Skoči na vsebino

PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima)


Gost smile4me

Priporočene objave

  • vrhovni

Ahhh jaaa... bom kar sem napisal moje pnovno srečanje z BigBangom. :no_no:

Danes sem šel dvignit PS3 v BB in kot je pri njih že kar navada (vsaj jaz imam takšne izkušnje) je spet vse potekalo GROZNO! :x Ko se mi je PS pokvaril, sem ga odnesel na reklamacije in sem jim povedal številko na katero me naj pokličejo, ko bodo izvedeli kaj je z njim narobe in v primeru če bodo zamenjali PS. Seveda me na to številko ni nihče klical, klicali so samo na firmo, preko katere je PS bil tudi kupljen... In sedaj danes, sem najprej šel do sobe za reklamacije in servis in seveda je bila soba zaprta. Čakam pred sobo in pride prodajalec do mene in jaz mu povem da sem prišel po PS3. Gre v skladišče po PS3 in ga vprašam kaj je bilo s PS-om narobe. On mi odgovori, da nič ne vem, ker nima nič napisano. Pove mi, da lahko pokličem na številko, ki je zapisana na zapisnuku, če hočem vedeti kaj je narobe. Ne razumem zakaj moram jaz poklicati, ki moram telefon plačati. Prodajalec bi vzel telefon in poklical, telefon ga stane natanko nič €, istočasno pa bom jaz srečen, ker nisem rabil niti migniti s prstom in izvedel bom kaj je bilo narobe. Nato ga vprašam kako je glede diska, saj sem disk menjal in on mi ponovno reče, da nič ne ve (na zapisniku je bilo zapisano, da ima PS zamenjan disk in sem videl, da je bilo celo prevelečeno z rdečim flumastrom!). Sem si že mislil svoje... :wasted: Ampak to še ni nič kaj hudega... težavo smo rešili tako, da smo odprli PS škatlo in takoj videli zaščitno folijo na PS-u, zato smo takoj predvidevali, da je PS nov. Tako smo rešili prvi problem. Prodajalec se začudi in vpraša če sem priložil tudi kablovje, saj ni bilo priloženo in baje brez kablovja PS-a sploh ne pošljejo na servis... :doh: Ne vem ki je pobral takšno bedarijo, ampak to je pa že smešno... Konec koncev bi lahko kablovje prodal, izgubil ali uničil... :no_no: Nato smo PS priklopili na napajanje in TV in pogledali če je v njem moj 320GB disk. 1,2,3 in že smo videli, da je zadeva OK in da imam vgrajen svoj disk. :hyper: Ves srečen se odpravim domov, nakar ugotovim, da so mi zraven priložili samo originalni račun brez Se zgodi zavarovanja. :tard: Nato jih pokličem in seveda Se zgodi garancijski list je pri njih. Se na hitro dogovorim, da mi ga pošljejo po pošti in jih nato še vprašam kako je s SingStar glasbami prenešenimi preko SingStora. Prodajalec takoj izblekne (kot največji piflar), da oni nimajo čisto nič s tem in da se naj obrnem na PS Store... Seveda sem planil v smeh in mu takoj povedal, da sem kupil PS pri njih in se zato obračam na njih. :bleh: Nakar mi še naprej trdi svoje, da nimajo oni popolnoma nič s to težavo. Prekinema pogovor in grem takoj na internet, na uradno spletno stran Playstation slovenija. Tam takoj vidim napis:

ps-slo.jpg

Vse skupaj se mi je zdelo ZELO smešno. :lol: Pokličem Lucijo Rebernik ji vse skupaj razložim in ženska mi pove, da ji naj napišem uporabniško ime, serijsko št. PS-a in komade, ki sem jih prenesel in da se bo pozanimala kaj lahko stori. Bil sem presenečen in me je kar potolažilo. :petting: Kot največja ironija, pa ko pogledam njen e-mail naslov vidim: lucija.rebernik@bigbang.si :):D:lol::car: Nisem mogel verjet! Toliko o prodajalcih v BB, upam da to vse pove. Seveda se nisem mogel zadržat in sem ponovno poklical BB in dobil na telefon enakega prodajalca in mu vse povedal. Na koncu se je on počutil užaljenega, jaz pa sem bil seveda jezen, ker je moram zaje*avati s tem, namesto da bi mi povedal da so generalni uvozniki, če ne drugače, bi se lahko vsaj pozanimal in bi me v naslednjem tednu poklical in mi povedal kako in kaj. Rekel mi je, da ni vedel... sej jaz tudi nisem vedel dokler nisem poiskal, ampak kaj mu naj jaz... nisem ne prvi in ne zadnji, ki bo imel enake težave. Na koncu sem mu samo povedal, da naj vsaj drugim pove. Ko sem mu omenil Lucijo, je takoj vedel o čem govorim. On bi moral vedeti vsaj 2× več kot pa jaz. Konce koncev sem samo ubogi nevedni kupec on pa svetovalec in prodajalec. Očitno tega v BB še niso dojeli in verjetno tudi ne bodo, dokler k nam ne pride ena solidna konkurenčna firma ala MediaMarkt. :crossfingers:

