjšem številu igralcev (24 konzole, 64 pc). Sicer lahko se je hvalit da cod teče na 60 fps, če teče na par let starem pogonu, okolica je povsem statična in osiromašena detailov.

Verminzz

Customization ni ravno cod fora, kolikor se spomnim si lahko dodatke menjaval že v starejših igrah, je pa značilno da američani v vojski pumpajo na svoje M16 vse možne dodatke.

Seveda bipod nima kaj iskat v cod , če ni niti malo recoila, kaj bi pa rekel neumni 13 letni ameriški najstnik če bi mu M60 skakala medtem ko bi streljal ?

Če nisi našel razlike med BF2 in BF3, kako ti za vraga sploh uspeva razlikovat med različnimi cod- igricami ?

Link to comment
Ne žal ni možno, najbolj ga bodo konzole najebale pri AA, velikosti mape, manjšem številu igralcev (24 konzole, 64 pc). Sicer lahko se je hvalit da cod teče na 60 fps, če teče na par let starem pogonu, okolica je povsem statična in osiromašena detailov.

Verminzz

Customization ni ravno cod fora, kolikor se spomnim si lahko dodatke menjaval že v starejših igrah, je pa značilno da američani v vojski pumpajo na svoje M16 vse možne dodatke.

Seveda bipod nima kaj iskat v cod , če ni niti malo recoila, kaj bi pa rekel neumni 13 letni ameriški najstnik če bi mu M60 skakala medtem ko bi streljal ?

Če nisi našel razlike med BF2 in BF3, kako ti za vraga sploh uspeva razlikovat med različnimi cod- igricami ?

1. BF3 bo bedn na konzolah iz ralogov, ki si jih sam navedel

2. verjamem, da je že bil prej kje možn customization. Kar se pa tiče m16 pa mi ni cist jasno. Se pravi, če je v igri možno dat dodatke na m16 oz. ameriške puške to pomeni uber patriotizem?

3. bipod nima kaj v codu iskat zarad tega, ker igra ni narejena za kampanje, ampak za fast paced gameplay. Poleg tega so pa tu še manjše mape. Nima pa nobene veze z recoilom.

4. Za to razlikovanje se mi pa ne da pisat, ker sam veš kaj mislim, ampak seveda moreš hejtat.

verminzzz.jpg
Link to comment

Meni se je pa vedno zdelo, da je vsa finta bipoda v zmanjšanju recoila... In seveda bi se dalo to nardit v CoDu. Če lahko ljudje snipajo na tri metre bi lahko še to uporabljali, samo bi bilo mogoče treba malo prilagodit mape - ne po velikosti, ampak zaradi več možnosti firing pozicij. Čudim se, ko vidim v špilu kake LMGje, ki dejansko majo bipod, ki pa ga ne moreš nikamor postavit.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

...ker igra ni narejena za kampanje, ampak za fast paced gameplay.

Pa v codu noben ne kempa.

CoD je z svojimi perki in dodatki na orožju tako camping friendly, da kr glava boli. Ghost in silencer na shotgunu da te nobeden ne vidi na mapi, ninja da si tiho in lahko sound-whoraš, claymore da si zazihraš en kot in potem še kak steady aim da bo shotgun ja za ziher zadel oz. ubil.

Sej vem da je kempanje infistirano v vsak FPS in tud BF trpi zarad preveč kemprskih snajperjev, ampak uni vsaj morejo malo skila pokazat (bullet drop) in če igro in mape poznaš točno veš kje so snajperkse pozicje, medtem ko ti v CoDu vse olajšajo. Tak da ne moreš reč da CoD ni narjen za kempanje in da noben ne kempa, ker veš da nimaš prav.

Rubuz.png%5D
Link to comment

Itak da se naj ne bi, ampak noobi še vedno mislijo, da je kul čepet v enem kotu in čakat, da pride kdo mimo. So pa kul, ker zgledajo res smešno. :D Še boljši so oni, ki pri objective igrah kampajo določeno točko čez celo igro. "Tak, zdaj bom pa jaz kril našo zastavo." In potem se vleže v en tazadnji kot in gleda tisto zastavo skozi ADS, da bo ja lahko ubil tistega, ki bo prišo okoli. Par variant, ki ponavadi nastanejo iz tega - a) tvoja ekipa je tako dobra, da sovražnika ne pustijo preko polovice, torej kempaš zastonj, B) nekdo randomly pride okoli in te ubije, ti popizdiš, c) vidiš nekoga, ampak on prej ubije tebe, ker si kemperski noob, ali d) dejansko nekoga ubiješ, ampak potem sovražniki že vedo tvojo pozicijo in si mrtev v roku par sekund. V vsakem primeru kempanje ni kul.

