Skoči na vsebino

Vprašanja o računalniških problemih, programih, špilih


Anduril

Priporočene objave

  • N7
Js mam problem z wireless povezavo... npr. z itouchom ali telefonom bi se povezu rd s tem in zazna ga, kaze da nej bi biu povezan kao, ko pa grem na internet na ipodu al pa telefonu na search google al kero kol drugo stran, pa mi vrze vn sporocilo da ni povezan z networkom...

mogoce kdo ve v cem je tezava ??

za test najprej preveri / nastavi:

- wlan zaščito onemogoči, torej nastavi odprt wlan z vidnim SSID

- wlan radio signal nastavi vsaj na G/N kompatibilnost, za test še raje samo na G band

- preveri delovanje preko kabla

- če nisi kaj posebej mučkal po DNS nastavitvah (tako na napravah kot ruterju) mora it skozi

ozi_SLO.png

Link to comment
  • Pred 8 meseci ...
  • vrhovni

Misliš, da jih ni treba imeti v posebnem .srt/.sub/whatever fajlu? Programov, ki to znajo, je cel kup:

http://www.google.com/search?btnG=1&pws=0&q=hard+burn+subtitles

Kateri način je najboljši težko rečem .. jaz za več ali manj vse bolj simple video editing potrebe uporabljam VirtualDubMod, vem pa da ima to funkcijo tudi Handbrake, ki je dosti bolj simple za uporabo.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Torej pred približno 2-3 tedni, ko sem začel igrat Driver San francisco, prvo vse normalno delala, pol sem pa mogo neke settings od ubisofta zbrisat da je špil delal ko si šel drugič v njega in naenkrat se mi je pojavila "filmska" slika(torej črn rob zgoraj-spodaj). Ne glede na spreminjanje rezolucije je bil vedno rob. Zdej se mi je pa to zgodilo še v skoraj vseh drugih igrcah

Drugače vse lavfa enkratno, slika supr, vse še vedno na ultra high, največja rezolucija, skratka vse vključeno in normalno dela, razn tega da ne raztegne slike v večini igrc preko celega ekrana.

V windowsih lahko spremenim pa bilokero rezolucijo pa vedno razširi in vse normalno dela.

Probal sem tut že v drugem računalniku in je isto slika neraztegnjena.

MannyPacman888.png

MannyPacman888.png

Link to comment

Verjetno imaš sedaj vklopljen/drugače nastavljen scaling na grafični - NVIDIA Control Panel (GeForce)/Catalyst Control Center (Radeon), ali pa tudi na monitorju, če ima to funkcijo - čeprav je malo verjetno, da bi tam "pomotoma" spremenil. Predvidevam, da je aspect ratio v teh igrah 16:9, monitor pa imaš 16:10. Če igra nima nobene ločljivosti z razmerjem 16:10 in hočeš met sliko zapolnjeno do robov bo potem raztegnjen vse skupi. Mal prever nastavitve, če pa ne bo šlo pa dej mal več podatkov - grafična, monitor, še ostale igre...

Urejano od Dante

We don't quit playing because we grow old. We grow old because we quit playing.

userbardanteksi.gif

Link to comment

No pa, da se še jz javim, ker bom še najboljš znal povedat kaj se mi dogaja. Torej nisem več glih prepričan da je moj monitor, kljub starosti crkno, ker sem pa danes priklopo računalnik na 17" LCD in je spet ozka slika v praktično vseh igrah. V nekaterih preklapla med ozko in normalno občasno. Naprimer slika igranja normalna, povezovalni filmi, meni pa ozki.

Probal vse živo zamenjat, 5 različnih driverjev(od ultra starih do najnovejših), ne vem kake vse programe za raztegovanje slike dol potegno pa nč ne pomaga.

Skratka ne vem več res kaj naj še probam, pa tut volje več glih nimam, ker se z tem problemom ukvarjam že več tednov, pa vse brez uspeha.

