Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Nintendo 3DS XL opis


Jackobi

Priporočene objave

NINTENDO 3DS XL

 


3dsvs3dsxl.jpg

 

Ko je Nintendo najavil, da bodo svoj 3DS line-up osvežili z modelom XL, nisem bil pretirano navdušen. Po glavi so se mi rajala vprašanja, ali bo 3DS še zmeraj tako prenosen, hkrati pa je cena poskočila na 200€ brez polnilca. Ja, 3DS XL je povečan 3DS.

 

Ni drugega analognega drsnika, hkrati pa so dodatki, kot so circle pad pro za v smeti. Kupi jovo na novo za XL verzijo konzole.

 

Ampak not so fast. Je Nintendo 3DS XL nesmiseln nakup? Nikakor. Moram reči, da sem kar pozitivno presenečen nad zgornjim ekranom, ki je zares lep. Velikost je super, barvitost na nivoju in morda edina njegova napakica je, da tokrat lažje vidimo pixelčiče, saj 3DS XL igre le raztegne. A ne bodimo pikolovski, to uočiš le, če res nimaš pametnejšega dela za početi. Sweet spot za 3D je malce večji, 3D efekt pa je morda celo malce bolj smiseln ob takem ekranu.

 


wp000002.jpg

 


Prerazporeditev so doživeli tudi neki gumbi na njemu oz. so iz drugega materiala. 3D drsnik ni več, hm, kovinski, marveč plastičen, dodali pa so mu pozicijo, kjer se lahko zaklene, tako da ne moremo ponesreči priti iz 2D v 3D način. Tipke select, start in home niso več čudne membrane, marveč so fizični gumbi, čeprav so še vedno malce »squishy«. Pomembna stvar je tudi ta, da je tokrat stilus na strani in ne ob kartici z igro, kar je dobrodošlo.

 

Kamere so zopet shitty 0,3 MP, a konec koncev, 3DS ne bo uporabljen kot glavni fotoaparat v hiši, hkrati pa dobro koristi za tisto, čemur je namenjen. Torej, AR igram in izdelovanju lastnega Miija. Ob konzoli je tokrat priložena 4GB SD kartica za razliko od prejšnjih 2GB, kar je takisto dobrodošlo, saj Nintendo kani v prihodnosti ponuditi svoje igre skozi eShop, ter je večja SD kartica nuja.

 

Končna sodba je taka. Če nimaš 3DS-a, je XL nadvse priporočljiv. Z softverskimi nadgradnjami, vse bolj simpatično knjižnico iger, ki se pospešeno širi je tole sistemček, ki upraviči svojo ceno. Je še prostora za napredek, a večino lukenj je Nintendo dobro poflikal. Sistemček je priporočljiv tudi tistim, ki imajo prvi 3DS. Razlike res niso galaktičnih velikosti, a ko enkrat preideš na takle lep zaslonček, na tistega vsekakor nočeš nazaj.

 

Naj mu bo pot uspešna, tako kot njegovemu predhodniku.



View full article

Jackobi_SI.png

Link to comment
  • vrhovni

Še malo podatkov:

The top screen measures at 4.88 inches and is 90 percent bigger, while the bottom screen is 4.18 inches and is also 90 percent bigger.
For the 3DS XL, the battery will last 3.5 to 6.5 hours while playing 3DS games (as compared to 3 to 5 hours with the 3DS). The battery will last 6 to 10 hours for DS games (as compared to 5 to 8 hours for the 3DS).
in North America, Nintendo is releasing the 3DS XL with the AC adapter.
Morda ve kako bo s polnilcem v EU?

Nintendo is packaging the 3DS XL with a 4GB SD card.
The 3DS XL will be out in Europe on July 28.

Barve na Japonskem: White, Red x Black, Silver x Black

post-803-144771018893_thumb.jpg

Barve v USA: Black, Black x Blue, and Black x Red

post-803-144771018896_thumb.jpg

Kako je z barvami v EU?