Pač še eno razočaranje glede BB, tokrat pač namesto Wii-ja s PS3. :lol: Mogoče si boste mislili, da sem prezahteven in da se zaradi teh 15€ nacukavam. Že pri Wii-ju sem popustil in sem na koncu dejansko dal tudi okoli 15€ skozi okno, tokrat pa jim ne bom popustil. Ne gre se mi za teh 15€ ampak za princip. Vem da se da poštimat, da imam na PS-u ponovno komade, ki sem jih že kupil. Enako je pri Wii-ju, kjer so igre iz Wii Shopa vezane na Wii, ampak se da na sevisu vse uredit. Pravtako se mi zdijo trgovci v BB najbolj leni in nezainteresirani. Vse delajo po liniji najmanjšega odpora. Seveda spet ne velja za vse, ampak večino. Upam da so BB trgovine drugje po Sloveniji boljše in da imate manj težav.

Sedaj lahko le še upam, da mi bo uspelo dobiti komade na moj novi PS3. :crossfingers:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Odgovorov 319
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Ne vem kaj se ti je pokvarilo vendar ni rečeno, da če imaš novo ohišje imaš cel nov PS.

Meni se je pokvaril BD pogon in sem prav tako dobil novo ohišje in novo serijsko številko misleč, da imam nov PS dokler ga nisem priklopil na domače omrežje. Čudežno se je PS brez težav povezal, kljub temu da imam wireless filter preko MAC naslova mrežne.

Link to comment
  • vrhovni

Vem da je nov PS, ker sem naredil backup na zunanji disk. Sedaj sem naredil restore in ni več nobenih iger na PS-u (ne demotov in ne PS Store iger. Kolikor vem jih zablokira, ker je konzola druga. :(

In tudi jaz ne vem kaj se je pokvarilo natančno ker ni bilo dodanega zapisnika, ki so ga na začetku obljubili. Moram poklicati v LJ na servis in se pozanimat.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Lep pozdrav!

Pred kratkim me je srečala oranžna lučka smrti na mojem 60gb ps3. Na srečo sem malo preden se je to zgodilo naredil backup, vendar ko hočem ta isti backup restorat na novem 80gb ps3 mi restora samo enga userja ( moj fake UK račun ki sem ga uporabljal zgolj za ps store). Tistega na katerem sem pa vse igral in delal pa ne :puppy: .

prejšni ps3 sem imel kar dolgo saj sem ga kupil takoj ob izzidu, posledično se je nabralo na njem ogromno save gamov.

Obstaja kakršna koli možnost da si pridobim nazaj vsaj save-game, imam še vedno originalen disk iz 60gb in back up file na externem hd.

Hvala za pomoč!

:puppy:

Link to comment
Vem da je nov PS, ker sem naredil backup na zunanji disk. Sedaj sem naredil restore in ni več nobenih iger na PS-u (ne demotov in ne PS Store iger. Kolikor vem jih zablokira, ker je konzola druga. :(

In tudi jaz ne vem kaj se je pokvarilo natančno ker ni bilo dodanega zapisnika, ki so ga na začetku obljubili. Moram poklicati v LJ na servis in se pozanimat.

Glede singstar komadov in PSN spilov si po moje brez veze pizdakal. Sej imas enak PSN racun, zatorej idi pod dolpotege in vse kar zelis, se enkrat dolcukni. Stuff na plaejstacijonu je vezan na racun, ne na konzolo, kot pri wiiju.

(:

Link to comment
  • vrhovni

Ja, res je in to tudi vem, ker sem sprobal... Zatakne se samo pri SingStaru, ki ima očitno vezano glasbo na PS. Zaženem PS, grem v SingStore, in mi tam lepo pokaže že kupljene vsebine, ko pa jih želim naložiti na PS, pa se zatakne pri pravicah... Pač ne gre, ker je očitno glasba v SingStore vezana na konzolo.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Mene zanima, ce se vsi spili na ps3 instalirajo na disk. Prej sem imel 60gb verzijo in kolko se spomnim so se mi vsi spili instalirali na disk.

Zdaj pa imam novo 80gb verzijo in se mi noben spil se ni instaliral na disk.Igral sem LBP, Uncharted in GH WT.

Se mogoce to kje nastavi v ps3, al so to odpravili z novim FW. Ne stekam najbolj.