Če ma še kdo kako idejo bi lepo prosil za pomoč.

Alfa 2.0 TS POWER!

Link to comment
Zanima me če dela HALO 2 na WIN7 ? Igra je sicer eksluzivna za VISTO , ker pa bom igro mogoče nabavil nebi zastoj rad vrgel 20 € če nebo delalo.

Jz sem probal na 2-3 računalnikih na WIN 7 HALO 2 naložit in sicer dela, ampak slika šteka in se ne premika tekoče. Skratka ne da se igrat normalno.

Alfa 2.0 TS POWER!

Link to comment
No pa, da se še jz javim, ker bom še najboljš znal povedat kaj se mi dogaja. Torej nisem več glih prepričan da je moj monitor, kljub starosti crkno, ker sem pa danes priklopo računalnik na 17" LCD in je spet ozka slika v praktično vseh igrah. V nekaterih preklapla med ozko in normalno občasno. Naprimer slika igranja normalna, povezovalni filmi, meni pa ozki.

Probal vse živo zamenjat, 5 različnih driverjev(od ultra starih do najnovejših), ne vem kake vse programe za raztegovanje slike dol potegno pa nč ne pomaga.

Skratka ne vem več res kaj naj še probam, pa tut volje več glih nimam, ker se z tem problemom ukvarjam že več tednov, pa vse brez uspeha.

Če ma še kdo kako idejo bi lepo prosil za pomoč.

Po tvojem opisu lahko sklepam, da ni nič narobe. Očitno imaš monitor z razmerjem 4:3 (1024x768), mogoče tudi 5:4 (če imaš ločljivost 1280x1024), nove igre pa so narejene za widescreen monitorje (z razmerji 16:10, 16:9) in je zato popolnoma normalno, da imaš črne robove zgoraj in spodaj. Med igro imaš brez robov ker imaš nastavljeno primerno ločljivost za tvoj monitor, vmesni filmi pa ostanejo v izvirnem razmerju (najverjetneje 16:9). Če priklopiš na widescreen monitor pa bo brez robov (ali pa tudi ne če bo monitor 16:10, igra pa 16:9).

We don't quit playing because we grow old. We grow old because we quit playing.

userbardanteksi.gif

Link to comment

Sam zakaj je pa predn sem Driver San Francisco naložo vse lepo normalno lavfalo brez problema? Pa recimo, da je Driver naložo mi neki ne vem kaj gor, sem jz itak pol ponovno naložo windowse pa bi se mogle pol te nastavitve al neki zbrisat, da bi nazaj normalno vse blo?

Na živce mi gre res ta črni rob spodaj in zgoraj, ker je ful moteče, glede na to da sem zdej 3 leta vse normalno mel, odkar sem komp sestavo.

Ločljivost v vseh igrah je 1280×1024.

Alfa 2.0 TS POWER!

Link to comment

"Normalno obnašanje" je kot sem opisal zgoraj. Verjetno je bilo preden si posnel Driver-ja na grafični nastavljeno, da ti raztegne sliko čez cel zaslon in so se te nastavitve nekako izbrisale. Katero grafično kartico imaš?

We don't quit playing because we grow old. We grow old because we quit playing.

userbardanteksi.gif

Link to comment

Nastavitev za scaling se nahaja pod: Nvidia Control Panel -> Display -> Adjust desktop size and position -> Scaling nastavitve ampak te funkcije ni na analognih (CRT) monitorjih. Če pa računalnik priklopiš na tist 17" LCD, če ga imaš še vedno pri roki pa bi se te nastavitve morale pojaviti in se lahko malo poigraš z njimi. Drugače pa mislim, da je večina CRT-jev narejenih tako, da se slika v igrah raztegne čez cel zaslon (je že dolgo tega, odkar sem uporabljal CRT-ja), kar bi tudi razložilo to, da prej nisi imel črnih robov. Lahko še podrobno pogledaš vse nastavitve na monitorju če bi tam kaj našel :headscratch:. Če ni noben šaro po nastavitvah nebi smel biti problem v tem, igra ti pa tako ni mogla spremenit nastavitev na monitorju. Edino če se je "poigrala" z gonilniki za monitor če si jih imel posnete. Lahko, da si pred tremi leti posnel gonilnike za monitor, sedaj si jih pa pozabil in se zato monitor drugače "obnaša"?