Primerjava 3DS vs 3DS XL

post-803-144771018889_thumb.jpg

post-803-144771018904_thumb.jpg

Moje mnenje?

WTF!!! Zakaj ni desne gobice?!? :x Če bi imel desno gobico, bi ga nabavil takoj ob izidu, ker 3DS mi je neudoben za igranje (prevelike roke oz. premala konzola :D).

WTF2!!! Zakaj ni bila zadeva predstavljena na E3?!? Bojda so predstavitev umaknili le nekaj minut pred konferenco. Zakaj?

WTF3!!! Zakaj za vraga greš tako močno spreminjat dizajn konzole... sej je samo revizija in ne nova prenosna konzola. Zakaj zaobljeni robovi? Zakaj se niso držali dizajna 3DS-a? :yuck:

Mislim da zadnje čase N vleče napačne poteze in to ga bo še stalo... 3DS izdan iger pa nikjer; največji minus 3DSa (desna gobica) z novo revizijo 3DS XL ni odpravljen!; letošnja E3 konferenca, kjer bi v veliki slavi lahko predstavili Wii U sfailajo po celi črti (ni iger, ni velikega pompa, ni datuma izida, ni cene)!;...

Nintendo me zadnje čase samo razočara... vedno ko pričakujem kaj več od njih, vedno razočarajo. :thumbsdown:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Ne vem, po defaultu dodan circle pad, ki predvidevam, da kontrole zaznava analogno, kot nadomestek za obični križec, bi znal prinesti probleme glede kompatibilnosti za obe verziji 3DSja? Pomoje težko naredijo potem špil, katerega kontrole bazirajo na desnem circle padu, nekdo z izvirnim 3DSjem bo imel pa na križcu neprimerno slabši nadzor?

Podpora trenutnemu extra circle padu je opcijska, s tem pa potem ne bi bila več. Dunno, mogoče prodajam buče. :)

Link to comment

Mah, jst sem s sistemom povsem zadovoljen. Vesel sem, da sem dočakal redesign, ker mi bi tisti stari batery life znal kar it na živce. Prav tako je na voljo in napovedanih kar precej dobrih špilov. Tle me je Nintendo kar prepričal, kar pa žal ne morem govorit za njihovo novo konzolo. :/

Jackobi_SI.png

Link to comment


Mislil sem, da igre ki bodo izdane za XL ne bo mogoče igrati na 3DS, ampak samo obratno 3DS bo možno igrati na XL, XL pa ne na 3DS. In to že dobro leto po izidu konzole. :(

Am ne. Ne bo takega deljenja. Vse igre, ki bodo narejene, bodo narejene tako za 3DS kot 3DS XL. Ne bo iger, ki bodo ekskluzivne za XL verzijo konzole.

Link to comment

post-4-144771018958_thumb.jpg

- the screen looks good, very good

- while the image looked worse on a DSiXL than on a DSi, it's not the case here. 3DSXL pixels look as defined as on 3DS.

- the screen seems very luminous

- 3D effect is more comfortable and more immediate

- the analog stick is more convenient to use, no need to bend your thumb anymore

post-4-144771018963_thumb.jpg

 

 

Link to comment
  • vrhovni
Kot je rekel Anduril, drugi circle pad je opcija, takšna je ta generacija. Igre z dvojnim analognim vnosom so trenutno na konzolah, na ročnih konzolah so drugačne in jim po večini zadostuje en circle pad.