Isto bi najbrž lahko povedal za sniperje v BFu... Res se ne morem odločit al so oni zgornji hujši od tistih, ki čepijo v grmih na drugi strani mape v Battlefieldu. Tu pa tam kdo koga ubije, ampak so po večini useless, ker se je na njih brezveze spawnat, če jim začneš skakat pred frisom pa pametni postanejo, ker oni kao opravljajo neko ful pomembno funkcijo in so nasploh taglavni šefi.

Lahko bi kaj napisal še o Halu, ampak tam so sniperji v glavnem okarakterizirani kot power weapon in dejansko lahko naredijo veliko razliko, za razliko od omenjenih iger. Ampak raje ne bom, ker vas večina ipak nima kaj dosti izkušenj s Halovim multiplayerjem...

NitroBlast90.jpg

Link to comment

V BF mi sniperji nekak ne predstavljajo nekega vlkega problema. Če malo paziš, pa ne hodis po najbolj odprtem te tak bol težko ubijejo. V codu je pa se kempanje tak najbolj pojavilo v black ops. V mw2 so pobrali kar dobro taktiko proti kempanju: Na na izbiro so jim dali OP noobtube, da se zamotijo z njimi :D

V halo pa nikol nism opazu kaj velik kempanja, ker rabiš malo dlje, da playerja ubiješ in je zato malo težje. Pa tak te takoj zasolijo z granatami. Res pa je, da nisem igral več kot 15 ur. Tečno mi je postalo, ker nisem imel novih map in sem se kar načakal, da sem prišel v lobby.

verminzzz.jpg
Link to comment
  • vrhovni

Resno se kregate o kempanju kot o nekem faktorju o kvaliteti določenega špila? Kempanje je v vseh FPSjih, v enih bolj izrazito, v enih pač manj, je pa bolj kot ne odvisno od folka (vsaj v public matchih) in ne od špila.

In malo za res, malo za hec: you're all a bunch of pussies. Vsi te današnji moderni šuterji so narejeni noob-friendly in imaš vedno šanso priti vsaj do parih killov, ne glede na to, kako dobrega nasprotnika imaš. Zadnja res orenk hardcore kompetitivna FPSja sta bila za moje pojme QW in Q2, kjer je boljša ekipa lahko tako dominirala mapo, da so rezultati dosegali cifre 400:-20 (pri Q2 malo manj), kjer si se lahko 10x spawnal in škripnil na licu mesta, ker so nasprotniki campali spawn pozicije in kjer so se morali vsi soigralci usklajeno in samomorilsko vržti z najslabšimi pokalicami na enega nasprotnika z rocket launcherjem ali railgunom, da so sploh lahko preprečili nadaljno spawncamping morijo. Klinc pa te moderni non-scifi FPSji, kjer en usran headshot skensla še toliko boljšega nasprotnika.

:old:

Link to comment

Ma ja, če danes res tolk dominiraš nasprotnika so velike možnosti, da bo pol ekipe quitalo. Ljudje pač ne znajo več vztrajat do konca in prenest poraza, pa grejo iz igre takoj, ko vidijo, da so zanič. V Halotu je to še tolko večji problem, ker ne najde novih igralcev (kar je sicer dobro), in zna se zgodit, da ti v igri 5v5 ostaneta na eni strani dva, ki sta kao odločena, da pa bosta šla do konca in potem lahko ti zabiješ 10 minut za brezveze. Da CoDa ne omenjam, tam se ljudje menjavajo vsakih par minut. Še večje sranje je pa vsaj v BO to, da matchmaking sistem nekak ne zna najt drugih igralcev v dostojnem času, tako da lahko pol igre igraš 6 na 4, 5 na 3 itd. Celo pred igro se dogaja to isto sranje - čeprav piše, da je playlist za 4v4 in več, se igra vseeno začne s šestimi igralci, in to kr pogosto. Treyarch nesposobni, mamu jim vidim...

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.