We don't quit playing because we grow old. We grow old because we quit playing.

userbardanteksi.gif

Link to comment

Sem še na 17 LCD-ju. Zaenkrat v večini igrc in vsega normalno dela slika. Sicer preklapla med filmčki pa uvodni del v igrco na ozko, ampak sama igra je pa večinoma vseposvod ok. Zaenkrat edino v Ubisoftovih igrah vedno ozka slika. Tam pa ka got nardim, vedno je ozka slika.

Un stari monitor pa nima nobenih konkretnih nastavitev. Svetlost pa kontrast to je pa tut to, kar je uporabnega:D Ah kaki driverji za monitor haha. Nikoli in nikdar.

Bom pogledal, če najdem kje te nastavitve, sam kolk sem tuje forume bral, se precej ljudi buni, da ne najdejo oz, da ni nastavitev za aspect ration menjat v Nvidia Control Panelu.

Bo itak v vsakem primeru, čas da zamenjam monitor. Sam dokler je ta stari delal, se mi je zdelo brezveze novega kupovat:)

Urejano od killergame

Alfa 2.0 TS POWER!

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Živjo, pri meni se je pojavil sledeč problem. Mam komp str eno lepo, vse je normalno delal do včeri, k sm ga hotu pržgt se mi izpiše na ekranu nekaj podobnega temu: auto power save mode, mislil sem, da je problem v monitorju, sem priklopil na drug računalnik monitor dela. Se komu kej sanja v čemu bi bil problem? Za kakršen koli odgovor vam bom hvaležen :)

Link to comment
  • N7
Živjo, pri meni se je pojavil sledeč problem. Mam komp str eno lepo, vse je normalno delal do včeri, k sm ga hotu pržgt se mi izpiše na ekranu nekaj podobnega temu: auto power save mode, mislil sem, da je problem v monitorju, sem priklopil na drug računalnik monitor dela. Se komu kej sanja v čemu bi bil problem? Za kakršen koli odgovor vam bom hvaležen :)

ce dela test z drugim racunalom je tezava v graficnem izhodu tistega racunala. auto power safe mode je v bistvu stand-by sporocilo, ko je monitor pac v - stand by. izklopi komp, iztakni graficno, spihaj kontakte, ponovno vtakni in vklopi. Ce je grafina integrirana na plati resetira CMOS in poskusi ponovno. v primeru, da ti je tole ppovse nerazumljivo odnesi

raje na servis ;)

ozi_SLO.png

Link to comment

No po moje gre pa za napačno resolucijo oz. morda si po pomoti preklopil na drug input na monitorju, če imaš več inputov HDMI, DVI, D-SUB, poskusi z gumbom za izbiro sourca-a.

Pri resoluciji ti zna pomagati tudi Ozi-jev nasvet ker bo sistem na novo zaznal grafično kartico in bo gonilnik nastavil najprej na privzeto vrednost, nato pa ko bo zaznal monitor na nazivno vrednost monitorja, drugače pa, če imaš Windows OS in ti ob zagonu pokaže vsaj BIOS, lahko poskusiš bootat v Safe Mode (pritiskaš F8 tipko potem ko prenehajo BIOS sporočila) in v tem načinu pobrišeš gonilnike oz. nastaviš na prejšno verzijo, pogosto se to zgodi tudi pri inštalaciji novih gonilnikov.

Ostane še opcija, da je crknila grafična karta, za to pa ni druge kot zamenjava...

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.