Sony je za moje pojme izbral pametnejši dizajn in je zasnoval Vito z dvema gobicama. Bolje že vgrajena gobica in po želji podprta v igri, kot pa brez gobice in nato dokup dodatka za gobico. FPS-ji so zato boljši na Viti. Ne vem no, Nintendo se preveč odreka določenim zadevam v zameno za čim nižjo ceno konzole (desna gobica, polnilec in polnilna postaja?, slaba baterija,...). Upam da Wii U popravi moj vtis. :tired:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Sony je za moje pojme izbral pametnejši dizajn in je zasnoval Vito z dvema gobicama. Bolje že vgrajena gobica in po želji podprta v igri, kot pa brez gobice in nato dokup dodatka za gobico. FPS-ji so zato boljši na Viti. Ne vem no, Nintendo se preveč odreka določenim zadevam v zameno za čim nižjo ceno konzole (desna gobica, polnilec in polnilna postaja?, slaba baterija,...). Upam da Wii U popravi moj vtis. :tired:

Želel sem napisati, da so na Nintendovih zaenkrat drugačne. Po eni strani se strinjam s tabo in slej ko prej ga bodo tudi sami dodali.

Do takrat pa je tudi Vita odlična konzola in upajmo da jo Sony podpre s čim več igrami.

Mene Wii U navdušuje. Medtem ko se mi pri 3DSu baterija ne zdi slaba, bi za Wiiujev gamepad znala biti problem.

Urejano od Neytz
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...

NINTENDO 3DS XL

3dsvs3dsxl.jpg

Ko je Nintendo najavil, da bodo svoj 3DS line-up osvežili z modelom XL, nisem bil pretirano navdušen. Po glavi so se mi rajala vprašanja, ali bo 3DS še zmeraj tako prenosen, hkrati pa je cena poskočila na 200€ brez polnilca. Ja, 3DS XL je povečan 3DS.

Ni drugega analognega drsnika, hkrati pa so dodatki, kot so circle pad pro za v smeti. Kupi jovo na novo za XL verzijo konzole.

Ampak not so fast. Je Nintendo 3DS XL nesmiseln nakup? Nikakor. Moram reči, da sem kar pozitivno presenečen nad zgornjim ekranom, ki je zares lep. Velikost je super, barvitost na nivoju in morda edina njegova napakica je, da tokrat lažje vidimo pixelčiče, saj 3DS XL igre le raztegne. A ne bodimo pikolovski, to uočiš le, če res nimaš pametnejšega dela za početi. Sweet spot za 3D je malce večji, 3D efekt pa je morda celo malce bolj smiseln ob takem ekranu.

wp000002.jpg

Prerazporeditev so doživeli tudi neki gumbi na njemu oz. so iz drugega materiala. 3D drsnik ni več, hm, kovinski, marveč plastičen, dodali pa so mu pozicijo, kjer se lahko zaklene, tako da ne moremo ponesreči priti iz 2D v 3D način. Tipke select, start in home niso več čudne membrane, marveč so fizični gumbi, čeprav so še vedno malce »squishy«.

Pomembna stvar je tudi ta, da je tokrat stilus na strani in ne ob kartici z igro, kar je dobrodošlo.

Kamere so zopet shitty 0,3 MP, a konec koncev, 3DS ne bo uporabljen kot glavni fotoaparat v hiši, hkrati pa dobro koristi za tisto, čemur je namenjen. Torej, AR igram in izdelovanju lastnega Miija.

Ob konzoli je tokrat priložena 4GB SD kartica za razliko od prejšnjih 2GB, kar je takisto dobrodošlo, saj Nintendo kani v prihodnosti ponuditi svoje igre skozi eShop, ter je večja SD kartica nuja.

Končna sodba je taka. Če nimaš 3DS-a, je XL nadvse priporočljiv. Z softverskimi nadgradnjami, vse bolj simpatično knjižnico iger, ki se pospešeno širi je tole sistemček, ki upraviči svojo ceno. Je še prostora za napredek, a večino lukenj je Nintendo dobro poflikal. Sistemček je priporočljiv tudi tistim, ki imajo prvi 3DS. Razlike res niso galaktičnih velikosti, a ko enkrat preideš na takle lep zaslonček, na tistega vsekakor nočeš nazaj.

Naj mu bo pot uspešna, tako kot njegovemu predhodniku.

Urejano od Jumping Hero
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.