Glava666.jpg
Link to comment
Če se spoznaš na elektroniko lahko zamenjaš sam. kupiš samo BR lečo prek neta. Pol pa maš na netu vodiče kako zamenjati oz sčistiti BR lečo. Če pa ne pa zavoljo 500€ drage stvarce nesi v BigBang pa ti bojo tam zamenjali za največ 100€...

Katerokoli popravilo PSja v BB izven garancijskega roka košta 280€ vsaj tako je rekel prodajalec.

Link to comment
  • vrhovni
Uuuu, to pa nisem vedel, se opravicujem. Hvala za informacijo.

Np, sej tudi sam nisem vedel, dokler nisem probal. :beer:

Če se spoznaš na elektroniko lahko zamenjaš sam. kupiš samo BR lečo prek neta. Pol pa maš na netu vodiče kako zamenjati oz sčistiti BR lečo. Če pa ne pa zavoljo 500€ drage stvarce nesi v BigBang pa ti bojo tam zamenjali za največ 100€...

Žal nisem vedel ali gre za hardware ali software napako. Poleg tega sem imel PS še v garanciji, zato mi nekako ni dišalo, da bi sam štoral po PS-u in še zraven zapravlajl denar.

Mene zanima, ce se vsi spili na ps3 instalirajo na disk. Prej sem imel 60gb verzijo in kolko se spomnim so se mi vsi spili instalirali na disk.

Zdaj pa imam novo 80gb verzijo in se mi noben spil se ni instaliral na disk.Igral sem LBP, Uncharted in GH WT.

Se mogoce to kje nastavi v ps3, al so to odpravili z novim FW. Ne stekam najbolj.

Pravzaprav se vse igre inštalirajo na PS (naredijo svojo save data mapo). Nekatere igre (npr. MGS4, Unreal Tournament 3, Genji: Days of the Blade, Ridge Racer 7, Devil May Cry 4,...) pa prenesejo na disk še dodatne datoteke, da se pohitrijo nalagalni časi.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

no dečki zaj pa mam še jaz vprašanje glede tega magičnega kabla rgb.. igre mi na tv preko tega kabla delajo odlično.. ko pa vstavim dvd film pa je slika zelenkasta!?!? preko kompozitnega vhoda pa stvar tudi pri dvd filmih deluje normalno.. ve slučajno kdo v čem je problem glede na to da mam nastavitve za rgb priklop nastavljene na ps3..

ReDragon

Link to comment
  • N7
no dečki zaj pa mam še jaz vprašanje glede tega magičnega kabla rgb.. igre mi na tv preko tega kabla delajo odlično.. ko pa vstavim dvd film pa je slika zelenkasta!?!? preko kompozitnega vhoda pa stvar tudi pri dvd filmih deluje normalno.. ve slučajno kdo v čem je problem glede na to da mam nastavitve za rgb priklop nastavljene na ps3..

original dvd?

ozi_SLO.png

Link to comment

Hmmm.....Problem je v tem da PS3 normalno bere samo DVD z 60Hz Video Outputom.....Pal filmi pa imajo normalno 50Hz. Tako da ti bo verjetno delalo z RGB kablom le na HDTV ker ima 60Hz Video Output, na slabši televiziji ne ker ima 50Hz Video Output. Sicer pa probaj v Video Settingsih se malo poigrati z BD/DVD Video Output....malo spreminjaj pa probaj, drugače pa neem kako pomagati....Pri Sonyu bi lahko pod napis PlayStation3 dali še napis "Only on HDTV"....Probaj tudi z S-Video kablom moralo bi delovati z igrami in DVD-ji

P.S. To sem prebral na nekem forumu in me ne držat za besedo!

fuRh7384133640.jpg
Link to comment
no dečki zaj pa mam še jaz vprašanje glede tega magičnega kabla rgb.. igre mi na tv preko tega kabla delajo odlično.. ko pa vstavim dvd film pa je slika zelenkasta!?!? preko kompozitnega vhoda pa stvar tudi pri dvd filmih deluje normalno.. ve slučajno kdo v čem je problem glede na to da mam nastavitve za rgb priklop nastavljene na ps3..

To ma isto moj rgb kabel za PS2. Torej zeleno sliko, če gledam DVD - kakeršenkoli.

Rešitev za to je en gumbek, ki je ravno tako na kablu in lahko preklapljam med AV in RGB. Na AV gledam DVDje, na RGB pa igram igre. Če maš kabel brez stikalca potem nevem.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
ni stikala na kablu.. torej preko rgb kabla nikakor ne bo vredu slika na obični tv in bom mogel če bom hotel gledat filme priklopit kompozitni kabel? :headscratch:

probej-potegni rgb kabel iz ps2 zelo zelo rahlo, malo ga premikaj in dobiš sliko, nekaj ni dobr, more delati oboje barva za nts, in vse dvd filme od 0-9 če imaš čip, če ne le regijo 2 oz. naj bi vse no.

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.